Praca po matematyce

Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Praca po matematyce

Post autor: leszczu450 »

Cześć!

Ostatnio dość intensywnie myślę o pracy związanej stricte z matematyką. Wiem, że po matematyce mam wiele możliwości. Mogę zostać na wydziale, mogę uczyć w szkole, pracować w banku, towarzystwie ubezpieczeniowym, w jakieś dużej firmie na stanowisku analityka no ogólnie jest tego sporo. Jednak ja chciałbym w życiu robić coś związanego z dość wysoką matematyką finansową, najbliższe 2 lata magisterki chce w pełni poświęcić na rachunek prawdopodobieństwa, statystykę, procesy stochastyczne i szeroko rozumianą matematykę finansową. Chciałbym w przyszłości robić coś, gdzie wiedza, którą zdobywam tutaj, na matematyce przydaje się. Nie chce iśc do pracy, gdzie nauczą mnie pracować, a moje wykształcenie niewiele będzie miało wspólnego z tym co robie( a nie oszukujmy sie, będzie tak, jeśli pójdę do jakiegoś banku etc. ). Moje pytanie zatem jest takie. Czy istnieje jakikolwiek zawód, gdzie stosuje się wysoką matematykę, używa się rzeczy związanych z matematyką finansową i przy okazji dobrze się zarabia? Od razu mówię, że nie interesuje mnie za bardzo aktuariusz. Aktuariusz to matematyka ubezpieczeniowa. Mnie interesuje matematyka finansowa, związana między innymi z giełdą. Gdzie w ogóle szukać takich ofert? Kompletnie nie wiem. Wchodzać na strony typu pracuj.pl znajduję masę ofert odnośnie specjalistów do spraw ryzyka itp.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Prefix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 4 maja 2007, o 18:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Praca po matematyce

Post autor: Prefix »

W praktyce to pewnie i tak w każdym analitycznym zawodzie większość rzeczy policzy komputer.
Poczytaj sobie o zawodzie doradcy inwestycyjnego, a najlepiej przejrzyj egzaminy - 2 etap -( ... ty_di.html). Takie połączenie rachunkowości z modelami ryzyka i ocenami inwestycji.
tofka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2015, o 09:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Praca po matematyce

Post autor: tofka »

Nauczyciel matematyki. Tylko weź tu się użeraj z uczniami. Ehh
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Praca po matematyce

Post autor: VillagerMTV »

tofka pisze: Nauczyciel matematyki.
Tutaj to za dużo wiedzy ze studiów nie wykorzystasz. No i praca raczej mało ciekawa matematycznie i słabo płatna.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Praca po matematyce

Post autor: Milczek »

leszczu450 pisze:Cześć!

Chciałbym w przyszłości robić coś, gdzie wiedza, którą zdobywam tutaj, na matematyce przydaje się. "..............." Czy istnieje jakikolwiek zawód, gdzie stosuje się wysoką matematykę, używa się rzeczy związanych z matematyką finansową .........
Ciekawy temat, czy ktoś może się odnieść do tego pytania albo może sam autor powie jak sobie poradził z tym problemem?
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Praca po matematyce

Post autor: Spektralny »

leszczu450 pisze:Czy istnieje jakikolwiek zawód, gdzie stosuje się wysoką matematykę, używa się rzeczy związanych z matematyką finansową i przy okazji dobrze się zarabia?
Na przykład zawód tzw.

Kod: Zaznacz cały

https://en.wikipedia.org/wiki/Quantitative_analyst
.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Praca po matematyce

Post autor: Milczek »

Dzięki , przeczytałem - wygląda to przekonująco jak ktoś się poświęci dla tego zawodu. Jednakże perspektywy w Polsce wyglądają dość blado, póki co - może się zmieni.-- 28 maja 2016, o 20:46 --
Milczek pisze:Dzięki , przeczytałem - wygląda to przekonująco jak ktoś się poświęci dla tego zawodu. Jednakże perspektywy w Polsce wyglądają dość blado, póki co - może się zmieni.
Edit. Znalazłem ogłoszenie gdzie mile widziane było wyższe wykształcenie matematyczne/fizyczne lub powiązane.
Praca polega na stosowaniu zaawansowanych narzędzi ze statystyki matematycznej oraz rachunku prawdopodobieństwa..po kiej tu fizyk do takiej pracy jak on musiałby sam się tego nauczyć przecież. Czy tu chodzi o umiejętności analityczne oraz wiarę w potencjał takiego fizyka i jego zdolności do samokształcenia się?
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Praca po matematyce

Post autor: Spektralny »

Jeżeli jesteś dobry i skończyłeś Oxbridge albo uniwersytet z ligi bluszczowej to

Kod: Zaznacz cały

https://en.wikipedia.org/wiki/Renaissance_Technologies
.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Praca po matematyce

Post autor: leszczu450 »

Milczek, niestety nie powiem nic nowego haha : ) najprawdopodobniej idę na doktorat z matematyki
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Praca po matematyce

Post autor: Spektralny »

leszczu450 pisze:Milczek, niestety nie powiem nic nowego haha : ) najprawdopodobniej idę na doktorat z matematyki
A z jakiej dziedziny, jeśli można zapytać?
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Praca po matematyce

Post autor: leszczu450 »

Spektralny, stochastyka : ) a czemu pytasz ?
ODPOWIEDZ