Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Nitr0Skay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 lut 2015, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 10 razy

Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Post autor: Nitr0Skay »

Witam. Pozwólcie, że przejdę od razu do rzeczy. Ogólnie to powinienem zmienić telefon i mam do wyboru trzy różne modele telefonu. Jako iż nie jestem za bardzo obeznany w tych tematach, pomyślałem że poproszę o opinię ludu, jako iż Wy zapewne lepiej ogarniacie te tematy niż ja. Dlatego chciałem dokonać dobrego zakupu, więc postanowiłem poprosić Was o opinię i pomoc w wyborze telefonu.

Mam zatem do wyboru trzy telefony:
1) Samsung Galaxy Trend Plus (GT - S7580);
2) Microsoft Lumia 535
3) LG L65

Oto porównanie danych Technicznych tych telefonów:


Ogólnie Microsoft zapowiada się dobrze i bardziej skłaniam się ku niemu, aczkolwiek ma trzy zasadnicze Mankamenty, które mnie odrzucają:
- Jako jedyny z tych telefonów nie posiada Javy;
- Ma najmniejszą rozdzielczość z tych trzech (2592x1936 px), podczas kiedy inne mają tą rozdzielczość nieco większą: (2592x1944px);
- Jest trochę za duży i przez to może być trochę nieporęczny, ciężko może bedzie go schować do kieszeni spodni, ale na wyświetlaczu 5 calowym będzie się chyba wygodnie pracowało, podczas kiedy pozostałe ten wyświtlacz mają trochę mniejszy

Osobiście najmniej jestem zainteresowany trzecią pozycją (LG L65).

Mam czas na dokonanie wyboru do końca tygodnia. Pomożecie ?? Który powinienem wybrać i dlaczego Waszym zdaniem dany telefon będzie najkorzystniejszy ? Liczę na w miarę rzeczowe i konkretne argumenty i komentarze dotyczące owych telefonów. Z góry dziękuję.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1588
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 245 razy

Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Post autor: Gouranga »

różnicy tych kilkudziesięciu pixeli na tak małym ekranie nie zauważysz, ważniejsze jest ppi. Jeśłi chodzi o duży ekran to powiem Ci z doświadczenia, że w ręku dorosłego faceta ekran 5" to jest takie maksimum, które się wygodnie obsługuje jedną ręką. A to, że Lumia nie ma Javy to oczywiste, jest na Windows Phone a nie na Androidzie.

Ja nie wziąłbym żadnego z nich, nie masz może możliwości przygarnąć HTC One albo Xperia Z2?
Nitr0Skay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 lut 2015, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 10 razy

Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Post autor: Nitr0Skay »

Niestety nie mam. Wybieram spośród tych trzech. Jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Post autor: leszczu450 »

Nitr0Skay, ja również nie skłaniam się ku żadnemu. Osobiście uważam, że jestem "za biedny na kupowanie słabych jakościowo sprzętów". Lepiej dołożyć kilka stówek i mieć naprawdę dobry sprzęt. Każdy z zaproponowanych przez Ciebie modeli w ciągu roku zacznie lagować, zamulać i nie będziesz zadowolonych z działania. Przypuszczam, że takie modele zaproponował Tobie salon operatora i nie masz innej opcji. Ja na Twoim miejscu wybrałbym najdroższy z nich, sprzedał na allegro, dołożył kilka stówek i kupił Galaxy S4, S5 albo Note2. Ogólnie jestem za samsumgami. Robią dobrą robotę !
gofi11
Posty: 0
Rejestracja: 18 cze 2015, o 20:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska

Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Post autor: gofi11 »

Lumia 535 też go mam
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22206
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3753 razy

Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Post autor: a4karo »

OnePlus One
tix
Posty: 0
Rejestracja: 5 lis 2015, o 12:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Wybór Telefonu - ktoś coś ?

Post autor: tix »

Lumie, polecam - mam używam.
ODPOWIEDZ