Parę słów na temat teorii kwantowej

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Parę słów na temat teorii kwantowej

Post autor: arek1357 »

Będę się z wami dzielił moimi przemyśleniami na temat teorii kwantowej.
Generalnie nie ma tam nic paradoksalnego. Pierwsza rzecz mówią, że jeżeli mierzysz położenie elektronu to prędkość się nie da zmierzyć dokładnie i odwrotnie.
To chyba jasne jak słońce bo jak chcemy elektron zaobserwować musimy go zbombardować fotonami czyli światłem a wiadomo taki mały elektronik reaguje mocno i jeżeli jest zbombardowany fotonami to od razu zmienia położenie i trajektorię lotu to oczywiste.
Druga rzecz niby dziwne że jeśli elektrony przechodzą przez szczelinę to się dziwnie zachowują i na ekranie widać je jak falę a nie jak cząsteczki, to też da się wyjaśnić prosto bo elektron biegnący przez szczelinę reaguje z elektronami i protonami materiału w którym ta szczelina jest wykonana i jest raz przyciągany raz odpychany raz się z czymś zderzy i potem wygląda to jak wygląda normalne.

A np. w komorze Wilsona elektron biegnie sobie jak mały Jasio za piłką i wszystko widać , tam więc efekty kwantowe nie działają tylko zwykła mechanika.

A elektrony splątane to te które znajdują się w jednym atomie.

No na początek wystarczy dalej w miarę potrzeb będę się dzielił informacjami ..


Dzisiaj mnie olśniło i stwierdziłem. że kwantem może być również elektron.

Oraz nie ma i nie będzie teorii wszystkiego bo się to nijak nie sprawdza.
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ( z wyjątkiem mojej Pani ot fszystkiego)
Awatar użytkownika
Larsonik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: 17 lut 2016, o 11:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 57 razy
Pomógł: 40 razy

Parę słów na temat teorii kwantowej

Post autor: Larsonik »

Od fizyki kwantowej są tu dużo więksi specjaliści ode mnie, którzy na pewno sprostują wszystkie twoje "informacje, ale wydaje mi się, ze masz trochę złe podejście. Twoje wnioski brzmią jak próba wytłumaczenia na chłopski rozum wyników doswiadczeń na poziomie subatomowym, a chłopski rozum czasem załamuje się już przy podstawowym rachunku prawdopodobieństwa, co dopiero w tak skomplikowanych zagadnieniach.

Ogólnie brzmi to troche jak troll i będzie mi przykro, jeśli dałem się złapać.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Parę słów na temat teorii kwantowej

Post autor: arek1357 »

Oj nie troll i nie dałeś się złapać wcale w ogóle , ale masz rację próbuję tłumaczyć fizykę kwantową na chłopski rozum, i na pewno mam dużo racji , raczej trudno to podważyć co napisałem...

Traktujmy ten mój temat jako popularyzowanie fizyki kwantowej.
ODPOWIEDZ