Nie wiem co mam zrobić po Liceum.

Ambergart
Posty: 0
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Nie wiem co mam zrobić po Liceum.

Post autor: Ambergart »

Cześć, mam problem, otóż.. nie wiem co mam ze sobą zrobić po liceum, mianowicie chodzi o studia, mam 18lat a za rok piszę maturę.


Jestem w klasie mat-fiz, z matematyką i fizyką radze sobie bardzo dobrze, nigdy z matmy nie miałem oceny poniżej 4, a od 2 kl. gim miałem 5 na każdy semestr, a w 1 klasie liceum nawet 6, z fizyki miałem 5, zawsze, od gimnazjum. Przedmioty typu : chemia,matma,biologia,fizyka,języki - przychodzą mi bardzo łatwo, na naukę przeznaczam 3h dziennie z czego resztę dnia spędzam na siłowni / z dziewczyną lub z kumplami.

Uczę się dodatkowo chemii i biologii po za szkołą, lubię te przedmioty, łątwo mi przychodzą chcę zdawać z nich rozszerzenie ( oprócz fizyki i matmy), rodzice mi wpierają kierunek lekarski, pewnie z tego powodu, że sami są lekarzami lecz no nie jestem do końca pewien, uwielbiam te przedmioty, łatwo mi przychodzą wszystko rozumiem ale nie jestem pewien czy tego chcę.

Oprócz tych dwóch uwielbiam fizę i matmę, miód... robię codziennie po 20-40 zadań (maturalnych) co mi zajmuje +/- 4min na jedno. Rozumiem te przedmioty łatwo mi przychodzą, z fizyką niekiedy przy trudniejszych mam problemy ale rozwiązuje już zadania z 3klasy.

Ogólnie moje przygotowanie pod mature wygląda tak ;
Biologia 6h tygodniowo nie licząc zadań maturalnych - 150+ tygodniowo, chemia wygląda tak samo.
Fiza i matma już nie liczę, jest na pewno więcej niż tych wyżej.

Nie wiem co mam robić po liceum, mam pustkę... Niby lubię medycyne, zawsze mnie to fascynowało ale.. z drugiej strony zawsze lubiałem programować, chciałem mieć coś własnego (firma) ale też z innej strony zawsze fascynował mnie kosmos i wszystko z nim związane, mega...
Nie wiem co mam robić. Wydaje mi się, że po maturze poczekam rok i się zastanowię na co chcę iść, jeżeli mi te przedmioty łatwo przychodzą - no tak jak mówie niektóre rzeczy trudniej ale jestem tylko człowiekiem, to nie chce tego zmarnować, chcę iść na studia takie po których będę miał pewną / prawie pewną pracę i dobre warunki, takimi studiami jest medycyna (kier lek w szczególności) ale nie wiem co oprócz nich.
Jakieś pomysły?
miodzio1988

Nie wiem co mam zrobić po Liceum.

Post autor: miodzio1988 »

Jakieś pomysły?
Nikt za Ciebie nie wybierze co masz robić w przyszłości
chcę iść na studia takie po których będę miał pewną / prawie pewną pracę i dobre warunki, takimi studiami jest medycyna (kier lek w szczególności) ale nie wiem co oprócz nich.
Studia Ci nie gwarantują pracy. Twoja praca/zaangażowanie może Ci jedynie gwarantować robotę w przyszłości. Medycyna to ciężki kawałek chleba, więc jeżeli teraz masz wątpliwości to tego nie polecam. Musisz być pewny już teraz, że chcesz masę lat studiować plus robić praktyki prawie za darmo kolejnych kilka lat, żeby się podjąć tego wyzwania.

A z własną firmą nie jest tak różowo. Szczególnie na początku. Ale jako programista w większym mieści nie jest ciężko znaleźć pracę. Tylko znowu, będzie zależało to od Twojej zaradności, bo mam znajomych, którzy nie skończyli studiów typowo pod informatykę, a pracują jako programiści
ODPOWIEDZ