jak obliczyć powierzchnię

Marek1
Posty: 0
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 11:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

jak obliczyć powierzchnię

Post autor: Marek1 »

Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem i mam zadanie do rozwiązania:
Przed kompleksem garaży jest droga dojazdowa. Właściciele garaży chcieliby ją wykupić na własność ale nie wiedzą jak podzielić nową własność. Droga biegnie wzdłuż garaży i wjazd jest od jednej strony.
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki wzór zastosować, aby obliczyć to w procentach?
Pozdrawiam.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

jak obliczyć powierzchnię

Post autor: SlotaWoj »

Sugeruję. aby nie dzielić drogi fizycznie na części, ale użyć współwłasności. Na każdy garaż będzie przypadało:
  • \(\displaystyle{ \frac{\mbox{powierzchnia drogi z dojazdem}}{\mbox{liczba garaży}}}\)
Marek1
Posty: 0
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 11:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

jak obliczyć powierzchnię

Post autor: Marek1 »

Dziękuję za odpowiedź.
Jest to podział najprostszy, niestety kwestionowany przez niektórych użytkowników. Ponieważ garaże mają być w najbliższym czasie wykupywane. Proponowane jest sprzedaż garaży z częścią drogi. Pan z Garażu nr 1 przy ścianie którego znajduje się brama kwestionuje taki podział ze względu na ilość użytkowanego przez niego terenu. Może to mieć znaczenie przy ewentualnej naprawie drogi, przy podziale kosztów. Dodatkowo w jednym z garaży użytkownik urządził sobie serwis samochodowy i przyjeżdżają do niego pojazdy w różnym stanie technicznym. Stad moje pytanie do matematyków: czy istnieje jakiś wzór którym można przeliczyć powierzchnię drogi ze względu na użytkowanie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

jak obliczyć powierzchnię

Post autor: arek1357 »

Proponuję połówkę albo lepiej 0,7 podzielić na użytkowników garaży a jak braknie lecieć do sklepu.
I wtedy nastąpi przełom.
ODPOWIEDZ