Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: arek1357 »

AiDi ma tęczę składającą się z sześciu pasków a prawidłowa jest siedmiopaskowa o sześciopaskowej mam bardzo złe zdanie i nie tylko ja Bóg zawarł przymierze z Noemi i była tęcza siedmiokolorowa!
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: AiDi »

miodzio1988 pisze: A co to AiDi zmieniamy swoje wypowiedzi? Minutę temu inna była Twoja wiadomość.
Oczywiście, że zmieniamy, bo niektórzy mogą za bardzo odlecieć po takich tekstach. Napisałem, że mnie taki podział obraża, ale nie chcę wsadzać kija w mrowisko, bo wiadomo jak to się może skończyć, czyż nie? Autocenzura, przydatne, szczególnie jeśli się jest moderatorem i dba o jakiś porządek na forum.
Zahion
Moderator
Moderator
Posty: 2095
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Podziękował: 139 razy
Pomógł: 504 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Zahion »

Miodzio1988 pisze:A co to AiDi zmieniamy swoje wypowiedzi? Minutę temu inna była Twoja wiadomość.
Ma do tego prawo, na co transparentnie wskazuje regulamin forum. Myślałem, że tak dystyngowana osoba o tym wie.
Miodzio1988 pisze:Napisz pełną wiadomość w której tak naprawdę napisałeś, że masz lewicowe poglądy (co i tak widać po avatarze...)
Mieszkańcy Skandynawii nie narzekają na takie poglądy, u Nas to chyba monotonia, mimo pluralizmu... Wszechobecnego.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Premislav »

Ale \(\displaystyle{ 7}\) to też ważna liczba w kabale, pobożny człowiek powinien się trzymać od tego z daleka (np. jak ma siedmioro dzieci, to winien jedno oddać do adopcji).

Ogólnie to śmiesznie to zabrzmiało, tak jakby AiDi napisał coś wstydliwego, a potem to wyciął, np. że lubi oglądać zdjęcia małych dziewczynek w strojach kąpielowych. Co w tym hańbiącego, że ktoś ma lewicowe poglądy (których notabene nie podzielam)? A zresztą znaczenie słowa "lewicowy", tak samo jak i "prawicowy" się rozmyło. Lewicowymi nazywa się chadeków, ale i nazywało się paliknociarnię.
miodzio1988

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: miodzio1988 »

Myślałem, że tak dystyngowana osoba o tym wie.
Pomyliłeś osoby. Zmienił jakby się tego wstydził co mi się dziwne wydało i na to zwróciłem uwagę.
Mieszkańcy Skandynawii nie narzekają na takie poglądy, u Nas to chyba monotonia, mimo pluralizmu... Wszechobecnego.
Obejrzyj sobie na yt filmik o nazwie "Captain Sweden Saves the Day!" to poznasz moje zdanie na temat tego braku narzekania.
Napisałem, że mnie taki podział obraża, ale nie chcę wsadzać kija w mrowisko, bo wiadomo jak to się może skończyć, czyż nie?
Warnem/banem dla mnie, więc nie masz co się martwić
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: arek1357 »

Prawica i lewica to pojęcia mylne lewicowe poglądy to te, które zaistniały po rewolucji francuskiej,
właśnie po niej nastąpiło takie rozwarstwienie, wcześniej były tylko jedne poglądy jako słuszne i nie było podziału na prawicę lub lewicę.Ja nie stoję po prawej stronie bo moje poglądy są prawdziwe mają dużo starsze korzenie niż rewolucja francuska, która notabene była symfonią okrucieństwa i przemocy żeby zniszczyć stary porządek!
Od tej rewolucji akceptowano wszystkie wynaturzenia byle były sprzeczne z tradycyjnymi.
Ludzie którzy za tym stali byli całkiem zepsuci i zdemoralizowani! Przyjęli diabła jako swego patrona.
Korzenie tego nowego porządku należy szukać na uniwersytetach bawarskich!
Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Igor V »

arek1357 pisze:Prawica i lewica to pojęcia mylne lewicowe poglądy to te, które zaistniały po rewolucji francuskiej,
właśnie po niej nastąpiło takie rozwarstwienie, wcześniej były tylko jedne poglądy jako słuszne i nie było podziału na prawicę lub lewicę
Rewolucja nie nastąpiła bez przyczyny.Francuska arystokracja i kler pracowały na to długimi latami.I nic dziwnego że w końcu proste społeczeństwo nie wytrzymało.
arek1357 pisze:Ja nie stoję po prawej stronie bo moje poglądy są prawdziwe mają dużo starsze korzenie niż rewolucja francuska, która notabene była symfonią okrucieństwa i przemocy żeby zniszczyć stary porządek!
Prawdziwe powiadasz... Nie było, nie ma i nigdy nie będzie czegoś takiego jak "prawdziwe poglądy" bo zawsze jest relatywizm.Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.Może warstwie uprzywilejowanej i klerowi podobało się to jak żyli, że mieli przeważnie zwykłych ludzi za nic, kazali im płacić ogromne podatki na siebie, gdy tamci żyli w skrajnej nędzy i że katolicyzm był jedyną słuszną religią. A stanowi trzeciemu, który obejmował ~99 % całej ludności Francji to się nie podobało.
arek1357 pisze:Od tej rewolucji akceptowano wszystkie wynaturzenia byle były sprzeczne z tradycyjnymi.
Wynaturzenia czyli co ? Człowiek jest istotą wolną i to co robi jest jego indywidualną sprawą o ile nie szkodzi innym i ich mieniu.
arek1357 pisze:Ludzie którzy za tym stali byli całkiem zepsuci i zdemoralizowani! Przyjęli diabła jako swego patrona.
Jeśli za rewolucję francuską odpowiadał diabeł ,to boję się zapytać kto odpowiadał za setki lat upodlania poddanych.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: AiDi »

Igor V pisze:Wynaturzenia czyli co ?
Tego to nie trudno się domyślić
Nie było, nie ma i nigdy nie będzie czegoś takiego jak "prawdziwe poglądy" bo zawsze jest relatywizm.
Szczerze mówiąc to boję się ludzi, którzy uważają swoje poglądy za te "jedyne prawdziwe i najlepsze". I chyba jednak zgadzam się (mimo, iż wcześniej się nie zgadzałem) z a4karo:
To jest jednak forum o matematyce (mimo, że Hyde Park)
i pewne tematy mogą pójść nie w tę stronę co trzeba.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: arek1357 »

To niech będzie tor matematyczny!

Według Igora może być relatywizm w poglądach to niech też będzie relatywizm w matematyce.
i \(\displaystyle{ 2+5}\) niech będzie około siedem.
To co w jednym przedmiocie obowiązuje w innym nie musi nie?

Wieki średnie to nie ciemne trzeba uczyć się historii masz tu posłuchaj może się czegoś nauczysz:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=oXg6uzA3Vm8
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Althorion »

arek1357 pisze:Według Igora może być relatywizm w poglądach to niech też będzie relatywizm w matematyce.
i \(\displaystyle{ 2+5}\) niech będzie około siedem.
To co w jednym przedmiocie obowiązuje w innym nie musi nie?
Oczywiście. W fizyce badasz zagadnienia przez eksperymenty, ale z eksperymentalnym dowiedzeniem hipotezy Catalana mógłbyś już mieć problem… A fakty to fakty, rzecz obiektywnie istniejąca i dla każdego taka sama. Poglądy takie nie są, tutaj każdy ma swoje. Jednemu podoba się muzyka rockowa, inny woli jazz. Jeden lepiej się czuje w państwie opiekuńczym, drugi gdy może decydować sam o sobie.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: AiDi »

Althorion pisze:A fakty to fakty, rzecz obiektywnie istniejąca i dla każdego taka sama.
No nie zawsze dla każdego, jeszcze na początku tego roku arek podważał prawdziwość eksperymentalnie potwierdzonego efektu Casimira i paru innych rzeczy. Niektórzy mają swój świat, a pewnie nawet Wszechświat, w którym obowiązują inne prawa i wszystko jest czarno-białe. I mają prawo w nim żyć. Chyba
Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Igor V »

arek1357 pisze:To niech będzie tor matematyczny!

Według Igora może być relatywizm w poglądach to niech też będzie relatywizm w matematyce.
i \(\displaystyle{ 2+5}\) niech będzie około siedem.
Jak sobie zdefiniuję odpowiednio tabelkę działań, to czemu nie.W informatyce jak dodasz liczby to też nie zawsze jest tyle ile wbrew pozorom być powinno.Czyżby komputer wykazywał się relatywizmem ?
arek1357 pisze:To co w jednym przedmiocie obowiązuje w innym nie musi nie?
Nie musi.Tak jest np: w historii,polityce czy sztuce.Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia, bo nie są to rzeczy obiektywne tak jak nauki ścisłe.Tym bardziej jeśli chodzi o zwykłe życie.
arek1357 pisze:Wieki średnie to nie ciemne trzeba uczyć się historii masz tu posłuchaj może się czegoś nauczysz:
Lol, Ty to lepiej najpierw podstawówkę ukończ.Rewolucja francuska w średniowieczu.Ja pierniczę...
I jeszcze ten filmik.Kościół będący sędzią we własnej sprawie.To jest dopiero relatywizm moralny...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: arek1357 »

Ty mówisz o tym jakie kto ma upodobania do pewnych rzeczy i to jest jasne co kto lubi i woli jeden zje kotleta a inny placki lubi.
Ale ja mówię o czym innym o systemie wartości , który jest jak zbiór aksjomatów i raczej się nie zmienia.
Obowiązuje nas 10 przykazań, prawo naturalne porządek rzeczy a do tego twoje kulinarne upodobania
nic nie mają do rzeczy, możesz lubić placki ale ważne żebyś mi ich nie ukradł z talerza.
System wartości jest uporządkowany liniowo z góry na dół (czyli matematycznie wprowadzony porządek),
Opiera się na słuchaniu autorytetów czyli mądrzejszych ode mnie, itd... długo by wymieniać ale nie o to biega.

Ja nie mówię o rewolucji francuskiej w średniowieczu zahaczyłem o wieki średnie celowo żeby twój punkt myślenia, który jest dla mnie przewidywalny jak zachowanie owcy w stadzie ukazać w całej krasie! Bo wiem co myślisz o średniowieczu - to co ci wpoiły lewackie autorytety

Ksiądz z tego filmiku ma sporą wiedzę i raczej twoja z nim polemika by się skończyła bardzo boleśnie dla ciebie. On jest doktorem historii i ma sporą wiedzę na ten temat!

Proponuję napisać ci wypracowanie na temat: plusy i minusy inkwizycji w średniowieczu i odrodzeniu.
To może czegoś się nauczysz dobrego!

A co do głupot o uciemiężonych chłopach co ich rewolucja francuska wyzwoliła spod ucisku kleru i króla
to niech sobie poczyta o prawdziwych przyczynach rewolucji, powstaniu Wandeji o masakrach ludności o ludobójstwie, kim byli przywódcy rew. francuskiej (zbiór degeneratów i sodomitów),itd...
I jeśli ktoś taki miałby walczyć o moje prawa to ja dziękuję. Jak tę rewolucję rozpętali, jak nakręcili aferę naszyjnikową itp...(kłamstwo, które rzekomo wypowiedziała Maria Antonina o tym, żeby tłum jadł ciastka skoro nie ma chleba a to nie ona powiedziała) wymieniać można w nieskończoność .... to zaledwie wierzchołek góry!

I niestety aksjomaty prawa naturalnego nie zmieniają się nigdy i przenigdy.
I te same prawa logiki, (jeśli moje dodawanie jest dla ciebie tylko relatywizmem) obowiązują w ciele liczb rzeczywistych jak i w ciałach modulo mimo iż wyniki są na pozór inne!

Jeśli prawa naturalne są dla ciebie relatywne to np w w szkole lejesz nauczyciela w buzie a w domu mamie kupujesz kwiaty! Tak funkcjonujące społeczeństwo oczywiście skazane jest na samozagładę !!!

A swoją drogą ja podstawówkę ukończyłem a ty chyba kończysz uniwersytet w Oslo gdzie patronem jest tęczowy łoś:

... rofesorow/

wstyd to też jest przykład relatywizmu społeczno - kulturalnego powieszę sobie co zechcę(bo co mi szkodzi, nikomu nie wyrządzę krzywdy według co niektórych opinii ale wyjdę na idiotę).
Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Igor V »

arek1357 pisze:Ty mówisz o tym jakie kto ma upodobania do pewnych rzeczy i to jest jasne co kto lubi i woli jeden zje kotleta a inny placki lubi.
Ale ja mówię o czym innym o systemie wartości , który jest jak zbiór aksjomatów i raczej się nie zmienia.
I jeden woli takie wartości a inny inne.Jak świat szeroki na przestrzeni dziejów były one różne w różnych okresach i regionach.
arek1357 pisze:Obowiązuje nas 10 przykazań, prawo naturalne porządek rzeczy a do tego twoje kulinarne upodobania
nic nie mają do rzeczy, możesz lubić placki ale ważne żebyś mi ich nie ukradł z talerza.
Dla Ciebie 10 przykazań , dla kogoś innego prawa szariatu a jeszcze dla kogoś reinkarnacja.
arek1357 pisze:System wartości jest uporządkowany liniowo z góry na dół (czyli matematycznie wprowadzony porządek),
Opiera się na słuchaniu autorytetów czyli mądrzejszych ode mnie, itd... długo by wymieniać ale nie o to biega.
I to nie ma nic wspólnego z matematyką.Matematyka jest nauką obiektywną, a poglądy, religie itd subiektywną.Nie masz prawa nakazywać komuś że ma w coś wierzyć.I tyle.Ty możesz sobie wierzyć i wyznawać co chcesz.Tak samo z autorytetami.Dla różnych osób mogą być różni, bo to zależy od poglądów.
arek1357 pisze:Ja nie mówię o rewolucji francuskiej w średniowieczu zahaczyłem o wieki średnie celowo żeby twój punkt myślenia, który jest dla mnie przewidywalny jak zachowanie owcy w stadzie ukazać w całej krasie! Bo wiem co myślisz o średniowieczu - to co ci wpoiły lewackie autorytety
Tak jest ! Jesteśmy zmanipulowani, to wszystko wina lewaków ! To już jest nie tylko głupie ale i śmieszne.Istnieje wiele mitów na temat średniowiecza, ale to że przeważnie chłopstwo było przez możnowładców i kler traktowany w sposób co najmniej urągający człowieczeństwu jest faktem.I możesz sobie pisać co chcesz.Większość ludzi co ma jakąkolwiek wiedzę, jak przeczyta te Twoje wypowiedzi to popuka się w głowę.Dyskutuj z faktami.
arek1357 pisze:Ksiądz z tego filmiku ma sporą wiedzę i raczej twoja z nim polemika by się skończyła bardzo boleśnie dla ciebie. On jest doktorem historii i ma sporą wiedzę na ten temat!
Większych pierdół nie słyszałem.A nie, przepraszam... czytałem Twoje wywody z fizyki.Nagle kościół tracić władzę, to epoka jest be. Oświecenie ? Przecież tam nic nie wymyślono.Średniowiecze ? Apogeum myśli ludzkiej.Sądzę że ten ksiądz mógłby przegrać dysputę z średnio rozgarniętym pijakiem.
arek1357 pisze:Proponuję napisać ci wypracowanie na temat: plusy i minusy inkwizycji w średniowieczu i odrodzeniu.
To może czegoś się nauczysz dobrego!
A ja proponuję Ci nauczyć się historii.A nie fantastyki i wymyślaniu wszechświatów równoległych.
arek1357 pisze:A co do głupot o uciemiężonych chłopach co ich rewolucja francuska wyzwoliła spod ucisku kleru i króla
to niech sobie poczyta o prawdziwych przyczynach rewolucji, powstaniu Wandeji o masakrach ludności o ludobójstwie, kim byli przywódcy rew. francuskiej (zbiór degeneratów i sodomitów),itd...
I jeśli ktoś taki miałby walczyć o moje prawa to ja dziękuję. Jak tę rewolucję rozpętali, jak nakręcili aferę naszyjnikową itp...(kłamstwo, które rzekomo wypowiedziała Maria Antonina o tym, żeby tłum jadł ciastka skoro nie ma chleba a to nie ona powiedziała) wymieniać można w nieskończoność .... to zaledwie wierzchołek góry!
I nigdzie nie napisałem że to nie prawda że był potem terror.Po zakończeniu rewolucji jakkolwiek krwawej, ludność Francji zdała sobie sprawę że losy ich kraju leżą w ich własnych rękach.I że każdy człowiek jest wobec innych równy.Nawet taki pomazaniec "boży" jak król (akurat Ludwikowi XVI i Marii Antoninie się nie poszczęściło,ale nie che mi się już o tym pisać).Sama rewolucja nie wynikła z niczego.Nie będę powtarzał z czego.Odsyłam to tekstów źródłowych i podręczników.Jak Ci się podoba życie pod czyimś butem ,to znajdź sobie Pana, płać na niego koszmarne podatki i niech traktuje Cię jak śmiecia.Wtedy może zmienisz zdanie i się zbuntujesz.
arek1357 pisze:I niestety aksjomaty prawa naturalnego nie zmieniają się nigdy i przenigdy.
Nie ma czegoś takiego.Możesz wmawiać sobie co chcesz.Ale nie masz prawa nikomu narzucać swoich poglądów.
arek1357 pisze: I te same prawa logiki, (jeśli moje dodawanie jest dla ciebie tylko relatywizmem) obowiązują w ciele liczb rzeczywistych jak i w ciałach modulo mimo iż wyniki są na pozór inne!
Nie, pytanie było inne :
arek1357 pisze:Według Igora może być relatywizm w poglądach to niech też będzie relatywizm w matematyce.
i \(\displaystyle{ 2+5}\) niech będzie około siedem.
Może być ? Może.
arek1357 pisze:Jeśli prawa naturalne są dla ciebie relatywne to np w w szkole lejesz nauczyciela w buzie a w domu mamie kupujesz kwiaty! Tak funkcjonujące społeczeństwo oczywiście skazane jest na samozagładę !!!
To że nie zachowuję się w ten sposób, to nie oznacza że będziesz mi narzucać w co mam wierzyć i jakie wartości wyznawać.I każdemu innemu też.
arek1357 pisze:wstyd to też jest przykład relatywizmu społeczno - kulturalnego powieszę sobie co zechcę(bo co mi szkodzi, nikomu nie wyrządzę krzywdy według co niektórych opinii ale wyjdę na idiotę).
A wieszaj u siebie co chcesz.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: AiDi »

Obowiązuje nas 10 przykazań
Co najwyżej Ciebie. Mnie obowiązuje polskie prawo. I to jest niepodważalny fakt, z którym możesz sobie dyskutować, ale jego prawdziwości nie zmienisz. A "prawo naturalne" to tylko bezmyślny slogan, który sama natura ma w nosie i robi swoje.
ODPOWIEDZ