Rzetelne źródło informacji

TheBill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2372
Rejestracja: 25 paź 2009, o 11:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 245 razy

Rzetelne źródło informacji

Post autor: TheBill »

Jak wiadomo media teraz są bardzo stronnicze, podają subiektywne opinie, przedstawiają problem jednostronnie: "my jesteśmy święci, oni są źli", manipulują, narzucają opinie, krótko mówiąc to robią ludziom papkę z mózgu.
Szukam rzetelnego źródła informacji, obiektywnego, przedstawiającego plusy i minusy wszystkich stron. Potwierdzone fakty, prawdziwa historia, a nie taka z lekcji ze szkoły. Wiadomości bez poprawności politycznej, bez manipulacji, przedstawione tak, aby czytelnik oparty na zdrowym rozsądku, cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej sam mógł wyrazić opinie na ten temat.
Skąd czerpiecie informacje co się dzieje w Polsce i na świecie?
mac18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 23 razy

Rzetelne źródło informacji

Post autor: mac18 »

'Financial Times' i 'The Economist'. Nie wiem czy są to niestronnicze źródła, ale na pewno rzetelne i wysokiej jakości w porównaniu do naszego polskiego podwórka. Z polskich to może Gazeta Finansowa albo jakiś Puls Biznesu.
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Rzetelne źródło informacji

Post autor: mdd »

TheBill pisze:Szukam rzetelnego źródła informacji, obiektywnego, przedstawiającego plusy i minusy wszystkich stron. Potwierdzone fakty, prawdziwa historia, a nie taka z lekcji ze szkoły. Wiadomości bez poprawności politycznej, bez manipulacji
Nie wiem czy istnieją takie źródła. Każdy może mieć coś za uszami - ciężko się z tym pogodzić, ale tak jest. Najlepiej korzystać z wielu źródeł, tylko jest kłopot z czasem. Kiedyś był całkiem fajny serwis informacyjny PAP-u (krótkie informacje pozbawione komentarzy).

Sądząc po tym co napisałeś:
TheBill pisze:Wiadomości bez poprawności politycznej, bez manipulacji, przedstawione tak, aby czytelnik oparty na zdrowym rozsądku, cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej sam mógł wyrazić opinie na ten temat.
to może sięgnij np. po kwartalnik Opcja na prawo wydawane przez wydawnictwo WEKTORY z Wrocławia (mają też ciekawe książki w ofercie), albo po dwumiesięcznik Polonia Christiana wydawane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi z Krakowa. Ja je lubię czytać. Są jeszcze inne mniej znane periodyki, z kategorii tych pism dla tzw. "oszołomów".
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Rzetelne źródło informacji

Post autor: Premislav »

mdd, a czy może byłbyś tak uprzejmy i podał parę tytułów tych pism "dla oszołomów"? Może zajrzę.

Bardzo przeżyłem to, że Do Rzeczy stało się tubą PiS-u (a przynajmniej takie jest moje odczucie), bo była to jedna z dwóch gazet, które kupowałem (druga dotyczy literatury, więc z tematem nie ma związku, aczkolwiek śmieszne jest to, kto ją wydaje, zważywszy na moje poglądy).
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Rzetelne źródło informacji

Post autor: mdd »

Premislav pisze: może byłbyś tak uprzejmy i podał parę tytułów tych pism "dla oszołomów"?
Do tych pism zaliczyć można te pisma, które już wymieniłem (jest co poczytać, na dodatek są rewelacyjne pod względem edytorskim). Poza tym wymienię reaktywowane pismo Magna Polonia i Gazetę Warszawską. Kiedyś jeszcze czytałem Naszą Polskę, ale nie wiem jak oni teraz "stoją".
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Rzetelne źródło informacji

Post autor: Premislav »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, przyjrzę się tym tytułom.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Rzetelne źródło informacji

Post autor: arek1357 »

Polonia Christiana

Gazeta warszawska

Nasz Dziennik
ODPOWIEDZ