Liczby niewymierne to nie są liczby

paradoksalny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2014, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: paradoksalny »

Ja uważam , że liczby niewymierne to nie są liczby tylko ciągi cyfrowe . Uważam również ,że liczby niewymiernej nie da się wyznaczyć na osi liczbowej. I że w ogóle nie ma sensu posługiwać się takim pojęciami abstrakcyjnymi jak prosta ( szczególny przypadek krzywej ) , punkt , krzywa . Uważam , że w przestrzeni dwuwymiarowej każda figura powinna posiadać dwa wymiary a w przestrzeni trójwymiarowej - trzy wymiary . Natomiast prosta (odcinek) ma tylko jeden wymiar . Punkt w ogóle nie ma wymiarów . Ale to wszystko nie przeszkadza żebyśmy mogli bawić się przybliżeniami , całkami i innymi wynalazkami . Chętnie przeczytam komentarze na temat mojej teorii.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2014, o 14:38 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzielone do bardziej adekwatnego działu.
Awatar użytkownika
Mefistocattus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 12:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 5 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: Mefistocattus »

Ja uważam , że liczby niewymierne to nie są liczby tylko ciągi cyfrowe . Uważam również ,że liczby niewymiernej nie da się wyznaczyć na osi liczbowej.
Pf.

Wyznacz sobie na osi liczbowej odcinek jednostkowy, zbuduj kwadrat o takim boku, wykreśl okrąg o środku w początku układu współrzędnych i promieniu równym przekątnej. Okrąg przecina oś liczbową w punkcie, który reprezentuje liczbę niewymierną (\(\displaystyle{ \sqrt 2}\)).

Albo ja jestem w błędzie i ten punkt nie istnieje, albo ty.

paradoksalny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2014, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: paradoksalny »

Znam to ze szkoły podstawowej . Chodzi mi o to , że to co narysowałeś jest tak samo abstrakcyjne jak pojęcie punktu .-- 25 maja 2014, o 23:49 --mi się wydaje że dwie krzywe nigdy się nie przetną w punkcie ( jesli w ogóle istnieje coś takiego jak punkt , który nie ma kształtu i wymiarów ) z tego samego powodu dla którego liczba wymierna nigdy nie będzie wymierna nawet w nieskonczoności.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: AiDi »

paradoksalny pisze:Chętnie przeczytam komentarze na temat mojej teorii.
Teorii? Nie. Poczytaj o strukturze teorii matematycznych, to się dowiesz dlaczego i w jakim sensie punkt istnieje.
z tego samego powodu dla którego liczba wymierna nigdy nie będzie wymierna nawet w nieskonczoności.
A to jest bełkot.
paradoksalny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2014, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: paradoksalny »

AiDi pisze:
paradoksalny pisze:Chętnie przeczytam komentarze na temat mojej teorii.
Teorii? Nie. Poczytaj o strukturze teorii matematycznych, to się dowiesz dlaczego i w jakim sensie punkt istnieje.
z tego samego powodu dla którego liczba wymierna nigdy nie będzie wymierna nawet w nieskonczoności.
A to jest bełkot.
Mi się wydaje że punkt to jest granica. Taki punkt może mieć wymiary zerowe tak jak piszą to matematycy . Ale dla mnie to nie jest figura geometryczna w takim sensie jak np . kula .

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy nieskończenie mała = zero . Nie studiowałem matematyki wiec jestem ciekawy czy są jakieś teorie matematyczne na ten temat .
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: yorgin »

paradoksalny pisze:Ja uważam , że liczby niewymierne to nie są liczby tylko ciągi cyfrowe .
O nie, tylko nie to.
paradoksalny pisze: Uważam również ,że liczby niewymiernej nie da się wyznaczyć na osi liczbowej.
A wymierne da się? Liczba \(\displaystyle{ 1/3=0.333333\ldots}\) i o zgrozo jest to "ciąg cyfrowy".
paradoksalny pisze: Uważam , że w przestrzeni dwuwymiarowej każda figura powinna posiadać dwa wymiary a w przestrzeni trójwymiarowej - trzy wymiary . Natomiast prosta (odcinek) ma tylko jeden wymiar . Punkt w ogóle nie ma wymiarów .
Czym dla Ciebie jest wymiar i czym jest figura?
paradoksalny pisze: mi się wydaje że dwie krzywe nigdy się nie przetną w punkcie ( jesli w ogóle istnieje coś takiego jak punkt , który nie ma kształtu i wymiarów )
Między "wydaje" a "jestem pewien" jest zasadnicza różnica.
paradoksalny pisze: z tego samego powodu dla którego liczba wymierna nigdy nie będzie wymierna nawet w nieskonczoności.
Nie rozumiem stwierdzenia - "wymierna w nieskończoności".
paradoksalny pisze: Mi się wydaje że punkt to jest granica.
Granica czego?
paradoksalny pisze:Taki punkt może mieć wymiary zerowe tak jak piszą to matematycy
Jakie wymiary?
paradoksalny pisze: Ale dla mnie to nie jest figura geometryczna w takim sensie jak np . kula .
A czym jest według Ciebie figura geometryczna? Nie podawaj przykładów, tylko opisz ogólnie, co jest figurą, a co nią nie jest.
paradoksalny pisze: Czy nieskończenie mała = zero [...] wiec jestem ciekawy czy są jakieś teorie matematyczne na ten temat
Liczba nieskończenie mała to element zbioru .
paradoksalny pisze: Nie studiowałem matematyki .
Dlatego filozofowanie na temat matematyki nie ma najmniejszego sensu.

Liczba pytań i uwag mówi sama za siebie...
paradoksalny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2014, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: paradoksalny »

Liczby nadrzeczywiste -dobre .

A baran w nieskończoności jest osłem .
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: leszczu450 »

paradoksalny, w matematyce nie można tak sobie filozofować. Tu są ścisłe reguły! I trzeba się ich trzymać. Każde słowo jest ważne. Przecinek, kropka, znaczek, symbol, literka i cyferka. Nie możesz tak sobie mówić, co Ci się wydaje,a co nie wydaje. Pewne rzeczy są i tyle. Nie możesz ich zanegować. Subiektywne odczucia nie mają tutaj znaczenia.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: yorgin »

paradoksalny pisze:Liczby nadrzeczywiste -dobre .
Dostałeś precyzyjną odpowiedź na zadane pytanie, wraz z odnośnikiem do odpowiedniej strony.

Czy za "dobre" uznasz teorię strun, porcjowanie energii na poziomie kwantowym czy też sferę Blocha jako zbiór stanów mieszanych dwóch obiektów tylko dlatego, że być może pierwszy raz o nich słyszysz?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: AiDi »

Arogancja i po raz kolejny - nieznajomość struktury matematyki, tego czym jest. Ja myślę, że w trakcie rejestracji powinno być dodatkowe okienko z krótkim tekstem na ten temat, do bezwzględnego zaakceptowania
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: leszczu450 »

AiDi, testy wstępne na matematyka.pl ? Super hahaha!
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: AiDi »

Możliwe, że to rozwiązałoby pewne problemy i takie kwiatki jak te powyżej, czy inne, które ostatnimi czasy na forum się pojawiły Wydaje mi się, że by korzystać z forum, szczególnie takiego, wypadałoby reprezentować jakiś poziom wiedzy, a jeśli nie - przejawiać chęci do poszerzenia i zdobycia wiedzy. Przepraszam za offtop, ale no za dużo tego ostatnio :v
paradoksalny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2014, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: paradoksalny »

bezsens + sens = bezsens
bezsens + bezsens = bezsens
bezsens - bezsens = sens
Z bezsensu wynika bezsens

Kwestię nieskończoności zostawmy Bogu
Amen
Awatar użytkownika
Kacperdev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 23 mar 2010, o 19:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 686 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: Kacperdev »

Przestańcie!
Przecież to znakomita rozrywka czytać taki bełkot.
Awatar użytkownika
Mefistocattus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 12:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 5 razy

Liczby niewymierne to nie są liczby

Post autor: Mefistocattus »

paradoksalny pisze:bezsens + sens = bezsens
bezsens + bezsens = bezsens
bezsens - bezsens = sens
Z bezsensu wynika bezsens
Jeśli „bezsens” i „sens” są nazwami jakichś zmiennych, to z dwóch pierwszych równań wynika, że: \(\displaystyle{ bezsens=sens}\)

Z pierwszego i trzeciego natomiast mamy: \(\displaystyle{ sens=0}\)

Mamy więc rozwiązanie:
\(\displaystyle{ \begin{cases} bezsens=0 \\ sens=0 \end{cases}}\)

* * *

Jest też drugie wyjście. Uznajmy, że mamy do czynienia ze zwykłym zapisem arytmetycznym, który możemy równie dobrze przedstawić jako:
\(\displaystyle{ \begin{cases} b^2e^2ns^2z + ens^2 = b^2e^2ns^2z \\ b^2e^2ns^2z + b^2e^2ns^2z = b^2e^2ns^2z \\ b^2e^2ns^2z - b^2e^2ns^2z = ens^2 \end{cases}}\)

Z czego otrzymujemy:
\(\displaystyle{ \begin{cases} b^2e^2ns^2z = 0 \\ ens^2 = 0 \end{cases}}\)

Czyli: \(\displaystyle{ e=0 \vee n=0 \vee s=0}\) (zakładając brak nilpotentów)

Brawo! Co wygrałem?
Kwestię nieskończoności zostawmy Bogu
Amen
Następnie teorię grup powierzmy świętemu Józefowi, a dział kwaternionów — aniołom (lub diabłom, kwestia gustu).
Jednorożce nauczmy całkować, pierścienie liczb całkowitych zastąpmy Jedynym Pierścieniem, a smerfy uwięźmy w komputerach i nakażmy im dodawać i mnożyć zera i jedynki.
ODPOWIEDZ