Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: yorgin »

Gdyby ktoś przypadkiem nie oglądał w tv (ja nie), to polecam (to dobre słowo? raczej powinienem ostrzec...) obejrzeć wywiad p. Kraśki z wiceprezesem PiS:

... 5/21388983

Jeżeli ktoś wytrzyma całość, to pytanie dodatkowe - na ile pytań p. Kraśki rzeczony polityk udzielił odpowiedzi?
Spojler!:    
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: a4karo »

MY tutaj, rozumicie, nie jesteśmy od odpowiadania na pytania. Od tego, rozumicie, jest rzecznik. A my sie zajmujemy rzeczami wazniejszymi.
athame
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 576
Rejestracja: 2 lut 2012, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: athame »

No cóż... Antek, jak sam przyznał, nie takiej rozmowy się spodziewał. Mimo wszystko powiedział co chciał powiedzieć, a że to nie miało nic wspólnego z pytaniami to już mniejszy problem.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: miki999 »

Słucham wywiadów z politykami tylko w radiu w drodze do pracy i przyznam, że większość rozmów tak wygląda. Na ogół nie wytrzymuję tych kilku minut słuchania tego bełkotu. Dziennikarz musi przez pół rozmowy naciskać, aby wydobyć z rozmówcy "tak" lub "nie", choć nie zawsze się to udaje. Kpina.
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Althorion »

Kilka lat temu wpadłem na pomysł teleturnieju: uczestnikom puszcza się odpowiedź jakiegoś polityka i trzeba odgadnąć, jakie było pytanie. Ten wywiad by się doskonale nadał na kilka bardzo trudnych zagadek.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: yorgin »

a4karo pisze:Od tego, rozumicie, jest rzecznik. A my sie zajmujemy rzeczami wazniejszymi.
Ale rzecznik nic nie powie, bo nie spekuluje, tylko przedstawia oficjalne stanowisko lub to, co mu prezes kazał...

Słucham i słucham różnych wywiadów, czytam od czasu do czasu różne polityczne bzdury. Ostatnio słabo mi się robi na słuch o obietnicach wyborczych dwóch dominujących partii. Czytam czasem komentarze pod artykułami z sieci i ta fala nienawiści za niektórymi partiami przypomina mi czystą patologie (nie partii, ale osoby komentującej).

Słucham czasem kontrwywiadu. Bardzo mi się one podobają, gdyż często pytający jest atakowany i łapany za słowa. Szczególnie w świetle zbliżających się wyborów.

Wracając jeszcze do wywiadu z pierwszego posta - mam nadzieję, że polityk w nim uczestniczący nie będzie nigdy więcej pełnił żadnej znaczącej funkcji politycznej. Ręce mi opadają za każdym razem, gdy widzę jakiekolwiek jego wypowiedzi. Kto na niego zagłosuje? Wstyd.
athame
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 576
Rejestracja: 2 lut 2012, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: athame »

Uważaj z tym przestrzeganiem przed takim czy innym politykiem, bo tu nie jest odpowiednie miejsce na (anty)agitację. Przekonasz tylko przekonanych, a niepotrzebnie wkładasz kij w mrowisko. Niestety to nie był wyjątkowy wywiad, tylko brzydki reprezentant niskich standardów, właściwych dla polityków z każdej opcji. Podobne jakościowo wywiady pojawiają się codziennie, choć rozumiem że nie zawsze z politykiem odbieranym tak emocjonalnie.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Premislav »

Pan Antoni jest spx. No może mówi to, co chce powiedzieć, a nie odpowiada na pytania, ale dziennikarz nie popisał się profesjonalizmem, np. próba (nieudolna) wkładania w usta wiceprezesa opinii o tym, że Olejnik jest wielką czy tam znakomitą dziennikarką.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: yorgin »

Premislav pisze:Pan Antoni jest spx.
W jakim sensie?
Premislav pisze:No może mówi to, co chce powiedzieć, a nie odpowiada na pytania
To po co przychodzi na wywiad? Przecież może to samo przekazać w innej, trafniejszej formie. Tak tylko marnuje czas. On ma być wiceprezesem partii? Świetnie ją reprezentuje...
Premislav pisze:ale dziennikarz nie popisał się profesjonalizmem, np. próba (nieudolna) wkładania w usta wiceprezesa opinii o tym, że Olejnik jest wielką czy tam znakomitą dziennikarką.
Pan Antoni nie popisał się profesjonalizmem żądając od innych dziennikarzy przepraszania za to, że Pani Olejnik coś tam powiedziała i za co już przeprosiła. Nie zauważyłem ponadto, by dziennikarz wkładał w usta wiceprezesa opinię o Pani Olejnik - jedynie wyrażał jawnie swoją własną opinię wobec przesadnej opinii polityka.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: a4karo »

PAX, panowie.

To jest jednak forum o matematyce (mimo, że Hyde Park)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: Premislav »

Ależ ja tu nie widzę żadnego naruszenia miru, ani niczego podobnego.
yorgin pisze:W jakim sensie?
Heinego.
Nie jest on [pan Macierewicz, nie pan Heine, który już dawno nie żyje i raczej matmą się zajmował] moim ulubionym politykiem, ale mam o nim fajną anegdotkę: moja znajoma (właściwie to prawie że rodzina, ale to skomplikowana sprawa), mieszkająca w Warszawie, spotyka nieraz na klatce schodowej pana wiceprezesa. Pewnego razu, gdy jechała z nim windą, przypomniała sobie o czymś, co zapomniała była załatwić i powiedziała na głos "o ja głupia", zaś pan Antoni słysząc to stwierdził, że skromność to bardzo ważna cecha u kobiety.
Poza tym nie da się ukryć, że pan Antoni wnosi wiele ożywienia, może i nie zawsze (czy nawet nieczęsto) zachowuje się jak poważny polityk, ale i tak wybrani zostaną (w mniejszej lub większej liczbie) ludzie tacy jak on (dopóki celebrujemy ten beznadziejny system, a to się nieprędko zmieni), przynajmniej można się uśmiechnąć pod wąsem. Płacz/złość nic nie da.
yorgin pisze:To po co przychodzi na wywiad?
No, politycy rzadko odpowiadają na zadawane pytania, więc tak samo można by skomentować "odrobinę" więcej wywiadów, nie widzę powodu, by aż zakładać o tym oddzielny wątek (a sam w nim odpowiadam, jak sprytnie). Ciekawsze jest to, czemu przed wyborami PiS (czyli w sumie JarKacz) nie ma nic przeciwko temu, by pan wiceprezes stanął w reflektorach, gdyż jako że kojarzy się on z "pisowskim oszołomstwem" i nie należy do popularnych postaci, należałoby ograniczyć do zerowej jego obecność w mediach w celu maksymalizacji wyniku - PiS potrzebuje rozczarowanych lemingów (jak i sympatyków socjalizmu podminowanych brakiem porządnej lewicy rozumianej jako lewica, a nie mecenasi feministek i przebierańców, czy antyklerykałowie na pokaz). W sumie powinienem się cieszyć (bo wydaje się to błędem taktycznym), ale nie jestem aż takim optymistą, by wierzyć, że zarówno Platforma, jak i PiS osiągną kiepski wynik. One potrzebują siebie nawzajem, PiS nabija sobie wynik tym, że jest lekiem na Platformę, Platforma - że "chroni przed państwem wyznaniowym" (he he).

A dziennikarz ewidentnie próbuje wcisnąć wniosek, że jeśli pani Olejnik kształtuje trendy w polskim dziennikarstwie, to jest wybitną dziennikarką.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: yorgin »

Premislav pisze: Ciekawsze jest to, czemu przed wyborami PiS (czyli w sumie JarKacz) nie ma nic przeciwko temu, by pan wiceprezes stanął w reflektorach, gdyż jako że kojarzy się on z "pisowskim oszołomstwem" i nie należy do popularnych postaci, należałoby ograniczyć do zerowej jego obecność w mediach w celu maksymalizacji wyniku - PiS potrzebuje rozczarowanych lemingów (jak i sympatyków socjalizmu podminowanych brakiem porządnej lewicy rozumianej jako lewica, a nie mecenasi feministek i przebierańców, czy antyklerykałowie na pokaz).
Przypomniało mi się, co działo się przed wyborami prezydenckimi. Na wiele tygodni ni widu ni słychu było zarówno Macierewicza, jak i Kaczyńskiego. Złośliwi mówili/pisali, że siedzieli cicho, by swojemu kandydatowi nie zaszkodzić. Zaraz po wyborach zaczęli błyszczeć.

Być może on jak i wielu innych są potrzebni w polityce, ale wolałbym zamiast robienia sobie żartów i głupa z siebie, poważną politykę i reformy na plus. PiS od lat nawoływał do zniesienia wojny polsko-polskiej, którą sam wszczął i nie zamierza przerwać. PO wygrywało wybory i zbierało laury, o których nie pamiętamy, i hejt, którego nikt nie zapomni. PSL lekko na uboczu, raczej nieszkodliwe, choć czasem kontrowersyjne. Reszta? Jak zwykle, raczej się nie liczy.

Zrobił się z tego lekki temat wyborczy, ale może dla własnego dobra i dobra czytelników nie będziemy go przeciągać...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: arek1357 »

Antoni M. jest jednym z najlepszych polityków a Kraśko to resortowe dziecko!
Zależy co kto popiera lewaków czy Polaków.
Ja osobiście brzydzę się lewactwem choćby było ubrane
w najlepsze ciuszki i miało najlepiej wypielęgnowane brody oraz mówiło językami ludzi i aniołów!

Wracając jeszcze do wywiadu z pierwszego posta - mam nadzieję, że polityk w nim uczestniczący nie będzie nigdy więcej pełnił żadnej znaczącej funkcji politycznej. Ręce mi opadają za każdym razem, gdy widzę jakiekolwiek jego wypowiedzi. Kto na niego zagłosuje? Wstyd.
I jakoś zagłosowali prawie 40%. Niemożliwe stało się możliwe!
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: AiDi »

arek1357 pisze: Zależy co kto popiera lewaków czy Polaków.
Z całym szacunkiem, ale nikt Tobie nie dał prawa do robienia takich podziałów.
miodzio1988

Profesjonalny wywiad polityka wysokiego szczebla

Post autor: miodzio1988 »

AiDi pisze:
arek1357 pisze: Zależy co kto popiera lewaków czy Polaków.
Z całym szacunkiem, ale nikt Tobie nie dał prawa do robienia takich podziałów.
A co to AiDi zmieniamy swoje wypowiedzi? Minutę temu inna była Twoja wiadomość. Napisz pełną wiadomość w której tak naprawdę napisałeś, że masz lewicowe poglądy (co i tak widać po avatarze...)
ODPOWIEDZ