Książki do matematyki i fizyki przed studiami

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
lefic
Posty: 0
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 13:17
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21

Książki do matematyki i fizyki przed studiami

Post autor: lefic »

Cześć

Wybieram się na studia mechaniczne na AGH lub Politechnice Rzeszowskiej. Będą to studia zaoczne łączone z pracą, w związku z tym chciałbym korzystając z wolnego aktualnie czasu, przygotować się jak najlepiej do matematyki oraz fizyki.

Chciałbym prosić o polecenie mi podręcznika do matematyki oraz do fizyki, który pomoże mi się przygotować do studiowania. Zależy mi na tym, by było jak najwięcej zadań oraz, żeby były do tych zadań odpowiedzi.

Do matematyki widziałem "Analiza matematyczna w zadaniach", to jest okej? Może coś innego?
Do fizyki teoretycznie jest Halliday, Resnick, Walker - "Podstawy fizyki", ale tam nie ma odpowiedzi do wszystkich zadań i w związku z tym nie wiem czy będę w stanie to przerobić samodzielnie.

Przeglądałem zalecaną literaturę, ale tego jest sporo, nie wszędzie można sprawdzić spis treści, przejrzeć książkę, biblioteki są pozamykane.. stąd proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ