Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: mdd »

Kontynuując moją listę książek na temat zdrowia, proponuję genialne książki Jasona Funga: "Kod otyłości" i "Cukrzycę można wyleczyć". Książki te są tak fantastycznie napisane (szczególnie książka o cukrzycy, w której są przedstawione proces rozwoju kolejnych etapów choroby oraz model próbujący wyjaśnić tę chorobę - model stopniowo budowany na łamach kolejnych rozdziałów tej książki), że można śmiało powiedzieć (z małym prawdopodobieństwem przesady), że są prawdziwą ucztą. To jest zupełnie inne spojrzenie na te dwie powszechne choroby cywilizacyjne. Nawet jeśli ktoś nie lubi czytać książek o zdrowotności (bo jest młody albo "niezniszczalny"), to te dwie pozycje książkowe mogą spowodować, że czytelnik złapie bakcyla :wink:

Z książek na obecne czasy proponuję jeszcze: Marek A. Zamorski "Operacja pandemia", Wydawnictwo Wektory. Książka ta w zasadzie powinna być czytana dopiero po zapoznaniu się z pewnymi niespójnościami dotyczącymi tzw. pandemii - tutaj np. może pomóc książka "Koronawirus. Fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty" niemieckich autorów: Kariny Reiss i Sucharita Bhakdi, albo "Fałszywej pandemii" - na rynku są obecne trzy części, czwarta część pojawi się lada moment.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: Premislav »

Całkowicie rozumiem, że na przykład z perspektywy libertariańskiej lub anarchistycznej można nie akceptować państwowych obostrzeń i zamykania gospodarki (choć ja takiej perspektywy nie mam), a z perspektywy legalno-prawnej podważać wiele rządowych działań, natomiast z Fałszywą Pandemią zapraszam wy[ciach]ć na forum Konfederacji. Życzę smacznej kawusi.

Ja natomiast polecę Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym Kahnemana (taka pop psychologia wsm, jednak dla mnie bardzo użyteczna) i część rzymską Mitologii Parandowskiego, a to w oparciu o następującą heurezę: jak Pobożność i Socjalizm coś usuwa, to może być to dobre (to taki żart odnośnie błędów poznawczych ;)).
Ostatnio zmieniony 23 cze 2021, o 22:24 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: mdd »

Józef Białek: "COVID-19 Globalna mistyfikacja". Polecam. Przy czym jest to praca zbiorowa, a nie tylko praca Pana wymienionego na okładce.
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: mdd »

Na czas lockdownu i kwarantanny polecam ;-):

Kod: Zaznacz cały

wydawnictwowektory.pl/pl/p/Wirusomania.-Jak-przemysl-medyczny.../238?utm_source=shoper
Niektórzy złośliwcy mawiają, że obecne czasy przetrwają jedynie Ci, którzy nie pochodzą od ...... ;-)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: Premislav »

mdd, ja jednak myślałem, że jesteś oszołomem w znaczeniu używanym przez wielkomiejski liberalno-lewicowy mainstream, czyli konserwatystą na prawo od Camerona, a okazuje się, że pośrednie zaliczenie się do tego grona (w dyskusji nt. prawicowych czasopism sprzed paru lat) to nie zgrabna autoironia w Twoim wykonaniu, lecz zdrowy przejaw samoświadomości.

Czekam na wyschnięcie włosów (bo poskąpiłem grosza na nową suszarkę), więc w międzyczasie mogę podrzucić parę propozycji spośród ostatnio przeczytanych:
Eliot Higgins, Bellingcat - jeśli ktoś wie cokolwiek o tej organizacji i jest dobrze zaznajomiony z konfliktem w Syrii, arabską wiosną, zestrzeleniem samolotu nad Ukrainą w 2014 roku, otruciem Skripala i kilkoma podobnymi elementami historii najnowszej (a w środowisku "domorosłych politologów' pewnie znajdzie się sporo takich ludzi), to raczej niczym go ta książka nie zaskoczy, ale ja nie byłem na bieżąco z tymi sprawami i całkiem mnie to zainteresowało. Zaskoczyła mnie prostota, ale i skuteczność tzw. metody geolokacji.
Mario Puzo, Ojciec chrzestny - klasyka, arcyciekawy klimat i wstyd, że dopiero teraz to przeczytałem, jednakże nie mogę się oprzeć wrażeniu, że końcówka była pisana nieco w pośpiechu, ponadto (nie wiem, czy to nawalił tłumacz, czy tak stoi w oryginale) opis stosunku odbytego przez Sonny'ego sugeruje, że w penisie są jakieś mięśnie. :?
Josef Škvorecký, Przypadki inżyniera ludzkich dusz - historie (i historyjki) środowiska czechosłowackiej emigracji w Kanadzie i nie tylko; w moim odczuciu książka genialna (a mnie zazwyczaj nużą obyczajówki), ale zdecydowanie dla miłośników literatury pięknej (gęstość zbioru nawiązań literackich, która wiąże się z profesją głównego bohatera). Retrospekcje wojenne i absurdy komunizmu w Czechosłowacji (i poza nią) wręcz miodne, trochę też beki z młodych anarchokomunistów i progresywnej braci studenckiej. Jest trochę do śmiechu, pojawia się i sporo przygnębiających, a wręcz dołujących momentów, do wyboru, do koloru.

Dobra, włosy wyschły. Niech żyje wolna Polska, precz z adminem.
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11263
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3140 razy
Pomógł: 747 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: mol_ksiazkowy »

:arrow: Historia spekulacji finansowych E Chancellora... (ciekawy opis tulipanomanii itp.)
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: a4karo »

Tuwim, Lokomotywa
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11263
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3140 razy
Pomógł: 747 razy

Re: Nie samą matematyką żyje człowiek , czyli lektura na wakacje

Post autor: mol_ksiazkowy »

:arrow: Wywieranie wpływu na ludzi Caldiniego - lektura obowiązkowa dla każdego polityka...
Ukryta treść:    
ODPOWIEDZ