m2 mieszkania oraz jak sie je liczy

Daavid_94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2015, o 11:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zagłębie

m2 mieszkania oraz jak sie je liczy

Post autor: Daavid_94 »

Chciałbym sie zapytać czy kupując mieszkanie kupujemy je w metrach kwadratowych oraz jaki jest wzór na wyliczenie. Według mnie powinno być tak że kupujemy w metrach kwadratowych oraz liczy się to tak ( pokój bez zadnych wnęk prostokątny)
\(\displaystyle{ 4}\) metry długości i \(\displaystyle{ 2}\) szerokości oraz \(\displaystyle{ 2,4}\) wysokości. I wg mnie powinno się to liczyć tak że \(\displaystyle{ 4}\) metry \(\displaystyle{ \times 2}\) metry to daje \(\displaystyle{ 8}\) metrow kwadratowych. A wg mojego kumpla powinno się to liczyć tak \(\displaystyle{ 4m \cdot 2m \cdot 2,4m}\) co daje \(\displaystyle{ 19,2}\) i on dzieli to na \(\displaystyle{ 3}\) co wychodzi \(\displaystyle{ 6,4m^2}\). Czy prawdą jest to co ja mówie że pokój o takich wymiarach ma \(\displaystyle{ 8}\) metrów kwadratowych czy to że \(\displaystyle{ 6,4m^2}\).

A teraz powiedzcie mi czy na dwóch obrazkach jest tyle samo metrów kwadratowych oraz jako drugie obliczenie policzcie mi ile pokój ma metrów kwadratowych na pierwszym rysunku oraz ile ma metrów kwadratowych na drugim rysunku .



Ostatnio zmieniony 12 lip 2015, o 14:52 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

m2 mieszkania oraz jak sie je liczy

Post autor: Medea 2 »

Z matematycznego punktu widzenia Ty liczysz pole powierzchni podłogi, zaś Twój kolega jedną trzecią objętości. Jego sposób postępowania nie ma zbyt wiele sensu. Poza tym, jednostki się nie zgadzają: u Ciebie mamy \(\displaystyle{ m^2}\), u kolegi \(\displaystyle{ m^3}\).
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8581
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3349 razy

m2 mieszkania oraz jak sie je liczy

Post autor: kerajs »

Niby jest tak:
Za powierzchnię użytkową budynku uważa się powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach, z wyjątkiem klatek schodowych i szybów dźwigowych.
Powierzchnie pomieszczeń lub ich części oraz kondygnacji o wysokości świetle od 1,40 m do 2,20 m zalicza się do powierzchni użytkowej budynku w 50%, a jeżeli jest mniejsza niż 1,40 m, powierzchnię tę się pomija.

Ale warto przeczytać też:
... edna-norma
I dowiedzieć się dokładnie, co wymyślił deweloper oferujący nam mieszkanie.
ODPOWIEDZ