Artykuły popularnonaukowe?

Awatar użytkownika
vergil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 28 lis 2013, o 09:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: vergil »

Czysto teoretycznie - czy zainteresowałyby Was artykuły popularnonaukowe? np. ciekawostki, przypadki medyczne
szw1710

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: szw1710 »

Mnie nie za bardzo. Tego rodzaju rzeczy publikuje się w innych miejscach. Nie wiem czy dobrze wyczuwam, ale kojarzy mi się to z gazetami typu "Superexpress" czy "Fakt".

Oczywiście mówię za siebie, nie jest to oficjalne stanowisko Forum.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: yorgin »

vergil pisze:Czysto teoretycznie - czy zainteresowałyby Was artykuły popularnonaukowe?
Czysto teoretycznie - to zależy.
vergil pisze: np. ciekawostki, przypadki medyczne
Nie.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: musialmi »

szw1710 pisze:Nie wiem czy dobrze wyczuwam, ale kojarzy mi się to z gazetami typu "Superexpress" czy "Fakt".
Za popularnonaukowe uznaje się też czasopisma takie jak "Focus", "XXI wiek", "Świat i nauka" i inne. Ciekawe rzeczy bez bredni, przynajmniej w to wierzę.
Awatar użytkownika
vergil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 28 lis 2013, o 09:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: vergil »

szw1710 pisze:Mnie nie za bardzo. Tego rodzaju rzeczy publikuje się w innych miejscach. Nie wiem czy dobrze wyczuwam, ale kojarzy mi się to z gazetami typu "Superexpress" czy "Fakt".

Oczywiście mówię za siebie, nie jest to oficjalne stanowisko Forum.
Nie zadałem pytania w kontekście forum, lecz jako...zwykłe pytanie.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: yorgin »

vergil, nikt nie udzieli Ci sensownej odpowiedzi nie znawszy szczegółów.

Interesuje mnie wiedza popularnonaukowa, którą czerpię z jednej z gazet pewnego wydawnictwa o nazwie kojarzącej się z pewną miejscowością aglomeracji warszawskiej, oraz z innych źródeł internetowych. Ty póki co mnie nie porwałeś.
Awatar użytkownika
vergil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 28 lis 2013, o 09:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: vergil »

yorgin pisze:vergil, nikt nie udzieli Ci sensownej odpowiedzi nie znawszy szczegółów.
Interesuje mnie ta kwestia, ponieważ prowadzę bloga popularnonaukowego i narzekam na brak ruchu mimo prób reklamy. Zastanawiam się po prostu czy kogokolwiek taka tematyka interesuje.

Nie zamierzałem podawać linku na forum, ale skoro chcesz poznać szczegóły zrobię to
[link usunięty - szczegóły w poście poniżej (yorgin)]
miodzio1988

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: miodzio1988 »

Ciekawe
Co z tą pochwą?
Drogie Panie, czy spoglądacie czasem w dół, obserwując zmiany zachodzące w waszych narządach płciowych? Nie sądzę by tak było, więc zabiorę was w podróż po...
Wbrew pozorom ten tekst krótki nie jest tylko dla kobiet. Sygnały wysyłane przez nasz organizm w ten, czy inny sposób, stają się ważnym znakiem, którego nie powinniśmy lekceważyć.


Może nie masz ruchu dlatego, że tego tyle w necie jest, że juz nie ma potrzeby na takie blogi? Ja lubię czytaj takie ciekawostki ale są od tego inne, bardzo rozbudowane strony
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: yorgin »

miodzio1988 pisze:Ciekawe

(...)

Może nie masz ruchu dlatego, że tego tyle w necie jest, że juz nie ma potrzeby na takie blogi?
Pominę już Twoje cytaty z bloga. Ciekawe to to nie jest. Zauważam liczne błędy, język nie porywa. Przykład pierwszy lepszy:
Wbrew pozorom ten tekst krótki nie jest tylko dla kobiet.
Nadmieniam, że cytat pochodzi z tekstu "Co z tą pochwą" opisującego problemy krwawienia z macicy, których nie powinno się lekceważyć, gdyż mogą (?) być objawami raka (?)

Ze względu na takie babole (i wiele innych) oraz ogólną zasadę - link na prywatny blog = nieuzgodniona reklama, link został usunięty.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Artykuły popularnonaukowe?

Post autor: musialmi »

vergil pisze: Zastanawiam się po prostu czy kogokolwiek taka tematyka interesuje.
Może i kilka osób na świecie by się znalazło. Strona o nazwie I Fucking Love Science, która jest blogiem popularnonaukowym, ma na facebooku 18 milionów lajków.
ODPOWIEDZ