Giełda...

luqasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 30 gru 2006, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rzeszów
Podziękował: 81 razy
Pomógł: 14 razy

Giełda...

Post autor: luqasz »

Witam
Na wakacjach zamierza pracować i zarobione pieniądze chciałbym w coś zainwestować a nie przepić jak to robią nieturzy .
Myślałem o giełdzie jeśli ktoś z Was na niej inwestuje proszę o jakieś rady jakie książki przeczytać an początek jakie biuro makrelskie jest najlepsze waszym zdaniem.
Jak stracę wszystko to nie powiem ze miałem pecha tylko że coś zaniedbałem bądz brakowało mi wiedzy potrzebnej do powiększania moich pieniędzy. Wiem że na giełdzie można zarobic wielkie pieniadze i mi się to uda, chocbym miał parę razy zaczynać jako biedny, kiedyś skończę jako bogaty...
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Giełda...

Post autor: Lady Tilly »

Zajrzyj na tam między innymi znajdziesz takie fajne rady:
1. Znajdź dom maklerski, którego opłaty nie "zjedzą" na początku Twoich zysków i otwórz w nim rachunek inwestycyjny.
2. Pamiętaj, że zyski z inwestycji giełdowych są opodatkowane, a dom maklerski powinien wysłać ci odpowiedni PIT, jak minie rok kalendarzowy/podatkowy.
3. Naucz się czytać wyniki finansowe spółek i znajdź źródła informacji z których będziesz korzystał. Niektóre domy maklerskie mają rozbudowane działy analiz i oferują wiele bezpłatnych lub częściowo płatnych informacji. Warto korzystać, jeżeli chcesz być aktywnym inwestorem.
4. Kupuj akcje przez internet, gdyż taki sposób jest tańszy i wygodniejszy. Nie bój się zadzwonić do domu maklerskiego jeśli masz z czymś problem, albo chcesz dowiedzieć się więcej o danej spółce.
5. Jeżeli dysponujesz dużą kwotą pieniędzy, to kupuj akcje kilku spółek jednocześnie. W ten sposób ograniczysz ryzyko poniesienia większej straty, jeśli jedna z Twoich inwestycji będzie chybiona.
6. Słuchaj innych inwestorów i ich porad, ale kieruj się zawsze własnym przeczuciem
7. Nie kupuj akcji, jeżeli nie jesteś do końca przekonany, że wartość ich wzrośnie
8. Bądź cierpliwy i naucz się tolerować ponoszone straty w krótszym terminie, jeśli jest to inwestycja długoterminowa.
9. Uważaj na emocje i unikaj korzystania z kredytów bankowych na zakup "super" okazji. Koszty z tym związane plus ewentualne spadki cen akcji mogą doprowadzić Ciebie bardzo szybko do bankructwa.
10. Pamiętaj, nie inwestuj wszystkiego co masz, w ten sposób po ewentualnym "krachu" szybciej ponownie zaczniesz inwestować.
11. Jeśli raz zaczniesz inwestować, trudno będzie Ci z tym skończyć. Zawsze, więc kieruj się zdrowym rozsądkiem.
i porównaj wyniki finansowe spółek - to bardzo ważne.
luqasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 30 gru 2006, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rzeszów
Podziękował: 81 razy
Pomógł: 14 razy

Giełda...

Post autor: luqasz »

Dzięki za te rady ale czy mogłaby polecić coś dokładnie np dom maklerski.
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Giełda...

Post autor: Lady Tilly »

Najlepiej przeanalizować raport
tutaj masz przykładową ofertę ... 4&jezyk=pl ale nie traktuj tego jako sugestię, to co wybierzesz zależy od Ciebie.
ODPOWIEDZ