pytania z geografii

pentel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 19 lis 2006, o 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: POLAND
Podziękował: 24 razy

pytania z geografii

Post autor: pentel »

Witam!

Potrzebna mi jest pomoc. Jak ktoś zan odpowiedz nich napisze, bede wdzieczny

1. Przyrost naturalny w Azji (czynniki)
2. Religie w Azji ( główne cechy) jest to na googlech ale tego jest ze 2 strony na 1 religię a mi potrzebne główne cechy.
Awatar użytkownika
GoOd_OmEn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 26 lut 2006, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy

pytania z geografii

Post autor: GoOd_OmEn »

1. (apropos Azji) Rozmieszczenie ludności na świecie jest bardzo nierównomierne. Występują obszary stale zamieszkałe przez człowieka (ekumeny), przejściowo zamieszkiwane lub wykorzystywane tylko do celów gospodarczych (subekumeny) i tereny bezludne (anekumeny).
Ludność świata przekroczyła granicę 6mld. Największy procent tej ludności zauważmy w Azji, szczególnie w Indiach i Chinach. Liczba ludności tych dwóch krajów stanowi praktycznie 1/3 całkowitej sumy ludzi na Ziemi.
Na nierównomierne rozmieszczenie ludności na świecie wpływ mają
następujące czynniki:

Przyrodnicze:

1. Rodzaj podłoża (ląd).
2. Klimat (temperatura i opady- umiarkowane).
3. Gleby.
4. Wysokość nad poziomem morza.
5. Ukształtowanie powierzchni.
6. Surowce mineralne.
7. Odległość od morza.
Poza przyrodnicze:
1. Ustrój polityczny.
2. Polityka ekonomiczna.
3. Wiedza.
4. Technika.
5. Względy strategiczne- obronne.

2. RELIGIE AZJI:

Buddyzm - Nauka Buddy opiera się na tzw. czterech szlachetnych prawdach:

prawda o cierpieniu - wszystko jest cierpieniem
prawda o powstawaniu cierpienia - cierpienie to wynik pragnienia życia (czyli pragnienia rozkoszy, stawania się i przemijania)
prawda o zwalczaniu cierpienia - poprzez stłumienie pragnienia życia oraz wszelkich pożądań
prawda o drodze do zniszczenia cierpienia - szlachetna ścieżka złożona z ośmiu elementów (należyta intuicja, należyte postanowienie, należyte słowo, należyty czyn, należyte życie, należyte dążenie, należyte pamiętanie, należyta medytacja).

-> tu masz poszczególne kraje. Wymień tylko religie...znajdź w Wikipedii czym charakteryzuje się dana religie i bardzo ogólnie to przedstaw :) -> ... d=282&md=1

Więcej znajdziesz też na -> ... na_swiecie chociaż tutaj już Ci to skleiłem w ogół

POZDRO !
ODPOWIEDZ