rzeczywistość to obraz generowany przez Boga?

TesknotaZaUmyslem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2015, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: harbut
Pomógł: 2 razy

rzeczywistość to obraz generowany przez Boga?

Post autor: TesknotaZaUmyslem »

w piśmie świętym pisze że na początku bylo słowo, prawda? więc zastanówmy się i potraktujemy ten wers dokładnie. jak słowo może kreować reality? jedynie jeżeli jest to kod konwertowany programu generowany czy tam konwertowany na program.

komputer to instrument. przecież słowa pisane to dźwięk inaczej obraz nie mógłby być przenoszony na odległość. jak ktoś krzyczy to go daleko słychać. więc komputer wykorzystuje wysoką częśtotliwość dżwięku.

komputer tylko przetwarza dźwięk na obraz.

jedynym możliwym scnariuszem jest fakt że nie żyjemy w matrixie, w rzeczywistości wykreowanej przez Boga programiste. jest to nihil novi. ale nie słyszałem tego przykładu w odniesieniu do początowych wersów pisma.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: rzeczywistość to obraz generowany przez Boga?

Post autor: Premislav »

w piśmie świętym pisze
Jest napisane, do jasnej anielki. Poza tym moim zdaniem to jest nazwa własna, więc powinna być napisana dużymi literami (przynajmniej w tym kontekście).
Podczas pobytu w Kirkucie zapoznałem się z pismem świętym islamu, czyli Koranem,
lecz już
Nie pamiętam, w której księdze Pisma Świętego pojawia się Holofernes.
więc zastanówmy się i potraktujemy ten wers dokładnie
Dokładnie\(\displaystyle{ \neq}\)dosłownie. Poza tym jeśli jesteś katolikiem (ja nie jestem i nie zamierzam być, ale tak tylko informuję), to wiedz, że według Twojej religii samodzielne interpretowanie tekstu Biblii może prowadzić do herezji. Nie żebym to uważał za sensowne, ale przecież to w sumie nie moja sprawa, jak pan Mietek spod piątki odbiera cykl Pieśń Lodu i Ognia.
jak słowo może kreować reality?
Z całym szacunkiem, idź pan z tym polingliszem. Pisz, proszę, albo po polsku, albo po angielsku, a nie takie obmierzłe hybrydy waćpan produkujesz…
komputer tylko przetwarza dźwięk na obraz.
Robi znacznie więcej.

BTW uważam, że przenoszenie naszych ograniczonych percepcji i intuicji, naszego ograniczonego zrozumienia struktury świata czy choćby języka, na działanie jakiejś hipotetycznej siły wyższej nie ma za wiele sensu. Jeżeli Twój Bóg istnieje, to nie musi być ograniczony i opisywalny naszymi, być może ułomnymi, rozumowaniami.
TesknotaZaUmyslem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2015, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: harbut
Pomógł: 2 razy

rzeczywistość to obraz generowany przez Boga?

Post autor: TesknotaZaUmyslem »

zauważam ale także i twierdzę że nie tylko się nie rozumiemy, ale nie porozumiewamy używając zrozumiałych form zdaniowych.
ODPOWIEDZ