„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: Igor V »

AiDi pisze: Dwa bany już zarobił.
Chyba jeden.

hubot, zastanów się najpierw nad tym co piszesz.Zajmij się najpierw podstawami ,włącznie a arytmetyką ,przekształcaniem wzorów ,bo to co wypisujesz tutaj i na Ars Physica to jest po prostu bez sensu.I nie mówię tu tylko o kontekście skądinąd filozoficznym ,pseudonaukowym ale także takim że chcesz się zająć wspomnianą wyżej fizyką kwantową,analizą,algebrą itp ,a podstaw nie umiesz ,choćby wzorów przekształcać.-- 5 sty 2015, o 19:21 --Ja się dowiedziałem niedawno od mojej koleżanki na filozofii ,że wszystko jest wodą...
hubot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: hubot »

Igor V pisze:
-- 5 sty 2015, o 19:21 --

Ja się dowiedziałem niedawno od mojej koleżanki na filozofii ,że wszystko jest wodą...
Masz na myśli że żyjemy w złudzeniu? Że my jesteśmy sterowani przez jakieś programy? Że życie jest falą gęstości prawdopodobieństwa? Że życie jest rzeką czasu, która zmierza ku niewiadomej?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: arek1357 »

Hubot podaj mi wzór opisujący Twoje życie!
Myślę, że jeśli chcesz opisać wszechświat za pomocą sinusów zacznij od opisania siebie.

Wszechświat jest opisany bardzo pobieżnie w ogólnej teorii względności Einsteina za pomocą tensora metrycznego, który w każdym punkcie wszechświata daje inną krzywiznę a Ty piszesz mi sinus i uważasz, że opisałeś cały wszechświat. Trochę trywializujesz problem.
Przypominasz mi inżyniera czy architekta z "Poszukiwany Poszukiwana", który zajmował się sprawami bardzo ogólnymi a Marysię miał od szczegółowych koncepcji.

Więc ja postuluję,żebyś zajął się opisem przestrzeni jak najbliżej własnej osoby a wszechświat na razie zostawił w spokoju.
Ja np. tak robię i to mi służy!
hubot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: hubot »

No to podam zbiór równań pozwalających opisanie wszystkich moim problemów skupionych wokół mojej przestrzeni życiowej:
\(\displaystyle{ u_{1}=\frac{i_{1}}{r_{1}}}\);
\(\displaystyle{ u_{2}=\frac{i_{2}}{r_{2}}}\);
\(\displaystyle{ C_{1}=i_{1}\cdot t_{1}}\);
\(\displaystyle{ C_{2}=i_{2}\cdot t_{2}}\);
\(\displaystyle{ p_{1}=\sqrt{2\mu eV_{1}}}\);
\(\displaystyle{ p_{2}=\sqrt{2\mu eV_{2}}}\);
\(\displaystyle{ \lambda_{1}=\frac{h}{p_{1}}}\);
\(\displaystyle{ \lambda_{2}=\frac{h}{p_{2}}}\);
\(\displaystyle{ \psi_{1}\left(z,t\right)=A\exp\left[i\left(k_{1}z-\omega t_{1}\right)\right]}\);
\(\displaystyle{ \psi_{2}\left(z,t\right)=A\exp\left[i\left(k_{2}z-\omega t_{2}\right)\right]}\);
\(\displaystyle{ \psi=a\psi_{1}+b\psi_{2}}\);
\(\displaystyle{ \int_{a}^{b}f\left(x\right)\mbox{d}x = [f\left(x\right)]_{a}^{b}}\);
\(\displaystyle{ \lim_{a \to b}\mbox{równanie}}\);
\(\displaystyle{ \frac{\partial f(x)}{\partial x}}\);
\(\displaystyle{ (f(x))'}\);
\(\displaystyle{ a=\sin\left(x\right)}\);
\(\displaystyle{ a=\cos\left(x\right)}\);
\(\displaystyle{ W=F\cdot s}\);
\(\displaystyle{ W=F\cdot s\cos \ \alpha}\);
\(\displaystyle{ P=\frac{W}{t}}\);
\(\displaystyle{ x=vt}\);
\(\displaystyle{ x-x_{0}=v\left(t-t_{0}\right)}\);
\(\displaystyle{ v=\frac{x-x_{0}}{t-t_{0}}}\);
\(\displaystyle{ v\equiv\lim_{\Delta t \to 0} \left[\frac{\Delta x}{\Delta t}\right]}\);
\(\displaystyle{ v\equiv\frac{ \mbox{d}x }{ \mbox{d}t }}\);
\(\displaystyle{ \frac{ \mbox{d} }{ \mbox{d}t }\left(t^{n}\right)=nt^{n-1}}\);
\(\displaystyle{ v=at\left[1+\left(\frac{at}{c}\right)^{2}\right]^{-1/2}}\).
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: AiDi »

Zapewniam cię, że nie rozumiesz ani jednego z tych wzorów.
hubot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: hubot »

Część tych wzorów z pamięci spisywałem. Faktycznie na życie jeszcze składa się oprócz sinusa cała trygonometria ale i nie tylko. Oprócz trygonometrii jeszcze się składa na to Mechanika Klasyczna opisująca prawa Newtonowskie takie jak np. grawitacja, pęd, prędkość, praca, moc, energia itp. Dzięki mechanice klasycznej jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy dotrzemy autobusem do domu czy jaką moc wydziela silnik ciężarówki. Na życie składa się również elektromagnetyzm. Chociażby zapalając żarówkę wydziela się moc oraz powodowany jest przepływ prądu. Prąd jest nieunikniony w naszym codziennym życiu. Ludzie także mają swoją sferę elektromagnetyczną, którą jest poświata podczerwona (niekiedy często brana za aurę przez psychologów) na paśmie, które oko ludzkie nie jest w stanie wychwycić. To pole jest emitowane przez elektrony i protony zawarte w atomach. Jednak niekiedy sam elektromagnetyzm i mechanika klasyczna nie wystarczają. Często jest potrzebna mechanika kwantowa chociażby do tego, żeby zrobić czyiś dokładny rendering (łącznie z powiększeniem na atomy).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: arek1357 »

Nie bardzo rozumiem powiększania na atomy możesz mi to wyjaśnić?
Jak robisz taki rendering?(Może sobie).Odwzorowujesz się na atomy ale dla mnie jest to niejasne.
A czy podczas śniadania np korzystasz z któryś z tych wzorów co napisałeś.Dla mnie coraz więcej jest tu niejasności.
Jak widać zamiast tłumaczyć obraz świata i swego otoczenia to coraz bardziej go zamydlasz,
jeśli chcesz tu na forum prowadzić jakieś badania nad swoim życiem to raczej musisz się bardziej przyłożyć.Jak już opanujesz swoje sprawy i związane najbliższe otoczenie możesz się zabrać za opis wszechświata ale musisz wykazać się większą precyzją to takie moje skromne rady!
hubot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: hubot »

\(\displaystyle{ a=\sin\left(x\right)}\) może się przydać np. do określenia przebiegu danego zdarzenia.
\(\displaystyle{ x=vt}\) może się przydać do określenia odległości przebytej z daną prędkością i w danym czasie.
\(\displaystyle{ \lim_{a \to b}\mbox{równanie}}\) może się przydać do ustalenia granic czegoś.
\(\displaystyle{ W=F\cdot s\cos \ \alpha}\) może się przydać do określenia ilości pracy danego ciała.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: arek1357 »

\(\displaystyle{ a=sin(x)}\) daj jakiś sensowny przykład.
jak również z tą granicą jak to widzisz
hubot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: hubot »

Mamy np. zdarzenie powiedzmy zrobiliśmy coś źle w pracy i nas wyrzucili. Czas zdarzenia: 1800 s; częstotliwość zdarzenia 0,000(5) Hz. Teraz pozostaje nam wygenerować sinusoidę tego zdarzenia . Co ciekawe komendą sound(a,44100) możemy usłyszeć przebieg sinusoidalny tego zdarzenia. Co do granicy to można np. policzyć wartość życia tak jak wspomniał użytkownik Kacperdev.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: arek1357 »

Czyli wyrzucają nas z pracy co \(\displaystyle{ 0,000(5)s}\) ciekawe czyli przyjmują i wyrzucają z taką częstotliwością ale nawet jakby tak było funkcja ta ma charakter dyskretny a nie ciągły więc nie jest sinusoidą. Ale swoją drogą jakieś chore miejsce pracy.(przyjęty - wyrzucony charakter dyskretny)
Nie ma raczej stanów między... chyba że wyrzucania z pracy ma charakter kwantowy czyli, że ktoś mnie wyrzucił ale nie do końca no coraz ciekawiej się tu robi .
hubot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: hubot »

Jeżeli mam się np. spotkać ze swoją dziewczyną przez dwie godziny to wedle teorii sinusa (nie biorąc na uwagę uczuć, tylko prawdopodobieństwo) będzie to wyglądać tak:
. Otóż z danych wygenerowanych z Matlab okazuje się że nie jest to takie spotkanie z góry zaplanowane że będzie tak i tak, tylko pełne kwantowych zjawisk na poziomie subatomowym, których na dłuższą metę nie opisze się sinusoidą. Do opisu zjawisk na poziomie kwantowym służą właśnie takie funkcje jak fala płaska czy funkcja falowa albo też równanie Schroedingera, na które jest wzór \(\displaystyle{ \psi(z,t)=A\exp[i(kr-\omega t)]}\). Jednak trzeba pamiętać, że moja wiedza z mechaniki kwantowej jest mocno ograniczona i jestem zielony w tych dziedzinach. Jeżeli chodzi o fizykę jako taką to póki co coś tam umiem z kinematyki i dynamiki (m. in. te wzory co rozpisywałem z pamięci czy umiem zdefiniować siłę odśrodkową). Nie mniej pewnych zjawisk nie da się opisać mechaniką klasyczną, tylko trzeba sięgać do mechaniki kwantowej tak jak jest z tą pracą czy dziewczyną. Sama sinusoida nie wystarczy.-- 9 sty 2015, o 16:05 --Oczywiście mogą istnieć stany, że jestem niedokońca zwolniony z pracy ale niby jestem. O ile się nie mylę te stany się definiuje kwantami czy kubitami jakoś tak... Muszę o tym przeczytać.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: AiDi »

Jednak trzeba pamiętać, że moja wiedza z mechaniki kwantowej jest mocno ograniczona i jestem zielony w tych dziedzinach.
To po co w ogóle piszesz te brednie, skoro nie masz pojęcia co piszesz?
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: mortan517 »

Z całym szacunkiem, ale prawie wszystkie twoje posty hubot to prośba o wyjaśnienie czegoś, co szybciej wpiszesz i znajdziesz w google albo pisanie o rzeczach, o których kompletnie nie masz pojęcia. Fajnie, że masz swoje patrzenie na świat, ale jak chcesz się czymś zajmować to czytaj o tym. To wygląda jakbyś zobaczył hasło w internecie, zapamiętał 2 zdania i cytował na forum, co w ogóle nie trzyma się kupy. Brednie, brednie i jeszcze raz brednie.
hubot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:55
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 2 razy

„Życie jest sinusem.” – Moje spojrzenie na rzeczywistość

Post autor: hubot »

Chodziło mi o to, żeby wyjaśnić życie matematyką.-- 9 sty 2015, o 17:48 --Nie chce mi się szukać w google, po co mam forum matematyka.pl i Ars Physica jest wygodnie i przejrzyście zamiast się zastanawiać i próbować zrozumieć, to co jest napisane w podręczniki.
Zablokowany