Zestaw rozwojowy, MSP430

Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

Zestaw rozwojowy, MSP430

Post autor: Medea 2 »

Cytat pożyczyłam z tematu Język programowania C jak uczyć się.
miki999 pisze:Do embedded (czyli właśnie między innymi programowanie mikrokontrolerów) teraz bardzo prosto wejść. Można bardzo prosto zacząć pisać oprogramowanie migające diodami, wyświetlającego coś na LCD albo przesyłające dane do PC. Najpopularniejsze i w Polsce są (lub były kilka lat temu) są atmegi. Są do nich nawet polskojęzyczne książki. Od siebie mogę polecić rodzinę MSP430 z bardzo tanim zestawem rozwojowym od producenta. Są jeszcze arm cortex, które są trochę bardziej skomplikowane (w sensie więcej trzeba się naczytać i napisać, by napisać pierwszy program, ale na pewno jest to cenny kolejny etap). Odradzam Arduino i tego typu wynalazki i nie uzależniać się od jakiegokolwiek środowiska typu AtmelStudio, CodeComposerStudio, CooCox itp. (chociaż oczywiście warto próbować wszystkiego, by na końcu stwierdzić, że rzeczywiście Eclipse jest najlepszy ).
To, co napisał miki999, brzmi całkiem interesująco i praktycznie. Wspomina o bardzo tanim zestawie rozwojowym, ale nie mogłam go samodzielnie znaleźć. Wprawdzie w internetowych sklepach dostępne jest kilka takich zestawów, jednak z moją ograniczoną wiedzą boję się, że wybiorę niewłaściwy. Sam miki999 nie loguje się na forum, więc proszę o poradę tutaj Zestawy, które upolowałam:



[url]http://shop.kristech.pl/p/65/48/msp430-169stk-plytki-rozwojowe-msp430-zestawy-uruchomieniowe.html[/url]

A może chodzi o coś jeszcze innego?
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Zestaw rozwojowy, MSP430

Post autor: kerajs »

Ale Miki999 bywa na forum (był tytdzień temu). Możesz też napisać do Niego maila lub PW. Pewnie odbierze, nawet na wycieczce.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Zestaw rozwojowy, MSP430

Post autor: miki999 »

Odświeżę temat, bo dopiero go odkryłem. Odpisałem już autorce na pw, ale pzekopiuję tu odpowiedź.

Dokładnie o ten zestaw z Texasa mi chodziło. Taniej i z darmową przesyłką bezpośrednio od producenta: (kiedyś był za niecałe 5$).

Z też rodziny MSP430, ale innej podrodziny (bardziej rozbudowanej i też łatwej, ale początkujący nie wymieni procka, jak się spali, w tym pierwszym kicie są chyba w pudełku 2 procki):

https://store.ti.com/msp-exp430f5529lp.aspx

Cena tego drugiego zestawu olimexa jest nieadekwatna do tego, co oferuje.

Jest mnóstwo możliwości rozpoczęcia nauki.
ODPOWIEDZ