Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: soku11 »

WITAM!
Tak jak w temacie. Potrzebuje zalozyc w miare jak najszybciej konto bankowe (musze zlozyc wniosek o stypendium i podac tam nr konta; do swiat). Jestem studentem i potrzebuje konta najlepiej w banku gdzie nie bede musial placic za prowadzenie, nie beda wymagane comiesieczne wplaty, itd... Slyszalem, ze dobra pozycja jest mbank, jednak im dalej sie wglebiam, to okazuje sie, ze konto MOZE w miesiac sie uda zalzyc (a to dzieki kurierom ktorzy sie tak szybko zbieraja). Czy macie jakies swoje propozycje, doswiadczenia z jakimis bankami tego typu?? Wiem, ze moze sie to wydawac wrecz idealny bank, jednak mam nadzieje ze mnie rozumiecie Z gory dzieki za wszelkie rady. POZDRO
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Nostry »

Dla studenta tylko (skorzystaj z tego właśnie linku)
Polecam- całkiem niezły procent, żadnych opłat za prowadzenie, dostęp online przez 24h. Sam używam od 7 lat ponad i jestem bardzo zadowolony.
Najlepiej załozyć sobie od razu eKonto, eMax i eMax Plus. Nic to nie kosztuje, a daje więcej mozliwości
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: soku11 »

No dobra. A jak z czasem zalozenia?? Tzn wypelnie wniosek przez internet i da rade wszystko sfinalizowac do swiat?? I jak jeszcze z tym kurierem jest, bo moj adres zamieszkania jest inny niz adres gdzie mieszkam w tygodniu (wynajmuje mieszkanie w warszawie)?? Sory za takie pytania ale nie za bardzo sie na tym wszystkim znam POZDRO
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Lady Tilly »

Wtrące jeszcze o bankach zgadzam się z Nostrym a żeby dodać coś od siebie to dobry jest też . Może to co napiszę będzie trochę przewrone z mojej strony... bo nie mam konta akurat w tym banku. Mam wBZ WBK - tam jest taki rodzaj konta
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Nostry »

Do świąt z pewnością zdążysz, kurier zawsze najpierw dzwoni.
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: soku11 »

Dziki Lady Tilly... Chyba sie zdecyduje na ten mBank... Teraz tylko pozostal problem, czy da rade zalatwic utworzenie tego konta 'od reki' w jakiejs placowce (nie wiem czy mBank ma takowa :/), czy trzeba czekac na kuriera, z ktorym podobno nieraz jest lipa (ze 2 tygodnie sie czeka)... I jak ustalic gdzie kurier ma dojechac z potrzebnymi dokumentami?? POZDRO
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Nostry »

Powinna być opcja, żeby wydrukować wniosek i im wysłać- tylko wtedy musisz załączyć kserówkę dowodu osobistego. Przypominam adresik:
soku11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6607
Rejestracja: 16 sty 2007, o 19:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 119 razy
Pomógł: 1823 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: soku11 »

Hehe Nostry, czyzbys mial gdzies reklame na swojej stronce, ze tak link przypominasz?? Skoro nikt nie wie czy mozna osobiscie, zeby bylo szybciej to jutro sobie wypelnie wniosek. POZDRO
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: bolo »

Nie zgodzę się z twierdzeniem, że "dla studenta tylko mBank". Chociaż i tak każdy będzie polecał to, którego jest klientem. Dlatego z mojej strony propozycja jest następująca: BZ WBK konto
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Nostry »

bolo pisze:Nie zgodzę się z twierdzeniem, że "dla studenta tylko mBank"
heh, mBank jest dla każdego
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Sokół »

bolo pisze: Dlatego z mojej strony propozycja jest następująca: BZ WBK konto też mam tam konto, jestem zadowolony. Duże bezpieczeństwo podczas transakcji (sms kod czy też token), nie płacisz nic za prowadzenie konta, ale też nie ma oprocentowania. Nie przejechałem się jeszcze na tym banku

założenie konta też nie trwało długo. No, w moim przypadku się przedłużyło, bo mieli problem w oddziale w moim mieście z wydrukowaniem umowy. A tak to szybko, szybko też przyszła karta do bankomatu.
chciałem założyć konto w mbanku, ale jak na razie mogłem tylko konto izzy - strasznie zniechęcił mnie design i powiązanie z epulsem (trochę śmieszne, ale każdy ma jakieś tam dziwne gusta ) i naczytałem się sporo krytycznych uwag na forum powiązanym z tym izzykontem. (jedno z for epulsa).
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: blost »

mBank jest najlepszy
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Undre »

Sokół pisze:Duże bezpieczeństwo podczas transakcji (sms kod czy też token), nie płacisz nic za prowadzenie konta
o ile wiem w mbanku to samo jest
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: Nostry »

Klient mBank-u ponadto korzysta z bankomatów WBK bez prowizji
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Zalozenie konta bankowego - pomoc w wyborze

Post autor: scyth »

soku11, psedu-placówki mbanku, w których możesz złożyć wniosek "od ręki", są w Warszawie w kilku centrach handlowych (na pewno Promenada i W-wa Wileńska, w innych chyba raczej też, ale nie pamiętam czy na pewno) - codziennie tam siedzi jakiś pracownik, u którego możesz złożyć wniosek. I radzę się pośpieszyć - zakładałem konto w październiku i kurier przyjechał po tygodniu do mnie (ale teraz są święta i kurierzy mają bardzo dużo pracy, więc nie wiadomo jak to będzie).
A co do konta - mam, ale jeszcze nie korzystałem póki co jeszcze nadal korzystam z millenium, choć mBank ma wypłaty w euronecie bez prowizji (i podobno za granicą też).

[ Dodano: 9 Grudnia 2007, 14:08 ]
No i gratulacje za stypendium
ODPOWIEDZ