Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

dancewithme
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2012, o 12:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: dancewithme »

Lecimy ze znajomymi na wycieczkę do Maroka na tydzień. Już niedługo bo za dwa tygodnie. Zastanawiamy się czy kupować.Znajomi twierdzą, że nie kupują bo w końću lecimy do kurortu się plażować a ja tak sobie myślę,że jeśli na przykład złamie się nogę albo rękę to co wtedy jak się nie ma ubezpieczenia? Raczej problem prawda?
szw1710

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: szw1710 »

Tego rodzaju ubezpieczenie kosztuje w granicach 50 zł. Nie skąp się. Ilekroć wyjeżdżałem za granicę, zawsze miałem ubezpieczenie. Tego rodzaju pytanie należy do kategorii mądr Polak po szkodzie. Zapewne nic Ci się nie stanie, ale gdyby... Warto.
tofka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2015, o 09:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: tofka »

Ja również jestem tego samego zdania. I powiem Wam,że takie ubezpieczenie może kosztować nawet mniej....
Ja we wrześniu leciałam na tydzień do Turcji i płaciłam zaledwie 20 zł. Ubezpieczenie w compensie. Oczywiście,ze warto jest sie ubezpieczyć ponieważ koszta leczenia szpitalnego w innych krajach są bardzo wysokie i jeśli coś Ci się stanie to masz duży problem.
dancewithme
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2012, o 12:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: dancewithme »

To rzeczywiście nie jest takie drogie.Wydawało mi sie, że kosztuje to dużo więcej.

Widziałam ,że jeszcze mam tam jeszcze jakieś ubezpieczenie z wycieczką z biura podrózy.Jak się wczytałam to jest to 7 tys.złotych na osobę.Myślicie,że to wystarczy? Czy dokupić sobie to dodatkowe?
szw1710

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: szw1710 »

Dokup. Ja Ci życzę dobrych doświadczeń, ale wiesz, co dzieje się z różnymi biurami. Jeśli stać Cię na wyjazd do Maroka, na pewno wysupłasz jeszcze parę groszy na to ubezpieczenie.
tofka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2015, o 09:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: tofka »

To ubezpieczenie jest bardzo bardzo małe... Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ile może kosztować leczenie w szpitalu za granicą. To nie są takie niewielkie kwoty ponieważ jeden dzień może Cię kosztować dobre kilka tysięcy. O sprowadzeniu specjalnym transportem do kraju już nie wspomnę....
Ja już pisałam gdzie się ubezpieczałam. Zawsze możesz się wybrać do jakiegoś doradcy to podsunie Ci kilka ofert.
szw1710

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: szw1710 »

Ja bym się nie zastanawiał - tego rodzaju ubezpieczenie jest proste i wszystkie znaczące firmy mają mniej więcej podobne oferty. Ważne żeby mieć to ubezpieczenie. Myślę, że już przekonaliśmy Drogiego Kolegę o konieczności ubezpieczenia się.
dancewithme
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2012, o 12:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wawa

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: dancewithme »

Koleżankę I faktycznie przekonaliście mnie ! Czy w sieci jest jakiś ranking ubezpieczeń turystycznych ? Czy lepiej iść do jakiegoś biura z doradcą aby dobrał?
szw1710

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: szw1710 »

No to czemu podajesz, Koleżanko, płeć męską? Możesz to ustawić w profilu. Ten mały znaczek determinuje sposób zwracania się wg płci.

Nigdzie nie chodź tylko umów się z agentem jak Ci wygodnie. To są tak proste ubezpieczenia, że firma nie jest ważna. Żeby wydać 50 zł tracisz niepotrzebnie godziny czasu.
matmatmm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2282
Rejestracja: 14 cze 2011, o 11:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 351 razy

Czy kupować ubezpieczenie turystyczne

Post autor: matmatmm »

Niby matematycy, a nie wiedzą że z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że nie warto się ubezpieczać.
Ukryta treść:    
ODPOWIEDZ