Jaką przyszłość ma studiowanie matematyki?

Awatar użytkownika
bryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Jaką przyszłość ma studiowanie matematyki?

Post autor: bryk »

Arjom87, ciekawa strona. Są więc pracodawcy, którzy są skłonni zatrudnić absolwenta matematyki bez znacznego doświadczenia zawodowego na jakimś ciekawym stanowisku?
Ma?ko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2009, o 23:25
Płeć: Mężczyzna

Jaką przyszłość ma studiowanie matematyki?

Post autor: Ma?ko »

Anathemed pisze:Matematycy bardzo są potrzebni w dziedzinach informatyki.
Praktycznie całą algorytmikę można by uważać za gałąź matematyki. Studiująć informatykę praktycznie cały czas ma się do czynienia z matematyką...

Do czego zmierzam...
Uważam, że nie ma sensu za bardzo studiowanie tylko matematyki. Matematyka jest narzędziem, dzięki któremu można lepiej poznać, łatwiej się poruszać w obrębie innych dziedzin. Osobiście, planuję dlatego (studiując informatykę) rozpocząć również studia matematyczne, ale właśnie nie jako ten jedyny kierunek, lecz jako kierunek "dodatkowy", który pozwoli lepiej zrozumieć rzeczy, których uczy się na informatyce.

No i jeszcze jedna rzecz - studiowanie matematyki uczy myślenia i kombinowania. A to w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne
właśnie moja koleżanka studiując matmę i ekonomię(ekonometrię?) wzięła sobie na 2. roku mój kierunek - informatykę stosowaną jako dodatkowy - i sobie radzi! (wow:-)

Wg mnie bardzo dobrze zrobiła
Analiza mat., algebra liniowa, matma dyskretna, stat. i rach prawdopod. - ona to już albo miała na 1. roku matmy albo w tej chwili ma razem z nami i na pewno świetnie rozumie

nie wiem jak w kolejnych latach będzie z ilością matematycznych przedmiotów na IS, ale umieć matmę to podstawa i na pewno co niektóre rzeczy bardzo się przydają informatykowi stosowanemu (oprócz niektórych abstrakcyjnych głupot z algebry czy dyskretnej )



arjom87: i co tam robiliście?
ODPOWIEDZ