Kalkulator do statystyki

kredka90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Kalkulator do statystyki

Post autor: kredka90 »

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowa, ale zapowiada się, że zostanę na dłużej Już wyjaśniam.
Z matematyką nigdy nie miałam wiele wspólnego, niestety. Bo jestem teraz na studiach ekonomicznych (pierwszy rok SUM) i trochę się gubię
Na początek chciałabym Was zapytać, jaki kalkulator byście mi polecili? Mam dość naukowy Citizen, ale jest już stary, nie bardzo wygodnie się na nim liczy, zwłaszcza długie mnożenia, czy dodawania, bo nie ma funkcji cofnij/skasuj, więc przy pomyłce trzeba zaczynać wszystko od początku... Szukam więc kalkulatora, najlepiej w rozsądnej cenie, który byłby przydatny do zadań ze statystyki opisowej (średnie, wariancje, odchylenia, współczynniki korelacji, elastyczności, wyznaczanie parametrów funkcji, trendy...).

Będę wdzięczna za sugestie
Pozdrawiam!
szw1710

Kalkulator do statystyki

Post autor: szw1710 »

Proponuję całkowicie darmowe oprogramowanie R. Chyba że musi to być kalkulator bo np. w pracy nie masz możliwości korzystania z komputera.
kredka90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Kalkulator do statystyki

Post autor: kredka90 »

Tak jak mówiłam - studiuję, potrzebuję więc kalkulatora do korzystania na zajęciach i co ważniejsze - podczas egzaminu ze statystyki, dlatego przydałoby mi się coś, co ułatwiłoby mi życie, zwłaszcza, że nie czuję się pewnie z matematyki i pokrewnych przedmiotów.
szw1710

Kalkulator do statystyki

Post autor: szw1710 »

Może za szybko czytałem, a Twój wiek wskazuje na ukończenie studiów. Nic oczywiście nie przeszkadza w studiowaniu drugiego kierunku. Jakoś mi się wydawało, że skończyłaś już studia

Ale w takiej sytuacji nie potrafię pomóc. Wykładam m. in. statystykę opisową i matematyczną, ale nie posługuję się kalkulatorami, tylko wskazanym oprogramowaniem. Ale i tak warto je sobie zainstalować, bo w domu zrobisz nim dużo więcej niż na kalkulatorze.
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

Kalkulator do statystyki

Post autor: Medea 2 »

Sama mam Casio FX-991ES, chyba nawet z plusem. Można na nim liczyć średnią, odchylenie standardowe, jest kilka regresji (liniowa, wykładnicza, itd.), cofanie i edycja wprowadzanych wyrażeń oczywiście jest i sprawuje się dobrze. W jego klasie cenowej raczej nie znajdziesz nic dużo lepszego, a możliwości statystyczne ocenisz patrząc na instrukcję.
szw1710

Kalkulator do statystyki

Post autor: szw1710 »

Ja też mam CASIO, co najmniej 20-letnie, CFX-9850G. Jest to kalkulator graficzny. Też liczy dużo statystyki, w szczególności rzeczy wspomniane powyżej. Ale CASIO to dobry wybór. Obserwując swoich studentów (mechanika, wykłady z analizy matematycznej) stwierdzam, że większość posługuje się kalkulatorami tej firmy. Więc celuj w nią. Model sobie dobierzesz. Np. idąc do kompetentnego dealera, albo czekając na inne odpowiedzi, sprawdzając fora itp.

Mam też 15-letni zegarek tej firmy i ani myślę go zmieniać
kredka90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Kalkulator do statystyki

Post autor: kredka90 »

Tak, wiem, powinnam już skończyć studia, a to już mój trzeci kierunek, a nie drugi, taki trochę wieczny student ze mnie

Medea, właśnie ten Casio był moim pierwszym pomysłem, podczas przeglądania allegro, ale nie znam się za bardzo na kalkulatorach, więc wolałam i tak zapytać. Ale dziękuję za sugestię, kalkulator już kupiony
szw1710

Kalkulator do statystyki

Post autor: szw1710 »

No to niech Ci służy.
ODPOWIEDZ