Nauka kultury

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Nauka kultury

Post autor: arek1357 »

Zacznę na tym forum edukować niektórych może niedouczonych lub niedoinformowanych, że jak się im rozwiąże zadanie to powinni przynajmniej podziękować. Temat ten jest dość przemilczany na forum,
lecz jednak uważam że kultury trzeba uczyć. Jeśli ktoś wyłoży zadanie i się mu go rozwiąże a on potem ani be ani me ani kukuryku to mam wrażenie, że jest gburem a może nawet tym z czego się robi barszcz czerwony. Więc dlatego ten problem poruszam i myślę, że większość się ze mną zgadza.
Ja nawet bym optował, żeby takim nawet strzelać banie lub bany...skoro słoma z butów wystaje niech taki se pisze np na "fb" lub "nk".
Ten portal powinien być dla ludzi inteligentnych i ułożonych a reszta mile widziana na
lub podobnym.
Albo porządek i kultura albo wiocha i tolerancja!
miodzio1988

Nauka kultury

Post autor: miodzio1988 »

Ja nawet bym optował, żeby takim nawet strzelać banie lub bany...skoro słoma z butów wystaje niech taki se pisze np na "fb" lub "nk".
Chcesz bany dawać za to, że Ci ktoś nie podziękował? No to na wioche.pl lepiej Ty się przeprowadź.

Nikt Cię nie zmusza do pisania na forum, nikt Cię nie zmusza do pomocy, więc o co chodzi? Nie masz obowiązku pomagać innym.
Więc dlatego ten problem poruszam i myślę, że większość się ze mną zgadza.
Nie zgadza się.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Nauka kultury

Post autor: arek1357 »

Ty się nie zgadzasz ale większość tak i dalej uważam, że jak komu słoma z butów to niech idzie na wioche pl. A co do banów to tylko tak sobie piszę i mówię ile tacy użytkownicy są warci piszę o tych banach tak nawet w przenośni bo wiem, że się to nie da zrealizować.
Sam jak zapodaję jakiś temat to zawsze jak ktoś odpowie to zawsze się wypowiadam z kulturą, ale może i masz rację nie wymagajmy od ................żeby umiały latać w końcu nie każdy to orzeł są i nieloty.
miodzio1988

Nauka kultury

Post autor: miodzio1988 »

Ty się nie zgadzasz ale większość tak
Kto niby? Głosy w głowie?
Sam jak zapodaję jakiś temat to zawsze jak ktoś odpowie to zawsze się wypowiadam z kulturą, ale może i masz rację nie wymagajmy od ................żeby umiały latać w końcu nie każdy to orzeł są i nieloty.
Serio?

412370.htm
(Trzeba mieć śmiesznie niski poziom moralny żeby blokować nie podając przyczyny bo skoro już zablokował przynajmniej raczyłby wcześniej mnie uprzedzić).
To jest właśnie Twoja kultura
Nie masz obowiązku pomagać na forum, tak samo inni nie mają obowiązku Tobie dziękować. Naprawdę żyjesz w swoim dziwnym małym świecie, nic się nie dzieje na forum to musisz stworzyć jakiś byle jaki temat tak żeby sobie po prostu popisać.

Zgadza się?

A ten Twój podpis
++pomógł
To jest zachęcanie do tego, żeby ludzie Ci dawali punkty pomógł tak?>
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Nauka kultury

Post autor: Premislav »

Jeśli ktoś ma przynajmniej te 17-20 lat i rodzice/inne osoby sprawujące opiekę (dziadkowie itd.) nie nauczyli go kultury, to niewielka jest szansa, że coś się w tej kwestii zmieni.
A już na pewno nie pomogą na to warny i bany (choć oczywiście skrajne chamstwo powinno nimi skutkować, żeby przeglądający forum userzy nie musieli się babrać w potokach kału). Jeśli ktoś nie dziękuje/ogólnie zachowuje się w sposób nieuprzejmy, to wystarczy więcej mu nie odpisywać.
miodzio1988

Nauka kultury

Post autor: miodzio1988 »

Jeśli ktoś nie dziękuje/ogólnie zachowuje się w sposób nieuprzejmy, to wystarczy więcej mu nie odpisywać.
Otóż to. Nie mamy obowiązku odpowiadać w tematach, więc nie rozumiem frustracji Arka.
Jak chce to mu klika punktów pomógł oddam, bo chyba o to mu chodzi.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Nauka kultury

Post autor: arek1357 »

Nie o to mi chodzi o punkty pomógł,
++pomógł
znaczy że sam sobie dodałem punkt za temat na który sam sobie odpowiedziałem to sprawiedliwe.
Nie możesz też uznawać mego tematu za to że ja niby chcę jakieś dodatkowe punkty nie nie ale jak autor(czyt. burok) zadaje jakiś temat i ktoś siedzi nad problemem np kilka godzin (i nie chodzi tylko o mnie) a ktoś nawet nie powie czy uznaje czy dobrze czy źle czy mam cie gdzieś... to jest dla mnie po prostu prostakiem albo zamulaczem pospolitym.
Wolałbym nawet jakbym komuś zrobił zadanie a ktoś by odpisał: "mam cię gdzieś z twoim rozwiązaniem" ( to by było lepsze).

A ten mój post to chyba twój wybór nie był za mądry skoro wybrałaś akurat ten post a nie inny.

Przypomnę ci historyjkę pewnie znasz z KillBila tam Bill opowiada o mistrzu co napotkał mnicha i skinął mu bardzo nieznacznie głową na powitanie a tamten nie odpowiedział.
I co zrobił mistrz zaczął prawdziwą jatkę i ciężko go było ubłagać żeby przestał...

Więc jeśli brak skinięcia powodował taką wojnę to co dopiero brak podziękowań; teraz sobie wyobraź trzeba by było atom pod forum podłożyć sumując wszystkie przypadki buractwa...

Poruszam i piszę o tym ponieważ dla mnie na tym forum nie ma świętych krów.

Uznaję że trzeba uczyć ludzi przynajmniej obycia.
miodzio1988

Nauka kultury

Post autor: miodzio1988 »

znaczy że sam sobie dodałem punkt za temat na który sam sobie odpowiedziałem to sprawiedliwe.
hahahah no to gdzie jest problem? Sam możesz sobie dziękować i tyle.
Nie możesz też uznawać mego tematu za to że ja niby chcę jakieś dodatkowe punkty nie nie ale jak autor(czyt. burok) zadaje jakiś temat i ktoś siedzi nad problemem np kilka godzin (i nie chodzi tylko o mnie) a ktoś nawet nie powie czy uznaje czy dobrze czy źle czy mam cie gdzieś... to jest dla mnie po prostu prostakiem albo zamulaczem pospolitym.
Nazywanie ludzi burakami to przejaw niesamowitej kultury.
Nie ma ta osoba obowiązku Ci dziękować, jeżeli sobie z tym nie radzisz to lepiej żebyś na forum nie pisał.
Wolałbym nawet jakbym komuś zrobił zadanie a ktoś by odpisał: "mam cię gdzieś z twoim rozwiązaniem" ( to by było lepsze).
A ten mój post to chyba twój wybór nie był za mądry skoro wybrałaś akurat ten post a nie inny.
Kultura wymaga, żebyś pisał "Ty". Ty chcesz uczyć kogoś kultury skoro takich podstaw nie znasz?
Więc jeśli brak skinięcia powodował taką masakrę to co dopiero brak podziękowań teraz sobie wyobraź trzeba by było atom pod forum podłożyć sumując wszystkie przypadki buractwa...
Najpierw chciał banować teraz chce zabijać ludzi za to?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Nauka kultury

Post autor: arek1357 »

Ja ci tylko daję przykłady a że wyciągasz takie a nie inne wnioski to twój problem.
Ukazuję skalę problemu a ty przypinasz od razu łaty...
miodzio1988

Nauka kultury

Post autor: miodzio1988 »

Ja ci tylko daję przykłady a że wyciągasz takie a nie inne wnioski to twój problem.
Ukazuję skalę problemu a ty przypinasz od razu łaty...
Twój i Ty, naucz się kultury najpierw sam później wróć do nas.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Nauka kultury

Post autor: arek1357 »

Ja znam kulturę i dobrze a ty chyba mało więc zapisz się na kurs kultury i obycia w środowisku.
Mogę ci udzielić kilku wskazówek...
miodzio1988

Nauka kultury

Post autor: miodzio1988 »

arek1357 pisze:Ja znam kulturę i dobrze a ty chyba mało więc zapisz się na kurs kultury i obycia w środowisku.
Mogę ci udzielić kilku wskazówek...
"Ty", "Ci", zwykły hipokryta z Ciebie. Podstawowych zasad kultury nie znasz, łamiesz tym samym regulamin na forum i jeszcze masz czelność innym zwracać uwagę, że kultury nie mają? Wstydź się chłopie
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Nauka kultury

Post autor: arek1357 »

I. zasada kultury: jak się wchodzi to się puka a druga zasada, że jak ktoś komuś zrobi zadanie to się dziękuje.
A trzecia zasada to używa się słów proszę dziękuję przepraszam.

Naucz się pierwszej lekcji na pamięć to przejdziemy do następnych poziomów.
miodzio1988

Nauka kultury

Post autor: miodzio1988 »

1 zasada kultury:
4. Zalecane jest przy zwracaniu się bezpośrednio do innego Użytkownika, pisanie odpowiednich zwrotów wielką literą: "Ty", "Tobie", "Ci" itp
Nauczysz się tego czy dalej będziesz spamował ?

Podstaw chłopie nie znasz, więc kogo Ty chcesz edukować?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Nauka kultury

Post autor: arek1357 »

Wiem o tym ale jeżeli wygłaszam lekcję z pozycji "exkatedra" uczeń czyli podmiot w tej hierarchii ważności jest na pozycji niższej więc specjalnie używam małych liter żeby podkreślić stopień ważności.

A po drugie są to formy pisemne stosowane w zaproszeniach i listach tzw. formy grzecznościowe.

I to jest następny punkt nauki kultury ale już na wyższym szczeblu.
Zablokowany