Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: ldurniat »

Witam wszystkich,

pracuję nad aplikacją, która ma pomóc uczniom w nauce matematyki. Aplikacja ma formę tablic matematycznych, która zawiera przydatne wzory, twierdzenia i definicję. Dostępna jest na Androida >=4.x w postaci pliku apk do pobrania. Poniżej rzut z ekranu podczas działania na emulatorze



Chciałbym zaproponowanie Wam możliwość wyrażenia opinii na temat programu. Liczę na waszą pomoc. Jest to moja pierwsza aplikacja dlatego tak ważna jest dla mnie opinia potencjalnych użytkowników.

Więcej informacji można znaleźć we poświęconemu mojej aplikacji. Stamtąd można ją także pobrać.

Pozdrawiam:)

PS. Program nie jest ukończony. Do testów i wyrażenia swojego zdania.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2015, o 17:29 przez ldurniat, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: miodzio1988 »

Merytorycznie kto to sprawdzał?

Bo jak widzę:

\(\displaystyle{ \left| x \cdot y \right| \le \left| x \right| \left| y \right|}\)

to od razu mnie lekko wątroba boli
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: ldurniat »

Zawartość programu jest utworzona głównie w oparciu o tablice matematyczne stworzone przez CKE. Ja zajmuję się jego przygotowaniem.

W tym przypadku powinna być równość chodź podana nierówność jest prawdziwa. Dziękuje za to spostrzeżenie. Trudno uniknąć błędów:) Jeżeli masz inne uwagi chętnie posłucham.

Poprawione:)
Awatar użytkownika
Arytmetyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 105 razy
Pomógł: 41 razy

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: Arytmetyk »

Wątpię by komuś się chciało z tego korzystać. Jak nie rozwijasz jakiegoś tematu twórczo (nie dodajesz nic od siebie a przepisujesz na sucho wzory z CKE) to raczej nie ma możliwości kogoś tym zainteresować.
miodzio1988

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: miodzio1988 »

To są same tablice? Jak tak to jest to bezużyteczna aplikacja

Myślałem wcześniej, że jakieś zadanka tam jeszcze będzie można zobaczyć
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: ldurniat »

Arytmetyk pisze:Wątpię by komuś się chciało z tego korzystać.
Projekt nie jest ukończony. Wiele się może zmienić. Moim zdaniem nie mądrze jest w tej chwili rozstrzygać, ile osób zechce z niego skorzystać w przyszłości.
Arytmetyk pisze:Jak nie rozwijasz jakiegoś tematu twórczo (nie dodajesz nic od siebie a przepisujesz na sucho wzory z CKE) to raczej nie ma możliwości kogoś tym zainteresować.
Dziękuje za uwagę. Moim zadaniem jest interesującą. Masz jakieś twórcze pomysły?:)

-- 25 gru 2015, o 16:00 --
miodzio1988 pisze:To są same tablice? Jak tak to jest to bezużyteczna aplikacja
Czemu bezużyteczna aplikacja? Wszystko można wykorzystać. Pytanie brzmi: czy potrafisz?
miodzio1988 pisze:Myślałem wcześniej, że jakieś zadanka tam jeszcze będzie można zobaczyć
Zwracam Ci uwagę co napisałem w pierwszym poście. Nie ma mowy tam o zadaniach. Ale pomyśle o ich dodaniu.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22204
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3753 razy

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: a4karo »

Rozumiem, że w tej fazie test ma polegać na sprawdzeniu, czy dobrze przepisałeś???

To jest robota dla korektora, którego pewnie trzeba opłacić
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: ldurniat »

a4karo pisze:Rozumiem, że w tej fazie test ma polegać na sprawdzeniu, czy dobrze przepisałeś???

To jest robota dla korektora, którego pewnie trzeba opłacić
Źle zrozumiałeś. Tego co oczekuje sprecyzowałem w pierwszym poście. Mowa jest tam o wyrażeniu swojej opinii. Każdy może to rozumieć inaczej. Na pewno nie miałem na myśli sprawdzenia czy dobrze przepisałem. Myślałem raczej o tym obsługa programu jest dobra lub czy poprawnie się wyświetla(czcionka, wzory matematyczne) itp.

Według mnie dwie dobre uwagi zasugerowali użytkownicy poprzednich wpisów. Wykorzystam je:)
miodzio1988

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: miodzio1988 »

Mowa jest tam o wyrażeniu swojej opinii
Wyraziłem

To są same tablice? Jak tak to jest to bezużyteczna aplikacja
Czemu bezużyteczna aplikacja? Wszystko można wykorzystać.
Bo jest to dostępne w necie, na forach, więc po co aplikacja do tego?
Zahion
Moderator
Moderator
Posty: 2095
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Podziękował: 139 razy
Pomógł: 504 razy

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: Zahion »

miodzio1988, czepiasz się szczegółów, a nawet sam najwidoczniej nie przeczytałeś całości.
Idurniat pisze:
a4karo pisze: Rozumiem, że w tej fazie test ma polegać na sprawdzeniu, czy dobrze przepisałeś???

To jest robota dla korektora, którego pewnie trzeba opłacić

Źle zrozumiałeś. Tego co oczekuje sprecyzowałem w pierwszym poście. Mowa jest tam o wyrażeniu swojej opinii.
Już wiesz do kogo to zdanie się odnosiło. Na swój post również uzyskałeś odpowiedz od autora tematu.
miodzio1988

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: miodzio1988 »

Chciałbym zaproponowanie Wam możliwość wyrażenia opinii na temat programu. Liczę na waszą pomoc. Jest to moja pierwsza aplikacja dlatego tak ważna jest dla mnie opinia potencjalnych użytkowników.
Swoją opinie wyraziłem więc o co chodzi? Jeżeli to są bezmyślnie przepisane tablice, to co mamy oceniać?
Zahion
Moderator
Moderator
Posty: 2095
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Podziękował: 139 razy
Pomógł: 504 razy

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: Zahion »

Mam na myśli to, że ten zarzut był skierowany do użytkownika a4karo, a Ty na niego odpowiedziałeś.

Oczywiście chciałem tylko zwrócić uwagę, że ten fragment był do kogoś innego skierowany.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22204
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3753 razy

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: a4karo »

Jak już będziesz tę aplikację publikował, to napisz baaaaardzo wielkim drukiem, że nikt nie pozwoli jej używać na egzaminie (bo z telefonów, laptopów korzystac nie wolno).

Stąd wniosek, że jak się zapatrzy w aplikację, a nie będzie znał arkusza CKE, to znalezienie właściwych wzorów w trakcie egzaminu zajmie biedakowi dużo dodatkowego czasu.
ldurniat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 10 lis 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 1 raz

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: ldurniat »

miodzio1988 pisze:
Mowa jest tam o wyrażeniu swojej opinii
Wyraziłem

To są same tablice? Jak tak to jest to bezużyteczna aplikacja
Twoja opinia świadczy o Tobie.
Twoja opinia nie dotyka strony technicznej aplikacji. Czyżbyś w ogóle jej nie zainstalował? Jeżeli tak, to tak jakbyś oceniał książkę po okładce. Ktoś mógłby napisać, że tym sensie twoja opinia jest bezużyteczna.
miodzio1988 pisze:Swoją opinie wyraziłem więc o co chodzi? Jeżeli to są bezmyślnie przepisane tablice, to co mamy oceniać?
Jest wiele użytecznych informacji, które mógłbyś mi przekazać. W tym wiedza o
- czy aplikacja się uruchamia?
- jak długo się wczytują formuły matematyczne? czy są czytelne?
- czy obsługa jest intuicyjna?
- co warto dodać?
itp.
miodzio1988 pisze:
Czemu bezużyteczna aplikacja? Wszystko można wykorzystać.
Bo jest to dostępne w necie, na forach, więc po co aplikacja do tego?
Dobre pytanie. Odsyłam Cię do twórców podobnych aplikacji na Google Play. Radzę Ci ich zapytać skoro Ty nie znasz odpowiedzi na to pytanie.


Twoją opinie znam i dziękuje Ci za nią chodź nie jest pozytywna. Nie musisz jej powtarzać.
a4karo pisze:Jak już będziesz tę aplikację publikował, to napisz baaaaardzo wielkim drukiem, że nikt nie pozwoli jej używać na egzaminie (bo z telefonów, laptopów korzystac nie wolno).
Może warto to przekazać innym. Skoro sądzisz ze uczniowie nie będą tego wiedzieć.


Do wszystkich:
Aplikacja nie jest ukończona. Wiele się może zmienić. Wy też macie na to wpływ. Więc nie oceniajcie jej jakby była już ukończona.

Dziękuję wszystkim za opinie i udział w dyskusji:)
miodzio1988

Zapraszam do udziału w testowaniu mojej aplikacji

Post autor: miodzio1988 »

Twoja opinia nie dotyka strony technicznej aplikacji. Czyżbyś w ogóle jej nie zainstalował? Jeżeli tak, to tak jakbyś oceniał książkę po okładce. Ktoś mógłby napisać, że tym sensie twoja opinia jest bezużyteczna.
Ale co mnie obchodzi techniczna strona aplikacji skoro ta aplikacja jest bezużyteczna moim zdaniem?

Szukasz sobie darmowych testerów to szukaj, ja wyraziłem swoją opinie o użyteczności apki
Dobre pytanie. Odsyłam Cię do twórców podobnych aplikacji na Google Play.
Ale teraz sobie żarty robisz? Pomyśl co oferuje google Play a co Ty.
ODPOWIEDZ