LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Zlodiej »

Kolejny dyskusyjny temat ... Czasami u nas na lekcji niektórych psorów ponosi i zaczynają bawić się w szukanie oszustw i wytykanie wad dzisiejszego świata, a dokładniej Polski ... No i jak się domyślacie jednym z tematów był własnie duży lotek, multi lotek itp ...

Czy wam się to nie wydaje podejrzane ? Że np. szóstki padają tylko jak jest wielka kasa do wygrania ? I to zaczyna być taką pętelką ... 1 miliona nikt nie wygra, skumuluje się do 2 itd aż dojdzie do ponad 10 gdzie to już coś, ktoś wygra i od nowa ... Dlaczego skoro to jest już tak doskonale skomputeryzowane, nie można np. puścic kuponu 5 minut przed losowaniem ? Przecież to nic nie powinno zmieniać ... a może jednak zmienia ? Przecież chyba nie trudno przy dzisiejszym rozwoju techniki manipulować takim losowaniem ... Przecież to, że tam jest jakaś komisja o niczym nie świadczy ...
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Nostry »

ja wiem...można zmienić pradopodobieństwo wylosowania danej bili, ale cały wynik zafałószować- chyba nie bałdzo...
droopy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 21 sty 2005, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Suchedniów
Pomógł: 2 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: droopy »

ale właśnie poprzez zmniwjszenia prawdopodobieństwa wylosowania jakiejś bili można zafałszowć wynik, np. obciążaję tońkę te numerki, które najczęściej pojawiały się na kuponach

ale z drugiej strony kumulacje przyciągają ludzi, więcej ludzi gra więc jest większe prawdopodobieństwo że ktoś zakreśli 6....
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Undre »

Jak dla mnie LOTTO to jedna wielka ściema
droopy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 21 sty 2005, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Suchedniów
Pomógł: 2 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: droopy »

ja nie wierzę w szczęście, a prawdopodobieństwo 1 do 13 983 816 to dla mnie za mało
Skrzypu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 18 maja 2004, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 18 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Skrzypu »

Mnie się wydaje, że jednak w LOTTO nie ma oszustwa. Osoba zajmująca się tym w sumie może sobie wziąć milion do kieszeni i powiedzieć, że w wyniku kumulacji jest 5 milionów do wygrania, a nie 6

Ale jest to instytucja państwowa i są pewne przepisy, które ustalają jak te pieniądze powinny być rozłożone pomiędzy zwycięsców
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Zlodiej »

Skrzypu,

Nie chodiz mi o to, że oni sobie biorą jakiś wiekszy % do kieszeni.

droopy,

No własnie ... Dlatego najlepiej jest doprowadzić do kumulacji ... więcej sie kasy na tym trzepie ... Przeciez już wiekszosc sie tak wyuczyła, że jak nie ma duzej kasy to nie grają ... Bo po co grać o 1 milion ? 10 to już coś ... Dużo kasy przyciaga wiele ludu, a mało to wiadomo ...
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: arigo »

POCZATEK
malo ludzi gra jak nie ma kumulacji wiec nie ma malych wygranych wiec sa kumulacje i duzo ludzi gra i jest duza wygrana.
SJMP POCZATEK
Skrzypu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 18 maja 2004, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 18 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Skrzypu »

Zlodiej pisze:Skrzypu,

Nie chodiz mi o to, że oni sobie biorą jakiś wiekszy % do kieszeni.
Spoko, ja tylko wspomniałem o tym
droopy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 21 sty 2005, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Suchedniów
Pomógł: 2 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: droopy »

Zlodiej, ale skoro większa kumulacja przyciąga więcej ludzi to przy małej kwocie jest sporo mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś trafi 6 i nie trzeba nic kombinować, aby właśnie gra toczyła się "od kumulacji do kumulacji", to samo przychodzi i jest naturalne....
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Undre »

a trafił ktoś kiedyś 6tkę jak kumulacja była w porównaniu z wyższymi stawkami śmiechu warta ?
półpasiec
Gość Specjalny
Gość Specjalny
Posty: 534
Rejestracja: 8 lip 2004, o 17:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 17 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: półpasiec »

a co?? wygrac nie mozesz i dlatego myslisz, ze oszukuja??
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: Zlodiej »

Reksio,
Nie ... ja w to nie gram ...

Poprostu temat dyskusyjny ... Pozatym to nie tylko Lotto sie tyczy ...
marred
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 19:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z pokoju

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: marred »

Kiedys na rachunku prawdopodobienstwa nauczyciel rozrysowal taki schemat:

Za kazde 1,25 zl postawione na zaklad w duzym lotku na dzien dobry Skarb Panstwa zabiera 0,25 zl podatku. Potem z tej zlotowki statystycznie 0,5 zl idzie do Totalizatora, a 0,5 zl wraca do nas spowrotem, przy czym jesli wroci za duzo, (czyli ponad 760 zl) to jeszcze zabieraja 10% od wygranej.

To jest madra gra, ale tylko jak jest sie wlascicielem Totalizatora.
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

LoTTo- nie pachnie podejrzanie? Co sądzicie o grach los.?

Post autor: kaarol »

Kod: Zaznacz cały

http://www.informacja.pl/lotto/
mozna poczytac wiele o lotto. Jednak co do tych wygranych to wiesz w sumie to w duzym stopniu jest powodem telewizji. Jak jest milion to raz za czas powiedzom o tym jednak jak jest 10 to jak by przegladac kanały to co 1-2 h jest mowa o wygranej. Zresztą Nie wiem dlaczego ale ludzie maja jakies słabe pojedzie pieniadza. Jak przychodzi co do czego to licza kazdy grosz w super markecie jak by niedaj bog sprzedawczyni nie wydała im paru groszy to robia wojne. A jak widza tablice w lottku dzis do wygrania milion to idzie tylko garstka ludzii a jak 10 to stoja pod totkiem tłumy. Moim zdaniem jak by sprzedawca napisał ze zamist tego miliona jest do wygrania nagroda rownowartosci merca czy domu gdzies tam to duzo wiecej ludzi by poszło. Co do oszustwa w totku to raczej wydaje mi sie ze oszustwa nie ma . Bo jak to ktoś powiedział totek jest bardzo dochodowy dla właściciela. Pozatym co by im dało ze podmienia chodzby cały wynik, przeciez bardzo czesto sie zdarza ze jest 5-6 wygranych i wtedy to 10 milionów dziela. Zreszta za duzo kombinacji. Przeciez oni sami nie znaja na co ludzie stawiaja. przynajmniej z załozeń totka. A i jak by były oszustwa to ktos z rodziny prowadzacego by wygrywał.

[ Dodano: Sob Maj 21, 2005 12:47 pm ]
ciekawostka :
Teoretycznie istnieje 100% system wygranej w Multi Lotku. System ten (oparty o ciąg geometryczny) proponuje skreślać jedną i tę samą liczbę (wygrana: stawka x 2) obstawiając (w razie przegranej) za każdym razem stawkę trzykrotnie większą od poprzedniej. W chwili wygranej obstawiającemu (o dziwo) zwracają się wszystkie poprzednie przegrane + spora wygrana. Dodać przy tym należy, że na wygraną powinniśmy czekać średnio: (jedynie!) cztery losowania. Niestety czasem trzeba poczekać nieco dłużej...
ODPOWIEDZ