Przykład elementu mechanicznego

grzdyl234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 1 lis 2014, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Przykład elementu mechanicznego

Post autor: grzdyl234 »

Witam
Mam pytanie nie związane zupełnie z tematyką forum, ale mam nadzieję, że znajdę tu odpowiedź. Mam za zadanie znaleźć, a następnie narysować w programie AutoCAD prosty element mechaniczny. Dobrym przykładem skomplikowania takiego elementu będzie np. śruba rzymska, czy wał korbowy. Nie mam pojęcia co ja mógłbym narysować, ponieważ elementy nie mogą się powtarzać, a te najbardziej oczywiste są już zaklepane. Proszę o jakieś propozycję.
Pozdrawiam
szw1710

Przykład elementu mechanicznego

Post autor: szw1710 »

Czy wszystkie projekty w grupie muszą być inne?

Proponuję przegub Cardana. Bardzo prosty element. Aż dziw, że znajduje się w każdym samochodzie.
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Przykład elementu mechanicznego

Post autor: kruszewski »

Pytanie?
Należy narysować element, rozumiany jako część maszyny, mechanizmu, czyli to co nazywamy nie po polsku detal, a nie jako "składankę" kilku elementów jakim jest proponowana śruba rzymska bo to jest już mały, ale jednak zespół trzech elementów wzajemnie działających.
Jeżeli jest to ćwiczenie z 'rysunku" to proponuję hak jednorożny, bez nakrętki i zabezpieczenia, a jak ambitniejszy rysunek to dwurożny. Jednorożny uważam za rysunkowo ciekawszy.
( hasło w Google: hak jedno(dwu)rożny)
A jak musi być zespół części, to hak z nakrętką.
W.Kr.-- 31 gru 2014, o 00:09 --
grzdyl234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 1 lis 2014, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Przykład elementu mechanicznego

Post autor: grzdyl234 »

Rysunki nie mogą się powtarzać. Może być zarówno jeden element, jak i jakaś prosta część.
Wielkie dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ