Interstellar a realizm (spojlery)

Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: VillagerMTV »

Witam!
Oglądałem ostatnio film, którego tytuł jest w temacie (reż. Nolan) i jest to "naukowo-fizyczny" film i wzbudza to wiele kontrowersji i kłótni w internecie o realizm, a że na forum są matematycy i fizycy to może ktoś odniesie się do tego. Bo jak dla mnie film jest w miarę spójny.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: leszczu450 »

VillagerMTV,
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: VillagerMTV »

leszczu450 pisze:VillagerMTV,
Ukryta treść:    
Ukryta treść:    

W końcu Nolan zatrudnił fizyka (nie pamiętam nazwiska), żeby mu pomagał i wychwytywał błędy.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: leszczu450 »

VillagerMTV, ja byłem po kilku piwach ha . Może dlatego coś mi nie pasowało. Niemniej jednak grubo się zawiodłem. Po Nolanie możnaby spodziewać się czegoś o wieeeele lepszego!
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: VillagerMTV »

A ja mam właśnie przeciwne odczucia.

Film był do bólu nolanowski (są podobne elementy do Incepcji, Batmanów, Prestiżu). Muzyka też dobrze dobrana (Zimmer nie plagiatował samego siebie), wszystko ładne, nie jakoś przesadnie naukowe, humor robota też mi pasował.

Jedynie czasami dialogi są takie oh i ah. (ale to też Nolan chyba lubi).

No i film ma dobre oceny na filmweb i IMDb (w tym drugim ponad 9).

I tylko polscy krytycy jeżdżą bardzo po tym filmie (oceniają gorzej niż "Grawitację")
Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: Igor V »

O cieszę się że powstał taki temat ,sam planowałem go założyć Generalnie w ramach dnia burżuja ,który organizuję sobie raz w tygodniu w piątek po zajęciach ,idę do Barn Burgera ,a potem do kina.Dwa tygodnie temu byłem na "Furii" (również w reżyserii Nolana,było trochę głupot ale to wg mnie najlepszy film wojenny od 10 lat ,może założę temat o nim),za tydzień planuję iść na "Bogowie" ,a w zeszły piątek byłem właśnie na premierze : "Interstellar".
I co mogę powiedzieć o nim .... W sumie nie zrozumiałem go chyba do końca,szczególnie zakończenia bo właśnie z jednej strony wszystko na pierwszy rzut oka wyglądało ok ,czyli uratował ludzi itp.A z drugiej to mogła być projekcja ,czyli rzeczywiście miał projekcję umysłu jego dzieci przed śmiercią.Ale skłaniałbym się raczej ku tej pierwszej opcji.Dla mnie bez sensu trochę było to że np: ze startu z ziemi potrzeba było ,rakiety niemalże z lat 60-tych ,a potem fruwali sobie swobodnie z przestrzeni kosmicznej na planetę o przyciąganiu 1,3 raza większym niż ziemskie.Tak samo będąc pod wpływem czarnej dziury i jeszcze nie uświadczyli praktycznie żadnych efektów (prócz sławetnego zniekształcenia czasu) ,podczas gdy powinno rozerwać ich na długo przed horyzontem zdarzeń (chyba że to była supermasywna czarna dziura ,to wtedy siły pływowe teoretycznie pojawiają się znacznie później ,ze względu na odległość osobliwości od horyzontu zdarzeń).Podobnie motyw z przekroczeniem horyzontu zdarzeń i osobliwością.Rzeczywiście musiałaby to być jakaś bardzo zaawansowana cywilizacja ,która umożliwiłaby przetrwanie w osobliwości czarnej dziury ,manipulację czasoprzestrzenią i odkrycie do tej pory nie pogodzonych rzeczy : ogólnej teorii względności i mechaniki kwantowej.No i tam jak lecą na tę pierwszą planetę to ten murzyn co zostaje na stacji też jest pod wpływem grawitacji od czarnej dziury (bo jest ciągła poza horyzontem zdarzeń i osobliwością) ,a odległość w skali gwiezdnej jest raczej niewielka ,więc nie powinno być chyba takich różnic czasu miedzy nimi.I ten motyw ze zbożami ,też chyba trochę słaby...Dużo SF , równie dużo nie da się chyba odnieść do rzeczywistości.Ale jedno jest pewne ,nikt nie badał tego bezpośrednio ,są tylko modele matematyczne i pośrednie obserwacje.Także nie wiadomo na dobrą sprawę co tam właściwie jest ,nawet matematyka i fizyka mają z tym problem.Więc takie spekulacje usprawiedliwiają w mojej ocenie pewne zabiegi Nolana ,zwłaszcza że to jest właśnie SF.
Ogólnie film mi się podobał ,był intrygujący i miał w sobie to coś.Jak dla mnie 8/10
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: VillagerMTV »

Igor V pisze:.Dwa tygodnie temu byłem na "Furii" (również w reżyserii Nolana
Nie jest Nolana
Igor V pisze:,za tydzień planuję iść na "Bogowie"
Bardzo dobry film. Na pewno najlepszy ostatnio polski film.
Igor V pisze:
Ukryta treść:    
.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
Igor V
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1605
Rejestracja: 16 lut 2011, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 604 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: Igor V »

VillagerMTV pisze: Nie jest Nolana
Oczywiście że nie jest ,co za gafa mea culpa .Nie wiem dlaczego tak powiedziałem ,być może za dużo kojarzyłem Nolana ,a za mało Davida Ayere i stąd ta pomyłka.
VillagerMTV pisze: Bardzo dobry film. Na pewno najlepszy ostatnio polski film.
No i właśnie to dla mnie jest fascynujące ,że wciąż potrafimy stworzyć coś dobrego.
VillagerMTV pisze:
Ukryta treść:    
Być może.Ogólnie jak oceniasz film ?
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: VillagerMTV »

Jak dla mnie 8,510, ale ja bardzo lubię twórczość Nolana.

I dla mnie to taka "Grawitacja" z dodaną fabułą, postaciami i wszystkim tym czego tam brakowała, bo tam tylko były ładne zdjęcia i muzyka (za co zgarnął ten film Oscary i na nie zasługuje), ale nic poza tym. A w Interstellarze to wszystko jest. I pewnie, że cześć rzeczy jest dziwna i wymyślona, bo nauka w pewnym momencie się wyczerpywała, ale to gdzie nauka daje radę było tłumaczone naukowo (albo dałem się złapać).
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: leszczu450 »

dla mnie słabe 5/10 .
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: VillagerMTV »

W razie jakby ktoś chciał poczytać recenzję tego filmu:

Kod: Zaznacz cały

https://kulturaliberalna.pl/2014/12/02/jacek-dukaj-interstellar/
Matia97
Posty: 0
Rejestracja: 21 maja 2020, o 16:36
Płeć: Kobieta
wiek: 29

Re: Interstellar a realizm (spojlery)

Post autor: Matia97 »

Według mnie sporo rzeczy zostało mocno nagiętych i naciągniętych. Nie zmienia to faktu, że obrazy i muzyka w tym filmie są fenomenalne

Dodano po 2 dniach 6 godzinach 7 minutach 27 sekundach:
Udało mi się go znaleźc online :D
[ciach]
Tutaj jeżeli ktoś jest zainteresowany
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, o 17:34 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kryptoreklama.
ODPOWIEDZ