Co należy umieć do olimpiady informatycznej?

k24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2015, o 18:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 4 razy

Co należy umieć do olimpiady informatycznej?

Post autor: k24 »

Jakie dokładnie treści należy umieć aby rozwiązać zadanka z OI (tak dla jasności w języku C++ )? Czy trzeba tam umieć programowanie obiektowe (gdzieś słyszałem że nie i się zdziwiłem ale nie jestem pewien czy to prawda, a jak tak - to czy się przydaje jako alternatywa?) czy wystarczy podejście strukturalne. Czy warto uczyć się teorii, zgłębiać tajniki podejścia strukturalnego a potem poznawać dobrze obiektówkę, czy z teorią można zostać na średnim poziomie ale ćwiczyć wykorzystywanie jej w praktyce? Jakie książki i strony polecacie? I tak dodatkowo jakie biblioteki trzeba ogarniać (na pewno cmath, string, ale czy jakieś ponadto są przydatne?) oraz czy trzeba wiedzieć coś o rzeczach typu szablony i inne (niestety nie orientuje się co to są te "inne", więc jak cokolwiek jest będę wdzięczny za informację.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, o 17:24 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Co należy umieć do olimpiady informatycznej?

Post autor: Afish »

Programowanie obiektowe nie jest potrzebne, strukturalne wystarczy. Szablony trzeba znać w stopniu umożliwiającym używanie STL-a. Tak naprawdę wystarczy jako tako programować, bo nie o to chodzi w OI.
Jako książki wystarczą Cormen, Matematyka konkretna, Matematyka dyskretna i niebieskie książeczki.
ODPOWIEDZ