Inżynieria kosmiczna

mini_ barca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2018, o 19:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Inżynieria kosmiczna

Post autor: mini_ barca »

Witam wszystkich w to piękne jesienne popołudnie. Wydaje mi się, że to najlepszy dział aby zadać poniższe pytanie, jeżeli nie - przepraszam.

Jestem studentem drugiego roku PW. Nie studiuje tego co by było tak zwanym rzutem w "10" (czyt. moje zainteresowania). Jest to jednak mocna "8" trzymając się porównania. (Jeżeli kogoś to interesuje to są to silniki hybrydowe i elektryczne).

Jednak tą "10" jest ogólnie pojęta inżyniera kosmiczna, która skupia w sobie zainteresowanie: astronomią, mechaniką, termodynamiką, mikroprocesorami, programowaniem, inżynierią (w tym temacie, czyli załóżmy konstrukcja satelity).

I tu nadchodzi moje pytanie: Gdzie mogę znaleźć wiedzę na ten temat? Przynajmniej do inżyniera jeszcze nie będę jej zdobywał na uczelni (przynajmniej nie wiedzę w tymże konkretnym temacie). Książki, publikacje, różne kursy otwarte (jak te open courses MIT). Wszystko co jest z tematem powiązane, wydarzenia, grupy/związki ludzi z podobnymi zainteresowaniami (tak, wiem o SKA na PW).

Wszelka pomoc jest dla mnie na wagę złota.
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Re: Inżynieria kosmiczna

Post autor: Afish »

Ten gość pracuje w ESA, polecam zagadać, może będzie w stanie coś doradzić od środka.
mini_ barca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2018, o 19:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Re: Inżynieria kosmiczna

Post autor: mini_ barca »

Afish, dziekuję bardzo i skorzystam z rady.

Temat jest dalej aktualny. Znalazłem w internecie pozycję o nazwie: "Orbital Mechanics and Astrodynamics" autorstwa G.R.Hintza.

Jest ktoś w stanie coś dorzucić?
ODPOWIEDZ