Biblijna epopeja narodu

Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Ponury123 »

Dobrze Cię znowu widzieć glorianow12, już się bałem, że nas opuściłeś.
glorianow12 pisze: 17 sty 2021, o 12:03 Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany?
Nie jest to może przykład powstania samego wszechświata, a tylko życia na Ziemi, ale ja osobiście bardzo lubię wizję przedstawioną w serialu Big Mouth, sezon pierwszy, odcinek siódmy. Konkretną scenę znajdziesz po haśle "Big Mouth How the Earth Formed", korzystając z np. wyszukiwarki Googla. Gorąco zachęcam do zapoznania się i oczywiście czekam na Twój komentarz :)
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

Ponury123 pisze: 20 sty 2021, o 11:47 Dobrze Cię znowu widzieć glorianow12, już się bałem, że nas opuściłeś.
glorianow12 pisze: 17 sty 2021, o 12:03 Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany?
Nie jest to może przykład powstania samego wszechświata, a tylko życia na Ziemi, ale ja osobiście bardzo lubię wizję przedstawioną w serialu Big Mouth, sezon pierwszy, odcinek siódmy. Konkretną scenę znajdziesz po haśle "Big Mouth How the Earth Formed", korzystając z np. wyszukiwarki Googla. Gorąco zachęcam do zapoznania się i oczywiście czekam na Twój komentarz :)
Nie odpowiedziałeś, jak według ciebie zaistniał świat materialny, umownie nazwany. Zamiast tego poleciłeś serial animowany, obsceniczny, prymitywny, prostacko ograniczony do kontaktów intymnych z udziałem nieletniego pod paragrafem. Bez świadomości biblijnych wartości nieprzemijających, trwających wiecznie. Według współczesnej psychologii, człowiek jest tym, co myśli, mówi, pisze, ogląda, poleca etc...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2021, o 19:18 przez AiDi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ma potrzeby pisać większym fontem...
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Ponury123 »

glorianow12 pisze: 20 sty 2021, o 17:38 Nie odpowiedziałeś, jak według ciebie zaistniał świat materialny, umownie nazwany.
Na to również mam odpowiedni serial. Family Guy - The Big Bang Theory. Sezon 9, odcinek 16. Polecam obejrzeć całość, jednak jeśli interesuje Cię tylko kluczowy fragment to proponuje ponownie wyszukać po haśle - ukrywam, ponieważ jest to spoiler.
Ukryta treść:    
Moim zdaniem fantastycznie odpowiada na pytanie, które Cię tak nurtuje ;) Polecam się.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

glorianow12 pisze: 20 sty 2021, o 17:38 Według współczesnej psychologii, człowiek jest tym, co myśli, mówi, pisze, ogląda, poleca etc...
No to zastosujmy to do Ciebie: wypisujesz ma forum ściany tekstu, które są totalnym bełkotem, nie potrafisz merytorycznie dyskutować, myślisz że Twoje opinie są faktami i próbujesz obrażać tych którzy mają inne, oglądasz i polecasz blogi pełne bełkotu i pseudonauki, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jaki wniosek na Twój temat można wyciągnąć?
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

AiDi pisze: 20 sty 2021, o 19:22
glorianow12 pisze: 20 sty 2021, o 17:38 Według współczesnej psychologii, człowiek jest tym, co myśli, mówi, pisze, ogląda, poleca etc...
No to zastosujmy to do Ciebie: wypisujesz ma forum ściany tekstu, które są totalnym bełkotem, nie potrafisz merytorycznie dyskutować, myślisz że Twoje opinie są faktami i próbujesz obrażać tych którzy mają inne, oglądasz i polecasz blogi pełne bełkotu i pseudonauki, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jaki wniosek na Twój temat można wyciągnąć?
Według ciebie jak zaistniało uniwersum? Proszę o szczegóły.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

Jesteś botem?
Rak_314
Posty: 0
Rejestracja: 19 sty 2021, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Rak_314 »

glorianow12 pisze: 20 sty 2021, o 19:52 Według ciebie jak zaistniało uniwersum? Proszę o szczegóły.
Lepiej przyznać się do niewiedzy (swojej jak i całej ludzkości) czy atakować opierając się na bajce napisanej parę tysięcy lat temu przez nieznanych twórców?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

Rak_314 pisze: 20 sty 2021, o 20:10 Lepiej przyznać się do niewiedzy (swojej jak i całej ludzkości) czy atakować opierając się na bajce napisanej parę tysięcy lat temu przez nieznanych twórców?
A według Ciebie jak zaistniało uniwersum?
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

AiDi pisze: 20 sty 2021, o 20:29
Rak_314 pisze: 20 sty 2021, o 20:10 Lepiej przyznać się do niewiedzy (swojej jak i całej ludzkości) czy atakować opierając się na bajce napisanej parę tysięcy lat temu przez nieznanych twórców?
A według Ciebie jak zaistniało uniwersum?
Uniwersum zaistniało, adres bloga w profilu.
Awatar użytkownika
Dasio11
Moderator
Moderator
Posty: 10211
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2359 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Dasio11 »

Skoro już jesteśmy przy tak poważnych tematach, to czy ktoś z obecnych mógłby się podzielić refleksjami na temat

Kod: Zaznacz cały

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Universe_from_Nothing
? Już od jakiegoś czasu jest na mojej liście potencjalnych lektur, ale waham się ze względu na spotykane niestety zjawisko "przerostu treści popularnonaukowej nad treścią faktyczną". ;)
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Ponury123 »

Ja tam nadal przystaję przy swojej wersji, tj. wszechświat został stworzony przez Stewie-a Griffin-a w w sezonie dziewiątym. Co za tym idzie Stewie jest niejako Bogiem jako początek wszechrzeczy. :) Trochę mi przykro, że glorianow12 nie raczył ustosunkować się do mojej wypowiedzi, cóż może jeszcze się tego doczekam :D
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Slup »

glorianow12 odniosę się do samego początku Twojego pierwszego wpisu.
glorianow12 pisze: 14 sty 2021, o 11:48 "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię" Czyli stworzył Bóg twórczą myślą wirową formę energii dla nieba i ziemi(Teoria wiru Kelvina oraz eksperyment R.Jahn i B. Dunne z Princeton University udowadniający naukowo, że myśl wpływa na materię)
1. Teoria wiru Kelvina ma ponoć jakieś znaczenie w czystej matematyce oderwanej od jakichkolwiek fizycznych zastosowań. Jako teoria fizyczna jest przynajmniej według naszej obecnej wiedzy nieaktualna. To bardzo osłabia opieranie na niej jakichkolwiek metafizycznych dywagacji.
2. Eksperymenty R. Jahna na temat zjawisk psychotronicznych są oceniane bardzo negatywnie. Nie udało się bowiem tych eksperymentów powtórzyć dokonując replikacji ich wyników. Trudno więc uznać, by cokolwiek zostało naukowo udowodnione.

Już sam ten fakt pokazuje, że oba Twoje argumenty na rzecz "wirowej formy energii" i "wpływu myśli na materię" są bezpodstawne. Odnośnie tego, że "myśl wpływa na materię" to oczywiście należałoby precyzyjnie określić, czym jest materia i myśl. Pominę ten poważny problem, bo wątpię, że będziesz w stanie udzielić mi jakiejkolwiek satysfakcjonującej odpowiedzi. Zostańmy przy potocznym rozumieniu materii i myśli. Przy potocznym rozumieniu tych pojęć jest oczywiste (dla każdego świadomego człowieka), że myśl wpływa na materię. Otóż myślę teraz o tym, żeby zrobić sobie herbatę i za chwilę pójdę do kuchni uruchamiając materię, z której zbudowane jest moje ciało, w taki sposób, by tę myśl zrealizować. Jeśli to nie jest przykładem wpływu myśli na materię, to nie wiem, co miałoby nim być.
Chcę też zwrócić uwagę na fakt, że ze zdania "myśl wpływa na materię" nie wynika, że "myśl jest w stanie materię tworzyć". Innymi słowy, myśl może sobie wpływać na materię (moje myśli robią to codziennie), ale mogą nie być w stanie materii tworzyć (moje myśli nie są, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem).

Arystoteles, który jednocześnie przyjmował istnienie nieruchomego poruszyciela (który był czystą formą i myślą, która siebie myśli), uważał, że materia jest wieczna. Jedno drugiemu nie przeczy. A więc w czym problem? Filozof przemówił.

Św. Tomasz twierdził, że da się udowodnić istnienie Boga, ale nie da się wykazać, że wszechświat miał początek. Jest to jego zdaniem problem nierozstrzygalny. Co ciekawe musiał on twierdzić, że typowe dowody na to, że wszechświat miał początek są niepoprawne, natomiast podobne argumenty na rzecz istnienia Boga (np. dowód z pierwszej przyczyny lub argument z ruchu) są poprawne. Tomasz widział jakąś różnicę między tymi argumentami. Byłoby interesujące wiedzieć, jaka to była różnica.
Dasio11 pisze: 20 sty 2021, o 20:53 Skoro już jesteśmy przy tak poważnych tematach, to czy ktoś z obecnych mógłby się podzielić refleksjami na temat tej książki? Już od jakiegoś czasu jest na mojej liście potencjalnych lektur, ale waham się ze względu na spotykane niestety zjawisko "przerostu treści popularnonaukowej nad treścią faktyczną". ;)
Ja przeczytałem tylko

Kod: Zaznacz cały

https://www.nytimes.com/2012/03/25/books/review/a-universe-from-nothing-by-lawrence-m-krauss.html
. Wątpię, żeby to pomogło, ale daję na wszelki wypadek, gdybyś nie znał.
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

Slup pisze: 20 sty 2021, o 21:36 glorianow12 odniosę się do samego początku Twojego pierwszego wpisu.
glorianow12 pisze: 14 sty 2021, o 11:48 "Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię" Czyli stworzył Bóg twórczą myślą wirową formę energii dla nieba i ziemi(Teoria wiru Kelvina oraz eksperyment R.Jahn i B. Dunne z Princeton University udowadniający naukowo, że myśl wpływa na materię)
1. Teoria wiru Kelvina ma ponoć jakieś znaczenie......
Dasio11 pisze: 20 sty 2021, o 20:53 Skoro już jesteśmy przy tak poważnych tematach, to czy ktoś z obecnych mógłby się podzielić refleksjami na temat tej książki? Już od jakiegoś czasu jest na mojej liście potencjalnych lektur, ale waham się ze względu na spotykane niestety zjawisko "przerostu treści popularnonaukowej nad treścią faktyczną". ;)
Ja przeczytałem tylko

Kod: Zaznacz cały

https://www.nytimes.com/2012/03/25/books/review/a-universe-from-nothing-by-lawrence-m-krauss.html
. Wątpię, żeby to pomogło, ale daję na wszelki wypadek, gdybyś nie znał.
Skoro kwestionujesz rzeczywiste i rzetelne fakty naukowe, to według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany? Proszę o praprzyczynę i szczegóły.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

glorianow12 pisze: 21 sty 2021, o 10:23 Skoro kwestionujesz rzeczywiste i rzetelne fakty naukowe
Czy jesteś w stanie podać jakikolwiek podręcznik lub publikację, która te Twoje "fakty" potwierdza? Ja podałem już kilka podręczników które potwierdzają, że bełkoczesz. Czekam na coś od Ciebie.
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

AiDi pisze: 21 sty 2021, o 10:29
glorianow12 pisze: 21 sty 2021, o 10:23 Skoro kwestionujesz rzeczywiste i rzetelne fakty naukowe
Czy jesteś w stanie podać jakikolwiek podręcznik lub publikację, która te Twoje "fakty" potwierdza? Ja podałem już kilka podręczników które potwierdzają, że bełkoczesz. Czekam na coś od Ciebie.
Eksperymenty w słynnym Princeton University, Instytut Monroe oraz liczne publikacje wybitnej dr Danuta Adamska-Rutkowska.
Zablokowany