Jaki,jaki,jaki film s-f?

Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: Milczek »

Byłem w kinie na filmie X-men, najnowszej części , nie dawno była premiera.
Po takich filmach czuję że fizyka to przyszłość i to jest mi pisane...ale abym się do końca o tym przekonał,
potrzebuję bardziej dobitnego dzieła, które mnie zwali z nóg, pokaże nową rzeczywistość i zapadnie w pamięci.

Czy może oglądacie takie filmy(temat książek poruszę w osobnym wątku), oglądaliście lub macie swoje ulubione z tego gatunku i możecie go polecić ?
miodzio1988

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: miodzio1988 »

Dlaczego poszedłeś na fizykę? Bo obejrzeniu X-menów

No to Ci się żart udał.

Polecam obejrzeć jakieś biograficzne filmy

Po studiach z fizyki powiem Ci, że tak pięknie nie jest. Dużo osób po inżynierce zmienia kierunek, bo nie oszukujmy się, ale cięzko o robote po samej fizyce, bo niby gdzie? To juz lepiej po matmie jest.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: Milczek »

miodzio1988 pisze:Dlaczego poszedłeś na fizykę? Bo obejrzeniu X-menów
No to właśnie było jakoś tak
Tzn. jeszcze nie poszedłem. Teraz pójdę, albo na fizyke albo na matme . W same ręce X-menów nie oddałbym tego wyboru
Polecam obejrzeć jakieś biograficzne filmy
Filmweba przejrzę.
Po studiach z fizyki powiem Ci, że tak pięknie nie jest. Dużo osób po inżynierce zmienia kierunek, bo nie oszukujmy się, ale cięzko o robote po samej fizyce, bo niby gdzie? To juz lepiej po matmie jest.
Fizycy to podobno finansiści a także programiści(jeśli nie głównie)
Albo kontynuują edukację

A swoją drogą po matmie, też w dużej mierze finanse/aktuariat , bądź przekwalifikowanie się na różnej maści informatyków jak ktoś polubi .
miodzio1988

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: miodzio1988 »

Fizycy to podobno finansiści a także programiści(jeśli nie głównie)
Którzy fizycy niby?
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: Milczek »

miodzio1988 pisze:
Fizycy to podobno finansiści a także programiści(jeśli nie głównie)
Którzy fizycy niby?
Często masz w opisach danych kierunków albo w ogłoszeniach o prace że zatrudnię na stanowisko analityka absolwenta studiów matematycznych, fizycznych i innych takich, mogę znaleźć kilka pierwszych
Pytasz którzy fizycy to finansiści czy którzy fizycy to programiści ?
miodzio1988

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: miodzio1988 »

Wlasnie nie chodzi o to w tych ogloszeniach, że fizyk jest finansistą tylko szukają kogoś o zdolnościach analitycznych. A taką osobę już nauczą co ma dokładnie robić
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: Milczek »

miodzio1988 pisze:Wlasnie nie chodzi o to w tych ogloszeniach, że fizyk jest finansistą tylko szukają kogoś o zdolnościach analitycznych. A taką osobę już nauczą co ma dokładnie robić
Zgadza się, ale te umiejętności chyba doskonale wyrabiają takie kierunki jak matematyka ale i także fizyka. Czy jednak tutaj matma > fizyka ?

Chociaż trochę kiepskie jest studiowanie 5 lat fizyki po to aby wypełniać tabelki w biurze czy gdzieś tam.
miodzio1988

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: miodzio1988 »

Chociaż trochę kiepskie jest studiowanie 5 lat fizyki po to aby wypełniać tabelki w biurze czy gdzieś tam.
A myślisz, że po matmie co będziesz robił? Ambicja się skończy jak będziesz musiał czynsz pierwszy zapłacić.

No i nie oczekuj, że po matmie stworzysz tez jakiegoś x-mana
Czy jednak tutaj matma > fizyka ?
Niekoniecznie
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: Milczek »

miodzio1988 pisze:
Chociaż trochę kiepskie jest studiowanie 5 lat fizyki po to aby wypełniać tabelki w biurze czy gdzieś tam.
A myślisz, że po matmie co będziesz robił? Ambicja się skończy jak będziesz musiał czynsz pierwszy zapłacić.

No i nie oczekuj, że po matmie stworzysz tez jakiegoś x-mana
No to prędzej właśnie po fizyce, albo może też bioinżynierii lub biogenetyce.
Co sądzisz o połączeniu tych dwóch kierunków?
Czy jednak tutaj matma > fizyka ?
Niekoniecznie
Czy mógłbyś rozwinąć ?
miodzio1988

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: miodzio1988 »

Ja myślę, że sam powinieneś się zastanowić nad wyborem kierunku, a nie szukać podpowiedzi w filmach albo na forum. Zobaczysz, będziesz bardziej zadowolony jak to sam wybierzesz
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Jaki,jaki,jaki film s-f?

Post autor: Milczek »

Nie no , połączenie fizyki i biogenetycznych inżynierii był żartem, a temat poważnie powstał w celu zarekomendowania ciekawych filmów, taki był cel ale jak trafi do offtopu to w sumie nic się nie stanie .

Ale tak naprawdę, to ostatnie mnie szczerze zaciekawiło -- 28 maja 2016, o 17:12 --PS. Poza tym, kierunek docelowy a także pewną alternatywę mam wybraną, i tej decyzji na pewno już nie zmienię
ODPOWIEDZ