Czy Pole koła to 3 r kwadrat - dowody hipotezy z Wiedzy i życie z lat 80-tych

Awatar użytkownika
Roman Urbaniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2022, o 18:22
Płeć: Mężczyzna
wiek: 50

Czy Pole koła to 3 r kwadrat - dowody hipotezy z Wiedzy i życie z lat 80-tych

Post autor: Roman Urbaniak »

Każdy powinien o tym wiedzieć, że 1 metr jest "na 102", że Pi zależy od długości jednostki metra, że \(\displaystyle{ P=3r^2 =3\cdot 1,023\cdot1,023=3,14}\) w starych jednostkach.

\(\displaystyle{ 3,14}\) wynika stąd, że metr jest za krótki o \(\displaystyle{ 2}\) centymetry.



Wtedy usuwamy błędy pomiarowe z naszych obliczeń, jak następuje:
- pole koła to 3/4 pola kwadratu,
- obwód okręgu to 3/4 obwodu kwadratu,
- powierzchnia na kuli to 1/2 powierzchni na sześcianie,
- objętość kuli to 1/2 objętości sześcianu.


To było około roku 1989, koleżanki siostrze powiedziały, niech Romek kupi, chyba Wiedzę i Życie. Rozmawiałem o tym z nauczycielką, ta sprawa powracała podobno jak bumerang. Był to list do czasopisma od czytelnika - i zdecydowano się na publikację:

Niech szukane pole koła \(\displaystyle{ x}\) będzie szukane \(\displaystyle{ x}\) razy większe od skrawków poza kołem:
LEMAT: \(\displaystyle{ x = x \cdot (4-x)}\)
gdzie Kwadrat - Koło \(\displaystyle{ = 4 -x}\)

Matematycy zapoznali się z tym i uznali, że nie wiadomo dlaczego, to powracająca hipoteza, ale nie przekonuje nikogo. Nikt nie rozumie, jak można stwiedzić, co następuje:
"Niech szukane pole koła \(\displaystyle{ x}\) będzie szukane \(\displaystyle{ x}\) razy większe od skrawków poza kołem \(\displaystyle{ (4-x)}\) ." Uznawano to za błąd logiki - i żądano dostarczenia przez czytelników czystych obliczeń matematycznych. Dzisiaj jednak jest jasne, że Pi dopasowywane było do długości jednostki metra - gdy metr ma 102 cm Pi jest mniejsze i jest okrągłą liczbą 3 .



A ) Niech koło będzie x razy większe od ścinków poza kołem:

\(\displaystyle{ \pi \cdot r^2 = x \cdot (4r^2 - \pi\cdot r^2 )}\)

\(\displaystyle{ \pi = x \cdot (4 - \pi)}\) lub inaczej \(\displaystyle{ \pi = \frac{4x }{1+x}}\)

B ) LEMAT: \(\displaystyle{ r=1}\),
Kwadrat - Koło \(\displaystyle{ = 4 -x}\)

Niech szukane pole koła \(\displaystyle{ x}\) będzie szukane \(\displaystyle{ x}\) razy większe od skrawków poza kołem:

\(\displaystyle{ x = x \cdot (4-x)}\)

Czy da się udowodnić, że A ) i B ) są to te same wzory?



Udowodnij, że Pi nie jest równe 3,14 .

Uzasadnij, że wydłużenie jednostki metra do 1,023 starego metra, daje nowe mniejsze Pi.
Pi zależy od długości jednostki metra \(\displaystyle{ = 3\cdot 1,023\cdot 1,023=3,14}\) starych metrów, przy nowym \(\displaystyle{ \pi=3}\) .

Udowodnij doświadczalnie mniejsze błędy pomiarowe:

- pole koła to 3/4 pola kwadratu,
- obwód okręgu to 3/4 obwodu kwadratu,
- powierzchnia na kuli to 1/2 powierzchni na sześcianie,
- objętość kuli to 1/2 objętości sześcianu.

Problem zwany kwadraturą koła jest znany od lat, a wpływa na złe, niekomfortowe działanie Tabletów - i elektrowni atomowych. Kto go rozwiąże może dostać tyle kasy, ile kosztuje dobry samochód plus garaż. Osoba taka może zostać nawet wpisana do encyklopedii.


Wiesz, \(\displaystyle{ P=3,14r^2}\) , ale Albert Einstein pisał, czasami prawie tak, ale to zależy jakie długie jest jeden.

Aby wzory we fizyce zagrały, musimy znać stałe natury: centymetr ( "długość paznokcia na kciuku Chrystusa" ) , sekundę (czas trwania nuty muzycznej = rok astronomiczny / dzielone przez 360, przez 24 godziny, przez 60 minut, przez 60 sekund) - oraz wzajemne relacje do jednostki wagi.)
Stosowanie przybliżonej długości metra, kilograma, sekundy, produkuje błędy pomiarowe.


Pole koła \(\displaystyle{ = 3 \cdot r^2}\) , gdy nowy meter \(\displaystyle{ = 1,023}\) metra:
Pole koła \(\displaystyle{ = 3 \cdot r^2 = 3 \cdot 1,023 \cdot 1,023 = 3,14 m^2 }\)
Zmiana długości metra zmieni liczbę Pi we wzorze na pole koła.
Zmiana długości trwania sekundy, wyprodukuje błędy pomiarowe we wzorach.


Dodano po 4 godzinach 16 minutach 8 sekundach:
Ja szukam u was możliwej pomocy - gdzie tkwi niejasność, w przekonaniu kogoś:

\(\displaystyle{ x =}\) Pole koła
\(\displaystyle{ r=1}\)
\(\displaystyle{ 4-x =}\) pole ścinków poza kołem,
umówmy się, że \(\displaystyle{ 4-x=1}\)
Szukane Pole koła x jest szukane x razy większe od ścinków poza kołem:
\(\displaystyle{ x=x \cdot 1=x \cdot (4-x)}\)
stąd, jeśli ścinki poza kołem to 1, wtedy pole koła jest równe 3.
Otrzymaliśmy \(\displaystyle{ r=1}\), przy nowym \(\displaystyle{ π=3}\) .

Około roku 1989 pisano o tym w Wiedzy i życie - to jest jakaś luka dowodowa.

Wzory we fizyce, jeśli zawierają kwadraty, jeśli mają nieprecyzyjnie ustaloną jednostkę, produkują błądy pomiarowe. I gdy zmienimy jednostkę metra, zmieni się π - przeliczmy to z powrotem na stare metry, a zobaczymy to. Kolejny znany problem fizyki - to stosowanie przybliżonej tylko długości sekundy: czy \(\displaystyle{ E=mc^2}\).

Dodano po 17 godzinach 10 minutach 17 sekundach:
Kwadratura koła

\(\displaystyle{ nowymetr=1,023}\)
\(\displaystyle{ PoleKoła=3 \cdot 1,023^2=3,14 starych metrów}\)
π=3 gdy metr w taki sposób wydłużymy - zmiana długości metra zmienia liczbę π.

Narysuj teraz kwadrat o polu \(\displaystyle{ 3 \cdot nowymetr = 3,14 \cdot starymetr}\) .

Ile wynosi π , gdy metr wydłużymy - czy to się zgadza?

Dodano po 1 dniu 5 godzinach 42 minutach 43 sekundach:
Edycja - Poprawiono tytuł tematu.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2022, o 19:15 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
ODPOWIEDZ