Rozszerzenie liczb rzeczywistych, Hipoteza Riemanna.

Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Rozszerzenie liczb rzeczywistych, Hipoteza Riemanna.

Post autor: AiDi »

Raczej za mało. Większość to tylko mądrze brzmiący bełkot. I to nie jest kwestia opinii - język polski (jak zresztą każdy) ma to do siebie, że słowa których używamy mają pewne określone znaczenie (lub kilka). Założyciel tego tematu używa mądrych słów o określonym znaczeniu do tworzenia zdań, które w kontekście matematyki czy fizyki sensu po prostu nie mają.
Analiza123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 16 lis 2017, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Re: Rozszerzenie liczb rzeczywistych, Hipoteza Riemanna.

Post autor: Analiza123 »

Chodziło mi o to,że jak ktoś za dużo wie i komuś drugiemu się to nie podoba bo jest zazdrosnu lub niereformowalny to będzie robił wszystko aby tylko on miał racje.
Przykłądy Galileusz i Kopernik dziś wiemy,że ich teorie były prawdzie a kościołowi to nie pasowało bo mu się tak podobało i tyle.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Rozszerzenie liczb rzeczywistych, Hipoteza Riemanna.

Post autor: AiDi »

Analiza123 pisze:Chodziło mi o to,że jak ktoś za dużo wie i komuś drugiemu się to nie podoba bo jest zazdrosnu lub niereformowalny to będzie robił wszystko aby tylko on miał racje.
Za dużo teorii spiskowych. Matematyka i fizyka tak nie działa. Nie w 2017 roku.
Przykłądy Galileusz i Kopernik dziś wiemy,że ich teorie były prawdzie a kościołowi to nie pasowało bo mu się tak podobało i tyle.
Jak wyżej. Mamy XXI wiek, czas się dowiedzieć jak działa nauka, a nie tworzyć bzdurne teorie spiskowe. Nikogo nie obchodzi czy się coś komuś podoba czy nie. Albo coś jest prawdą, albo nie.
Analiza123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 16 lis 2017, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Re: Rozszerzenie liczb rzeczywistych, Hipoteza Riemanna.

Post autor: Analiza123 »

Jak większość uważa,że coś jest prawdą to nawet jak jest nieprawidze to nieprzekona i nieprzetłumaczy
np.Jak jest ogień to musi być dym.Wcale,że nie musi ale większość wie lepiej.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Rozszerzenie liczb rzeczywistych, Hipoteza Riemanna.

Post autor: AiDi »

Piszemy o naukach ścisłych, a nie o przesądach. W przypadku nauk ścisłych tak nie jest. Poza tym nie o tym jest ten temat. Poczytaj w wolnych chwilach o metodologii naukowej matematyki, czy ogólnie nauk ścisłych, bo masz kompletnie nieuzasadnioną i chyba z sufitu wziętą opinię.

EDIT:
Bardzo bym prosił o zaprzestanie wylewania gdzie popadnie swoich poglądów politycznych czy żalów do Hawkinga. Jest temat "Off-Topic", jest też temat o Hawkingu założony przeze mnie.
piotrlenarczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2016, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Rozszerzenie liczb rzeczywistych, Hipoteza Riemanna.

Post autor: piotrlenarczyk »

Nie kumam skąd ta dyskusja - tematu nie mogłem usunąć, więc skoro są dyskutanci... Kiedyś mi się wydawało, że wymyśliłem coś nowego w fizyce, a to już stare i badania dawno opisane. Ciekaw byłem, czy dla obrotowo przyśpieszającej masy występuje ortogonalność oddziaływań grawitacyjnych. A jest to oczywiste, z "definicji czasoprzestrzeni" (chyba stąd to wynika, ale pewny nie jestem: "

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czterowektor
"). Podsumowując, to chyba występuje, a teoretycznie KAŻDY BY TO ZAUWAŻYŁ na oświetlonym, zapadającym się obłoku molekularnym.

Post Scriptum: nie warto liczyć na 80 bitowej zmiennoprzecinkowej arytmetyce (natywne wsparcie na x86/x86-64 od dość dawna w C/C++; w Javie od 2 lat) - lepiej jest użyć float normalizowanego do zakresu [-1;+1]. Podpowiem, że arytmetyka stałoprzecinkowa, choć znacznie bardziej wydajna (zwłaszcza w notacji krakowianowej) jest tematem porzuconym. Porównując FPGA to więcej zabawy, niż obliczeń ( nie dotyczy prototypowania ), pozostają jak już wcześniej wspomniałem koprocesory graficzne GPU (do wyboru: Nvidia, lub NVidia). Zwykłe procesory (proszę przeczytać ze zrozumieniem: "

Kod: Zaznacz cały

https://en.wikipedia.org/wiki/Processor_register
") to przestarzałe sprzęty - specjalista piszący oprogramowanie do czegokolwiek więcej niż klikano-oglądane aplikacje dojdzie do tego oczywistego wniosku, dopiero po kilku latach.... Niestety Python tylko jest reklamowany do celów naukowych, podobno wypada słabo. Pozostaje jedynie C++ w wydajnych obliczeniach i to na ładne, najbliższe kilkadziesiąt lat. Na matematyce się nie znam, ale trochę amatorsko programuję, więc wrzucę moje podstawowe spostrzeżenia odnośnie obliczeń na dużych (w sensie Teorii Wielkich Liczb) zbiorów danych:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3394924.html
Proste programy skopiowane półlegalnie z Internetu:
https://github.com/PiotrLenarczyk
ODPOWIEDZ