Czy wariancja i odchylenie istnieje.

WielkiGuru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2016, o 10:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warsrawa

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: WielkiGuru »

Mam pewien problem. doszedłem do wniosku, że wariancja i odchylenie nie istnieją. chyba nie ma czegoś takiego.
rzucamy \(\displaystyle{ 30}\) razy monetą otrzymujemy 1 kombinację spośród \(\displaystyle{ 2^{30}}\)w odpowiedio długiej próbce każda z kombinacji musi wystąpić niemalze ta sama ilosc razy. zatem idąc dalej kiedyś bardzo dalekiej przyszłości lub bliskiej powinniśmy trafić \(\displaystyle{ 1\ 000\ 000}\) razy z rzędu jedną stronę symetrycznej monety podczas uczciwych rzutów co daje 1 kombinacje spośród \(\displaystyle{ 2^{1000000}}\) i tak samo dla miliarda i tryliarda.

dlaczego nie żyjemy w tym okresie czasu gdzie w kasynach wypadają te same wyniki w grze z prawd wygranej \(\displaystyle{ 50\%}\). życie mogło by być łatwiejsze oczywiście nie dla kasyn:)

Idąc dalej, zalozmy ze wszystkie rzuty na calym swiecie tworza ciag idzie to w nieskonczonosc czyli nieskonczonosc 1 kombinacji. Dlaczego akurat otrzymujemy przemienne wyniki a rekord to chyba \(\displaystyle{ 36}\) z rzedu czarne w kasynie?
Ostatnio zmieniony 26 lis 2016, o 14:39 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Używaj LaTeXa do wszystkich wyrażeń matematycznych.
miodzio1988

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: miodzio1988 »

Dlaczego akurat otrzymujemy przemienne wyniki a rekord to chyba 36 z rzedu czarne w kasynie?
To jest bzdura.

Tylko Ci się wydaje, że na przemian to wszystko wypada. Zrób sobie symulacje z miliona rzutów zobaczysz, że intuicja jednak zawodzi
WielkiGuru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2016, o 10:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warsrawa

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: WielkiGuru »

Proszę o odpowiedz fachowca. Gentleman powyzej nie rozumie mnie. Inaczej nie potrafie napisac.
miodzio1988

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: miodzio1988 »

No jestem fachowcem.
Mam pewien problem. doszedłem dziś do wniosku, że wariancja i odchylenie nie istnieją.
Istnieją, są sensownie zdefiniowane.
Dlaczego akurat otrzymujemy przemienne wyniki
Dostajemy losowe wyniki, mamy pewne twierdzenie, które mówi, że przy odpowiednio dużej próbie dostaniemy z prawdopodobieństwem jeden dowolny ciąg rzutów.

Czemu zatem Cię dziwi, że możemy dostać zarówno przemienne wyniki jak i powtarzające się?
WielkiGuru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2016, o 10:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warsrawa

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: WielkiGuru »

miodzio1988 pisze:
Czemu zatem Cię dziwi, że możemy dostać zarówno przemienne wyniki jak i powtarzające się?
Nie dziwi. Myslalem ze zrozumiesz co mam namysli.


Robiac dosw dla ciagow 2,3,4,5,6-elementowych, każda kombinacja wystapi tyle samo razy, uwzgledniajac male odchylenie. tak samo dla milionowo i trylionowo elemntowych. to co mialem na mysli pisząc powyzszy post.

-- 25 lis 2016, o 20:02 --

Mamy 1 kombinację z \(\displaystyle{ 2^{ \infty}}\). Wiec czy mozemy mowic o odchyleniu?

-- 25 lis 2016, o 20:04 --

Co da mi znajomosc calkowania? W czym mi to pomoze?-- 26 lis 2016, o 09:34 --Wiec jak to jest.?? Napisz, cos, zbanuj, lub powiedz ze nie jestes fachowcem.
miodzio1988

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: miodzio1988 »

Wiec czy mozemy mowic o odchyleniu?
Tak
Co da mi znajomosc calkowania? W czym mi to pomoze?
Jaki ma to związek z zadaniem?
Wiec jak to jest.?? Napisz, cos, zbanuj, lub powiedz ze nie jestes fachowcem.
Coraz bardziej myślę, że temat temat to zwykły trolling.

odpowiedziałem Ci na główne pytanie, zapoznaj się z definicją odchylenia
WielkiGuru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2016, o 10:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warsrawa

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: WielkiGuru »

Wiec co da mi calkowanie. Po co na co? jak w kawale o glupim i kierowcy. Ucze sie i nie jestem pewien w czym mi to pomoze.
miodzio1988

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: miodzio1988 »

Wiec co da mi calkowanie. Po co na co?
Sam wspomniałeś o całkowaniu i teraz pytasz się po co Ci to jest? Dobrze się czujesz?
jak w kawale o glupim i kierowcy. Ucze sie i nie jestem pewien w czym mi to pomoze.
Miałeś zapoznać się z definicją odchylenia, czemu tego nie zrobiłeś? Tam gdzie masz sumę. Co ta suma nam mówi?
WielkiGuru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2016, o 10:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warsrawa

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: WielkiGuru »

Dobra. W czym pomoze mi calkowanie i usun temat. Chlopie za trudny dla mnie material z wikipedi.
miodzio1988

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: miodzio1988 »

W czym pomoze mi calkowanie i usun temat.
W niczym. Podstaw nie znasz, to nie masz co się brać za trudniejsze rzeczy
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34126
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Czy wariancja i odchylenie istnieje.

Post autor: Jan Kraszewski »

Temat wyczerpał się, zamykam.

JK
Zablokowany