Biblijna epopeja narodu

Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

glorianow12 pisze: 21 sty 2021, o 10:57 Eksperymenty w słynnym Princeton University, Instytut Monroe
Konkretne publikacje i opisy eksperymentów poproszę. Ale oryginalne, nie jakieś blogowe przekłady przez osoby trzecie.
oraz liczne publikacje wybitnej dr Danuta Adamska-Rutkowska.
Która nie jest fizykiem tylko chemikiem i nie publikuje w recenzowanych czasopismach fizycznych. Niestety źródło nie do zaakceptowania. Poproszę publikacje fizyków. Ja Ci podałem bardzo konkretne i standardowe podręczniki z których korzysta się na wydziałach fizyki. Mogę podać nawet konkretne rozdziały i strony, a także więcej takich podręczników.
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

AiDi pisze: 21 sty 2021, o 11:02
glorianow12 pisze: 21 sty 2021, o 10:57 Eksperymenty w słynnym Princeton University, Instytut Monroe
Konkretne publikacje i opisy eksperymentów poproszę. Ale oryginalne, nie jakieś blogowe przekłady przez osoby trzecie.
oraz liczne publikacje wybitnej dr Danuta Adamska-Rutkowska.
Która nie jest fizykiem tylko chemikiem i nie publikuje w recenzowanych czasopismach fizycznych. Niestety źródło nie do zaakceptowania. Poproszę publikacje fizyków. Ja Ci podałem bardzo konkretne i standardowe podręczniki z których korzysta się na wydziałach fizyki. Mogę podać nawet konkretne rozdziały i strony, a także więcej takich podręczników.
Posiada szeroką wiedze w zakresie fizyki, biofizyki, cybernetyki, psychotroniki, parapsychologii etc...
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

Ja jako fizyk twierdzę, że nie posiada (ewentualnie posiada ale z premedytacją pisze głupoty) i na poparcie tego mam stos konkretnych podręczników i publikacji. Ty natomiast nie masz nic oprócz tego że ona sama twierdzi że tę wiedzę posiada.

I gdzie linki do publikacji z Princeton?

Zapytam dodatkowo: mógłbyś podać definicję energii z której korzystasz w swoich wywodach?
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

AiDi pisze: 21 sty 2021, o 11:23 Ja jako fizyk twierdzę, że nie posiada (ewentualnie posiada ale z premedytacją pisze głupoty) i na poparcie tego mam stos konkretnych podręczników i publikacji. Ty natomiast nie masz nic oprócz tego że ona sama twierdzi że tę wiedzę posiada.

I gdzie linki do publikacji z Princeton?

Zapytam dodatkowo: mógłbyś podać definicję energii z której korzystasz w swoich wywodach?
Według ciebie, jak zaistniało uniwersum? Proszę o praprzyczynę i szczegóły.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

Czyli Ty ignorujesz moje pytania, a ja mam odpowiadać na Twoje?
Proszę podać linki do publikacji Princeton oraz definicję energii z której korzystasz. Ze szczegółami.
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

AiDi pisze: 21 sty 2021, o 11:39 Czyli Ty ignorujesz moje pytania, a ja mam odpowiadać na Twoje?
Proszę podać linki do publikacji Princeton oraz definicję energii z której korzystasz. Ze szczegółami.
Teoria wiru Kelvina. Ponieważ znieważyłeś wybitnego naukowca, proszę osobiście udać się do Princeton...
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

Chyba sobie żartujesz. Proszę o współczesny podręcznik fizyki w którym będzie ta "teoria" wyłożona. Albo publikację z recenzowanego czasopisma fizycznego. I powtarzam pytanie: z jakiej definicji energii korzystasz?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Slup »

glorianow12 pisze: 21 sty 2021, o 10:23 Skoro kwestionujesz rzeczywiste i rzetelne fakty naukowe,
Powtórzę. Teoria wirów Kelvina (w przeciwieństwie do innych części jego dorobku) obecnie nie jest uznawana za teorię fizykalną czyli taką, która odnosi się do rzeczywistości fizycznej. Jest ona inspiracją dla pewnych osiągnięć w czystej matematyce, a więc takiej, która od fizyki jest oderwana. Nie jest to żadną ujmą dla Kelvina (wręcz przeciwnie), ale uznawanie jej za fakt fizykalny jest nadużyciem.

Jeśli chodzi o eksperymenty Jahna, to ich wyniki nie zostały zreplikowane przez niezależne grupy i ośrodki badawcze, o czym można się dowiedzieć czytając o całej sprawie na angielskiej wikipedii. Brak możliwości replikacji tych wyników świadczy, że nie mogą one pretendować do statusu dobrze ustalonego faktu eksperymentalnego.

Nie można uznać, że przedstawiasz "rzeczywiste i rzetelne fakty naukowe". Są to raczej stwierdzenia, które być może są prawdziwe, ale z perspektywy naszej współczesnej wiedzy naukowej budzą one poważne wątpliwości.

Poza tym to, że myśl (umownie nazwana) wpływa na materię (umownie nazwaną), jest faktem życia codziennego. Nie potrzeba tutaj niereplikowalnych wyników eksperymentów Jahna. Wystarczy tylko zauważyć, że nasze myśli poprzedzają ruchy naszych ciał, które to, co pomyślane i wcześniej zaplanowane, realizują w rzeczywistości (materialnej). Po co Ci wobec tego ten nieszczęsny Jahn?
glorianow12 pisze: 21 sty 2021, o 10:23 to według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany? Proszę o praprzyczynę i szczegóły.
A według Ciebie jak zaistniał ów świat myślowy (umownie nazwany), który według Ciebie doprowadził do powstania świata materialnego (umownie nazwanego)? Proszę o praprzyczynę i szczegóły.
Ukryta treść:    
Może najpierw wyjaśniłbyś z łaski swojej, jak to się dzieje, że gdy mam ochotę zrobić herbatę i podejmuję decyzję, że ją zrobię, to moje myśli wywołują ruchy mojego ciała w kierunku czajnika i kuchni? I na odwrót, jak to się dzieje, że gdy jestem głodny i mam pusty żołądek, to zaczynam odczuwać głód i myślę o jedzeniu (czyli materia wpływa na myśl)? Założę się, że tego nawet Danuta Adamska-Rutkowska nie potrafi wyjaśnić przy użyciu astrologii kwantowej ani Ty przy użyciu wirów Kelvina.
Ukryta treść:    
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Ponury123 »

glorianow12 pisze: liczne publikacje wybitnej dr Danuta Adamska-Rutkowska.

Posiada szeroką wiedze w zakresie fizyki, biofizyki, cybernetyki, psychotroniki, parapsychologii etc...
Po tak chwalebnej rekomendacji liczę, że przybliżysz nam jej postać. Ja osobiście, chętnie bym poczytał jej publikacje naukowe, jeśli takowe posiada, a może zachowały się jej jakieś wykładu lub wystąpienia? Zapewne tak, skoro jest tak wybitna. Cokolwiek o jej osobie było by mile widziane, ale z zaufanego źródła, bo widzisz poszperałem trochę i nie znalazłem absolutnie nic poza kilkoma książkami z działu science fiction, nie udało mi się nawet znaleźć jej tytułu pracy doktorskiej, ani gdzie, ów doktorat robiła. Ja rozumiem, to jest osoba starsza i to pewnie dlatego nie mogę nic znaleźć w Internecie, a całe to moje powątpiewanie w jej osobę to najzwyczajniej obrzydliwy wyraz ignorancji. Stąd moja prośba do Ciebie glorianow12, opowiedz prosze mi coś więcej o wybitnej dr Danuta Adamska-Rutkowska, nie cierpię trwać w niewiedzy :)
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Slup »

Ponury123 pisze: 21 sty 2021, o 13:57 Po tak chwalebnej rekomendacji liczę, że przybliżysz nam jej postać. Ja osobiście, chętnie bym poczytał jej publikacje naukowe, jeśli takowe posiada, a może zachowały się jej jakieś wykładu lub wystąpienia?
Jeśli chodzi o poważne publikacje naukowe, to ta pani ma dwa artykuły w czasopismach recenzowanych o międzynarodowym zasięgu. Oba zostały napisane w trakcie doktoratu. Linki:



Czasopisma są dobre. Od 70 punktów w górę (max = 200 i to są z najlepsze czasopisma w danej dziedzinie) w wykazie ministerstwa to przyzwoite czasopismo według mnie – a te mają 100. Jeśli to cały jej dorobek życiowy (są jeszcze artykuły tej pani z czasopisma "Przemysł Chemiczny", ale to całkowicie ignoruję), to nie jest on jakoś imponujący, ale na przyzwoity doktorat wystarczy.

A to, że na starość ludziom zdarza się...
glorianow12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, o 15:25
Płeć: Mężczyzna
wiek: 44
Lokalizacja: zachodnia Polska

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: glorianow12 »

@Ponury123, @Słup, @AiDi
Biegli jesteś w pisaniu kłamstwa, zamiast pisać prawdę.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Slup »

glorianow12 pisze: 21 sty 2021, o 14:58 @Ponury123, @Słup, @AiDi
Biegli jesteś w pisaniu kłamstwa, zamiast pisać prawdę.
Jeśli uważasz, że ktoś skłamał, to wskaż kłamstwo. Jestem otwarty na merytoryczną dyskusję i staram się korygować swoje przekonania pod wpływem argumentów.

Mam pewną sympatię do Twojego postawy. Przypomina mi ona postawę Życińskiego i Hellera, którzy są (Życiński był) zwolennikami dialogu między nauką i religią. Nie jest to moja postawa, ale bardzo ją doceniam. Jednak Twój sposób realizacji tej postawy jest (w przeciwieństwie do działań tamtych dwóch filozofów) pozbawiony wnikliwości, precyzji, znajomości współczesnej nauki i przez to zbytnio uproszczony. W dodatku myślę, że na siłę poszukujesz sensacji. Dużo mógłbyś się dowiedzieć od Życińskiego i Hellera (ja dowiedziałem się sporo).
Ukryta treść:    
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: Ponury123 »

Slup pisze: 21 sty 2021, o 14:40
Jeśli chodzi o poważne publikacje naukowe, to ta pani ma dwa artykuły w czasopismach recenzowanych o międzynarodowym zasięgu. Oba zostały napisane w trakcie doktoratu. Linki:


Dziękuję Ci bardzo, chętnie przeczytam ;)
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Biblijna epopeja narodu

Post autor: AiDi »

Temat chyba można uznać za wyczerpany...
Zablokowany