Forumowy Facebook

miodzio1988

Forumowy Facebook

Post autor: miodzio1988 »

Przecież po bezpłatne korepetycje piszą tu często miernoty nie potrafiące nie tylko dodać ułamków, ale też nie znające tabliczki mnożenia. Takich ludzi powinniśmy się wystrzegać. Co żałosne, czasem tymi miernotami są studenci matematyki. Forum ma być miejscem wymiany myśli, podsuwania pomysłów, a nie miejscem odrabiania za kogoś zadań domowych.
No nieźle, coś czuję, że te słowa wywołają szerszą dyskusję.

Ja jednak forum widzę bardziej uniwersalnie. No raz takiego studenta wskazałem to dwa warny dostałem
Do wymiany myśli jest jeden dział to tam ludzie mało się wypowiadają, więc cel forum jest na pewno inny. Jaki? No nie wiem kto ma to definiować tak naprawdę. Róbmy swoje, a martwe fb zostawmy, tam jest masa likeów ale to raczej na początku się pojawiły, teraz jest to cmentarz i tak to zostawmy
szw1710

Forumowy Facebook

Post autor: szw1710 »

miodzio1988 pisze:No raz takiego studenta wskazałem to dwa warny dostałem
Inna rzecz wskazać personalnie, inna napisać ogólnie, bez odniesień do konkretnych osób.
miodzio1988

Forumowy Facebook

Post autor: miodzio1988 »

A ja wole pisać personalnie. Tak czy siak się z Panem zgadzam, ale trafiają się fajne tematy, gdzie po jednym poście dana osoba osoba łapie o co chodzi. Są tematy na 48 postów i dany student (dalej nie wierzę, że matematyki...) nie ogarnia podstaw...to załamuje
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Forumowy Facebook

Post autor: Premislav »

szw1710 pisze:Film i matematyka mają związek taki, że Patrick Billingsley wystąpił w epizodzie w filmie Nietykalni de Palmy.
A ja tego nie zauważyłem. Zwykle z mamą przy napisach końcowych odczytujemy na głos (z niemieckim akcentem) wszystkie nazwiska, które wyglądają/brzmią jak żydowskie, więc nazwiska uważnie obserwuję, a to przeoczyłem. Wstyd.

Billingsley napisał świetną książkę (możliwe, że więcej niż jedną świetną, ale oczywiście chodzi o tę o tytule Prawdopodobieństwo i miara), za którą kiedyś płaciłem 12 zł kary bibliotecznej. Przetrzymałem ją cały semestr, bo miałem taką ambicję, żeby w całości przeczytać i zrozumieć, ale poniosłem klęskę (zwłaszcza na polu zrozumienia: w okolicach zera).

Ja bym żadnych działów nie usuwał. Jeśli już, to temu forum nie służy to, że (jak Pan wspomniał) przychodzą tu ludzie z zadaniem "oblicz pochodną" (dodatkowo nierzadko nieumiejący składać zdań), a mało jest ciekawych dyskusji matematycznych. Coś powoduje, że niektórzy ludzie tacy jak max, Pipol, czy brzoskwinka1 (zdolne osoby w młodym wieku, których horyzonty dalece wykraczają poza wspomniany poziom) przestają tu się udzielać, czy nawet usuwają konta (swoją drogą Spektralny ostatnio nie pisze). Wydaje mi się, że jednak kilka lat temu profil tego forum był trochę inny. OK, zawsze były setki zadań "policz pochodną z funkcji wielomianowej", ale jednak zdarzały się takie dyskusje, jak tutaj:
157676.htm

miodzio1988, ta liczba \(\displaystyle{ 48}\) to czysty przypadek, prawda?
miodzio1988

Forumowy Facebook

Post autor: miodzio1988 »

miodzio1988, ta liczba 48 to czysty przypadek, prawda?
No tak
Coś powoduje, że niektórzy ludzie tacy jak max, Pipol, czy brzoskwinka1 (zdolne osoby w młodym wieku, których horyzonty dalece wykraczają poza wspomniany poziom) przestają tu się udzielać
Np ban?

brzoskwinka1 nie można wejść na profil, a max ze swoją głową to pewnie trzepie taką kasę, że nie mamy pojęcia. To już prędzej na innych forach się wypowiada, nie w naszym kraju

A jaki ma to związek z fb? Kilka la temu też jakoś fb średnio funkcjonowało.

Dlaczego? Bo nigdzie tego fb nie widać. na żadnych grupach, nawet tutaj, więc jak ma funkcjonować?
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Forumowy Facebook

Post autor: Elayne »

To może zadać pytanie, dlaczego sprawy tak się mają a nie inaczej? Jak ktoś nie zna tabliczki mnożenia na pamięć to jest nieudacznikiem? Miałem wątpliwą przyjemność poznać „fachurę” chwalącego się dyplomem szkoły technicznej z ponad 15 letnim stażem pracy który nawet fundamentów pod ogrodzenie nie potrafił zrobić jak należy - niecały rok później licząc od daty wylania betonu, po zaledwie jednej zimie beton zaczął się kruszyć i rozwalać. Po drugie, podręczniki szkolne zamiast wyjaśnić co i skąd się bierze, pokazać jakieś nietuzinkowe lub ciekawe podejście do problemu, mówią to równa się temu, pod zmienną podstawiamy to i to, a po przekształceniach mamy to - koniec, kropka. Po trzecie chaos: jedni rzeczoznawcy twierdzą, np:
„Literą C oznaczamy zbiór liczb całkowitych ...”
„Litera W oznacza zbiór liczb wymiernych ...”
„Liery NW oznaczają zbiór liczb niewymiernych ...”
[z podręcznika szkolnego dla liceum sprzed paru lat]
Inny rzeczoznawca MEN-u twierdzi natomiast, np:
„Autorka oznacza zbiór liczb wymiernych literą W, co od wielu lat jest wariactwem (60 lat temu jeszcze nie było), bo na całym świecie przyjęto stosować w tym kontekście literę Q. Jeszcze gorzej wygląda litera C oznaczająca liczby całkowite ...”
Kto ma rację? Kogo posłuchać i dlaczego?

Co do forum, to powiedziałbym, że panuje prawie stagnacja poza niewielkimi zmianami. Brakuje jakby wizji, kierunku w którym podążyć. Byłbym np. za dodaniem do forum wiki [ew. DITA], modyfikacją edytora tak żeby było widać na bieżąco efekt końcowy [np.

Kod: Zaznacz cały

https://khan.github.io/KaTeX/
, ... store.html ].
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Forumowy Facebook

Post autor: kerajs »

Ad Facebook:

Jak pisałem w pierwszym poscie chodziło mi głównie o 'miejsce informacji dotyczących terminu wznowienia działania Forum w przypadku awarii.', gdyż Forum nadal ma okresy nieaktywności.

Aczkolwiek nie widzę powodu aby, gdyby był ktoś chętny do prowadzenia tej strony, kilka razy w roku zamieszczać tam życzenia świąteczne/ noworoczne, podać laureatów medalu Fieldsa czy wspomnieć o np: jutrzejszym święcie liczby Pi.


Ad Forum:
Zmiany i oczekiwania Szw1710 prowadzą do radykalnego zmiany profilu Forum, ale niekoniecznie do 'miejsca wymiany myśli, podsuwania pomysłów'. Czy na bardziej specjalistycznych forach jak np: statystycy.pl czy Forum Instytutu Matematycznego UWr ta wymiana myśli i pomysłów jest realizowana?
Brak ograniczeń co do poziomu i dziedziny zamieszczanych tu tematów sprawia że przez forum przewija się duża liczba użytkowników, w tym i takich którzy potrafią na te tematy rzetelnie odpowiedzieć (np: spotkałem się z tym, że tematy z fizyki wiszące bez odpowiedzi na forum Ars Physica, tutaj znajdowały odpowiedź).
To oczywiste, że zmiany Forum dostosowujemy do siebie. Mi, któremu 'odrabianie zadań' pomaga zachować resztki posiadanych kiedyś umiejętności, a quizy są zachętą aby to robić właśnie na matematyka.pl, odpowiadałoby coś zgoła innego niż Szw1710.
szw1710

Forumowy Facebook

Post autor: szw1710 »

kerajs, podtrzymując swoją opinię dziękuję za rzeczowy głos w dyskusji.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Forumowy Facebook

Post autor: kerajs »

W tym tygodniu bywałem tu sporadycznie. Szkoda że dziś między 5.45 a 6.45 znowu nie mogłem wejść na Forum.
ODPOWIEDZ