Kurs przygotowujący do OM

419862391432
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 wrz 2017, o 21:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 64 razy

Kurs przygotowujący do OM

Post autor: 419862391432 »

Co sądzicie o kursie "Indeks w kieszeni"? Zapewniają, że są w stanie przygotować każdego do OM w takim stopniu, że zdobędzie przynajmniej tytuł finalisty, a w ciągu 5 lat działalności mieli 9 zwycięzców OM i ponad 100 laureatów. Sam jestem średni z matematyki (teraz jestem w 1 klasie mat-fiz) i myślę nad kupieniem ich kursu w formie e-learningu. Jednak jest wysoka cena - 999zł ( -100 za jedną osobę, której poleciło się ten kurs i która go kupiła, max 3 takie osoby, ale nie miałbym komu go polecić).
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Kurs przygotowujący do OM

Post autor: Premislav »

Zapewniają, że są w stanie przygotować każdego do OM w takim stopniu, że zdobędzie przynajmniej tytuł finalisty
Jest to wykluczone. Pozdrawiam serdecznie.
419862391432
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 wrz 2017, o 21:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 64 razy

Re: Kurs przygotowujący do OM

Post autor: 419862391432 »

Więc finalistą w OM nie zostanę, ale może chociaż w olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH"? Tam poziom jest o wiele niższy niż w OM, ale też wysoki. Dużo osób pozytywnie o tym kursie pisało (oprócz kursu w formie e-learningu jest też opcja zajęć stacjonarnych w Warszawie - u mnie to odpada), a ilość finalistów, laureatów i zwycięzców OM dzięki temu kursowi też dobrze o nim świadczy. Jednak może zamiast dawania 1000 zł na ten kurs, który nie wiadomo czy się u mnie sprawdzi, lepiej byłoby znaleźć korepetytora, który dawałby zadania na poziomie olimpiady? Chciałbym wreszcie być w czymś bardzo dobry. Co sądzicie o kursie "Indeks w kieszeni"? Proszę, aby jak najwięcej osób się wypowiedziało.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34128
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Kurs przygotowujący do OM

Post autor: Jan Kraszewski »

419862391432 pisze:a w ciągu 5 lat działalności mieli 9 zwycięzców OM i ponad 100 laureatów.
A skąd to wiadomo? Czy poleca ich ktoś wiarygodny?
419862391432 pisze:Dużo osób pozytywnie o tym kursie pisało
Czyli kto? Nic nie wiem o tym kursie i może istotnie jest świetny, ale o książce Zielonej Gałązki (kto wie o co chodzi, ten wie...) też dużo osób pisało, że jest świetna... Po prostu jakoś trudno mi kupić przekaz "płacisz 1K PLN i zostajesz finalistą OM".

JK
pesel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1707
Rejestracja: 8 cze 2010, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 412 razy

Kurs przygotowujący do OM

Post autor: pesel »

A jak kurs wykupi więcej osób niż jest miejsc w finale to jak wszystkim zagwarantują tytuł finalisty?
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Kurs przygotowujący do OM

Post autor: Elayne »

Ujmę to bardzo delikatnie: „Nie, dziękuję. Nie ma głupich.” Nie ma podanego znaczenia skrótu OM, domyślam się, że chodzi o Olimpiadę Matematyczną. Jeśli tak, to poniższe zdanie jest nieprawdziwe na sto procent:
419862391432 pisze:a w ciągu 5 lat działalności mieli 9 zwycięzców OM i ponad 100 laureatów.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34128
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Kurs przygotowujący do OM

Post autor: Jan Kraszewski »

Ależ nie, to zdanie nie musi być nieprawdziwe, bo nie dotyczy OM, ale zbioru, którego elementami są Olimpiady: Matematyczna, Informatyczna, Fizyczna, Chemiczna, Biologiczna, Geograficzna, Historyczna, Filozoficzna, Literatury i J. Polskiego, Wiedzy Ekonomicznej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Wiedzy o Prawie oraz Wiedzy o Państwie i Prawie. Nigdzie nie ma podziału finalistów/laureatów na olimpiady. Ale jak widać jest to chwytliwe.

Ich strona sprytnie zachęca do wydania pieniędzy, twierdząc, że
W skład naszego zespołu wchodzą zwycięzcy oraz laureaci najwyższych miejsc Olimpiad ogólnopolskich oraz międzynarodowych! Łączy nas pasja do nauki oraz przekazywania wiedzy. Prowadzący Indeksu w Kieszeni posiadają bogate doświadczenie dydaktyczne i potrafią w efektywny i profesjonalny sposób tłumaczyć nawet najbardziej zawiłe zagadnienia. W naszym gronie każdy ma swoje często niecodzienne zainteresowania, lecz to co jest dla nas wspólne to zamiłowanie do nauczania. Zapisz się już dziś i przekonaj się, jak wyjątkowa jest nasza kadra!
Wszystko pięknie, ale ja chciałbym zobaczyć nazwiska tych pasjonatów zanim zapłaciłbym.

Administratorami strony FB kursu do OM są zwycięzcy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości...

JK
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Kurs przygotowujący do OM

Post autor: a4karo »

Jan Kraszewski pisze:
Administratorami strony FB kursu do OM są zwycięzcy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości...

JK
I wszystko jasne
419862391432
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 wrz 2017, o 21:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 64 razy

Kurs przygotowujący do OM

Post autor: 419862391432 »

419862391432 pisze: a w ciągu 5 lat działalności mieli 9 zwycięzców OM i ponad 100 laureatów.
Rzeczywiście, są to w dużej mierze tytuły z olimpiady ekonomicznej.

Ostatecznie rezygnuję z tego kursu i skupię się lepiej na matematyce w szkole (spróbuję też z zadaniami z OMJ).
ODPOWIEDZ