Trolowanie czym jest naprawdę!

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Trolowanie czym jest naprawdę!

Post autor: arek1357 »

Jak to nie było teorii podważonych?
Teoria Galileusza, potem Newton jasne że jest ta teoria dalej uczona w szkołach, ale i tak została wyparta przez SWT. SWT przechodzi na OWT bo każda następna jest bardziej dokładna, ale żadna z nich nie opisuje rzeczywistości w sposób nawet dostateczny , masz przykład w równaniach Maxwella
wszystko się załamuje gdy prędkość dąży do prędkości światła, masa dąży do nieskończoności, ale wynika to tylko z równania , bo w rzeczywistości nie wiemy jak naprawdę będzie i czy rzeczywiście ta masa osiągnie nieskończoność według mnie nie bo fizyka nie zna takiego pojęcia jak nieskończoność!
Jak widzicie wszystko się rozwija i hołdowaniu jakiejś teorii to bez sensu.
W teorii powstania człowieka masz aż trzy teorie: kreacjonizm, pochodzenie od psa lub małpy bo ktoś mi morze zarzucić, oraz o pochodzeniu od kosmitów Deniken i inni...
Masz aż trzy teorie, teorii jest jak bożków w świątyni hinduskiej(mówię tu i o fizyce) i teraz mam się modlić do wszystkich czy tylko do jednej a jak do jednej to do której, bo jest duże prawdopodobieństwo że za kilka lat nastanie kolejna a obecna zostanie zdetronizowana z ołtarzyka nauki.
Ja nie chcę nic obalać tylko pragnę żeby w ślepo nie wierzyć w rzeczy które się nam wmawia.

Każdy człowiek powinien mieć odnośnik do jakiś stałych wartości, których się trzyma i one powinny być naszym wyznacznikiem, zarówno w nauce jak i w życiu.Kierujmy się wartościami, które się nie zmieniają i one to niech będą naszymi aksjomatami w poznawaniu świata.

Jeżeli ktoś mówi, że wielki wybuch to kanon nauki i traktuje to jak aksjomat i pewnik to ja w tym upatruję błąd rozumowania lub w podobnych teoriach!

Aha i dobrze, że Yorgin przeniósł wiadomość mądra decyzja!
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

Trolowanie czym jest naprawdę!

Post autor: kalwi »

arek1357 pisze:Jeżeli ktoś mówi, że wielki wybuch to kanon nauki i traktuje to jak aksjomat i pewnik to ja w tym upatruję błąd rozumowania lub w podobnych teoriach!
Jeśli by nie było Big Bangu, to by nie działała Ogólna Teoria Wzgledności Einsteina, co udowodnił Hawking ileś lat temu - a na słuszność OTW zrobiono dziesiątki tysięcy doświadczeń i jeszcze nikomu nie udało się tego obalić przez te 80 czy 90 lat.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Trolowanie czym jest naprawdę!

Post autor: AiDi »

To może konkretnie arku się odniesiesz do danych obserwacyjnych i doświadczalnych będących poparciem modelu WW? Bo jeśli nie to sorki, ale jesteś trollem, a ja niestety kolejny raz daję się sprowokować. Żeby jednak temat nie był zbyt jałowy to zapodam coś do poczytania:

Introduction to cosmology - M.Roos
Modern cosmology - S.Bonometto
Modern cosmology - S.Dodelson
Cosmological inflation and large-scale structure - A.R.Liddle, D.H.Lyth


Jeśli by nie było Big Bangu, to by nie działała Ogólna Teoria Wzgledności Einsteina, co udowodnił Hawking ileś lat temu
Nie jest to prawdą. Model WW jest zgodny z OTW, co też daje mu plusa, ale tego co napisałeś nie można powiedzieć.

PS. I znowu Hawking, jakby innych fizyków nie było
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Trolowanie czym jest naprawdę!

Post autor: yorgin »

arek1357 pisze: Aha i dobrze, że Yorgin przeniósł wiadomość mądra decyzja!
Nie podlizuj się. Nie lubię tego.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Trolowanie czym jest naprawdę!

Post autor: arek1357 »

Oj nie podlizuję jak zauważyłeś potrafię też i w drugą stronę...
Jestem po prostu sprawiedliwy


Coś co jest matematycznie spójne nie musi być prawdą w rzeczywistości.
W matematyce:

\(\displaystyle{ 2=2}\) - i to jest prawda absolutna.

a w życiu:

\(\displaystyle{ 2cm=2m}\) - bzdura

choć ten przykład jest mało spektakularny wiadomo metry i centymetry to coś innego.
I każdy wykształcony człowiek na poziomie studiów już to wie.

Ale są rzeczy bardziej ukryte i te dwie dwójki w rzeczywistości z pozoru równe na innym poziomie wcale równe być nie muszą.
Tak samo jak z wielkim wybuchem skąd wiesz czy wszechświat był w jednym punkcie czy tylko w jednym milimetrze sześciennym się zawierał jak powiedziałem w punkty osobliwe są znane w matematyce
ale w rzeczywistości osobliwość jest niewytłumaczalna za pomocą tegoż równania bo w osobliwości mogą rządzić inne prawa zupełnie!
Wpisz sobie w google hasła, które obalają WW zobaczysz jaka masa jest za jak również przeciw!

Poza tym każdy powinien zrewidować swój światopogląd czy jest materialistą czy nie bo ja np. nie!
I dlatego upatrujecie we mnie trola!!!
ODPOWIEDZ