Pasje =/= umiejętności

YuukiCro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2016, o 16:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Pasje =/= umiejętności

Post autor: YuukiCro »

Czy dać sobie spokój z rzeczami, które naprawdę bardzo się lubi ale niestety nie ma się do tego umiejętności ?

Sprawa wygląda u mnie tak, że bardzo lubię dziedziny ścisłe, najbardziej matematykę oraz fizykę, ale biologię i chemię również. Bardzo dużo czasu spędzam na czytaniu książek (nie popularnonaukowych a akademickich) związanych z tą tematyką. Niestety zaczynam mieć wątpliwości czy naprawdę powinnam z swoim hobby wiązać przyszłość, gdyż widzę że moje umiejętności mimo zgłębiania materiału...są znikome.

A o to problemy:

1. Wyprowadzanie wzorów/dowodzenie: moja chyba największa pięta Achillesowa. Przykładowo w książce dochodzę do momentu np. wyprowadzania wzorów na np. przyspieszenie dośrodkowe albo na objętość kuli. I leżę....bo bez zaznajomienia się z dowodem/wyprowadzeniem wzoru sama nigdy nie umiem wpaść na dobry pomysł wyprowadzenia danego wzoru. Dopiero potrafię to zrozumieć po zapoznaniu się z samym wyprowadzeniem. Niestety ale ani razu nie miałam dobrego pomysłu na dowodzenie jakiegoś twierdzenia albo wyprowadzenie wzoru zawsze musiałam najpierw zapoznać sie z tym co jest w książce

2. Zadania - o ile teorię ogarniam i potrafię zrozumieć to co napisane w książce o tyle rozwiązywanie zadań zaledwie trudniejszych o szczebel/dwa przysparza mi trudności. Mam pomysł na rozwiązanie problemu ale zawsze nie sprawdza się Przez to zadania na poziomie studiów u mnie leżą. Nie licząc zadań z olimpiad - tu tragedia bo pomino 22 lat i interesowania się tego typu tematami od 15 r.ż. nie rozwiązałam nigdy ani jednego zadania z olimpiad.

Te 2 rzeczy powodują, że zastanawiam się nad swoim pomysłem na życie. Z jednej strony nic innego tak bardzo mi się nie podoba jak ta sfera nauki a z drugiej strony widząc swoje umiejętności jestem gotowa zakopać te 7 lat (!) łudzenia się, że to będzie moja przyszłość

No chyba, że przesadzam to jestem gotowa do dyskusji.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Pasje =/= umiejętności

Post autor: Premislav »

Pozwolę sobie odpowiedzieć jedynie tytułem utworu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=VaXvnVHwKZY
ODPOWIEDZ