Książki do nauki programowania

maro22
Posty: 0
Rejestracja: 21 gru 2015, o 15:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Książki do nauki programowania

Post autor: maro22 »

Mój brat ostatnio zaczął się interesować programowaniem. Dlatego pomyślałem, ze zupełnie bez okazji kupię mu prezenty z tą dziedziną związane. Nie wiem jednak od czego zacząć, więc liczę na Wasze doświadczenia. Jakie książki najlepiej wybrać jeżeli chce się rozpocząć programowanie? Liczę na polskie tytuły, gdyż brat nie zna jeszcze angielskiego (Ma 15 lat)
szw1710

Książki do nauki programowania

Post autor: szw1710 »

Aby rozpocząć programowanie, niezbędne jest przygotowanie matematyczne. Ponieważ to forum jest matematyczne, proponuję piękną książkę (i możliwą do zrozumienia, przynajmniej początkowe rozdziały, a te są bardzo ważne) Matematyka konkretna Grahama, Knutha i Patashnika. Wydało ją PWN.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Książki do nauki programowania

Post autor: miki999 »

Matematyka nie jest bardzo potrzebna, a piętnastolatek według mnie nie ma szans docenić Matematyki konkretnej.

Polecam dowiedzieć się jakim konkretnie językiem programowania zainteresował się brat - wtedy będzie można coś wybrać.
szw1710

Książki do nauki programowania

Post autor: szw1710 »

Chciałbym poznać kontekst pierwszego zdania. Czemu sądzisz, że matematyka nie jest potrzebna w programowaniu? Ja sądzę, że to podstawa.

Kwestia wyboru literatury jest subiektywna.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Książki do nauki programowania

Post autor: miki999 »

Czemu sądzisz, że matematyka nie jest potrzebna w programowaniu?
Nie wiem w sumie czy jest. Mi póki co nie była, choć możliwe, że w przyszłości będzie.

15 lat to okres, w którym próbuje się różnych rzeczy niekoniecznie mając całą wiedzę, która kiedyś może się przydać (lub nie). W takiej sytuacji stawiam na praktykę czyli konkretne książki dotyczące programowania, bo w końcu chłopak zainteresował się programowaniem a nie matematyką.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Książki do nauki programowania

Post autor: kerajs »

miki999 pisze:Polecam dowiedzieć się jakim konkretnie językiem programowania zainteresował się brat - wtedy będzie można coś wybrać.
I czy przypadkiem za programowanie brat nie uważa np: obróbki zdjęć lub używania narzędzi programu graficznego.
maro22
Posty: 0
Rejestracja: 21 gru 2015, o 15:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Książki do nauki programowania

Post autor: maro22 »

maro22 pisze:Mój brat ostatnio zaczął się interesować programowaniem. Dlatego pomyślałem, ze zupełnie bez okazji kupię mu z tą dziedziną związane. Nie wiem jednak od czego zacząć, więc liczę na Wasze doświadczenia. Jakie książki najlepiej wybrać jeżeli chce się rozpocząć programowanie? Liczę na polskie tytuły, gdyż brat nie zna jeszcze angielskiego (Ma 15 lat)
Nie absolutnie Za programowanie brat rozumie programowanie, a chodzi mu bardziej o tworzenie stron www
szw1710

Książki do nauki programowania

Post autor: szw1710 »

To na początek nauka klasycznego HTML-a. Polecam internetowy kurs Pawła Wimmera.

ODPOWIEDZ