Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

NeratinCeka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2014, o 17:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ciechanów

Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

Post autor: NeratinCeka »

Witam,
Mam pewien problem, otóż jako że sezon matur zakończyłem, punkty zliczone czas wybrać uczelnie. Zdecydowałem się na PG ze względu na miasto (nie tak daleko jak Kraków czy Wrocław) oraz poziom, kierunek prawdopodobnie mechatronika/AiR. I teraz pytanie które najbardziej mnie męczy - otóż do tego miasta mam ok.250km, ludzi zbytnio nie znam, "znajomych" idzie garstka więc mieszkanie odpada, rozwiązaniem problemu jest oczywiście Akademik.
Jak wygląda przelicznik punktów aby dostać przydział w jednym z domów studenckich? (Znalazłem że przyjmowane są osoby od -9pkt- jeżeli się nie myle) Czy osoby mieszkające te ok.250km od Gdańska mogą liczyć na jakieś "punkty"?
+
Rozważam również Warszawe - PW, lecz tu z moimi procentami szaleć nie mogę więc pewnie by padło na mechatronike na SIMRze, też bym wybrał akademik. Jak jest z tą odległością ? 100km od Wwa...
+
Jak liczone są dochody? Rozumiem że z urzędu skarbowego ale -> po odliczeniu wszystkich podatków i podzielić na ilośc osób w rodzinie, "kwota do ręki" / ilośc osób? Czy może kwota jaka "formalnie" zarabiamy bez odejmowania składek itp itd...
-
Przepraszam za tak wiele pytań, chciałbym spokojnie wybrać uczelnie bez obaw że nie będe mial gdzie spać, mieszkać, mam nadzieję że nie zostane zjechany i zrozumiecie.

Liczę na odpowiedź,
Z góry dzięki,
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

Post autor: musialmi »

Odpowiedzi na takie pytania powinien udzielić ci dziekanat wydziału, w który celujesz. Po prostu zadzwoń
yta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy

Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

Post autor: yta »

Akademik się należy każdemu. Ja od domu do miasta uczelni mam 76 km ... a dostałem akademik.
Od parkingu spod mojego domu pod akademik mam 86 km ... przez samo miasto jest ponad 10km xD ale tego raczej nie liczą, i skoro ja dostałem - a moja odległość nie jest wcale taka zła, to godzinka samochodem i 1,3 h pociągiem ... a Ty masz o wiele gorszą sytuację niż ja bowiem jakieś ponad 2h samochodem jak się sprężyć to może da radę Więc nie licz żadnych punktów, składaj podanie o akademik i czekaj aż Cię przyjmą.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, o 16:50 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błąd ortograficzny.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34281
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

Post autor: Jan Kraszewski »

yta pisze:Akademik się należy każdemu. Ja od domu do miasta uczelni mam 76 km ... a dostałem akademik.
Zazwyczaj o przyznaniu akademika nie decyduje odległość od domu, tylko dochód na osobę w rodzinie.

JK
bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

Post autor: bakala12 »

Aczkolwiek progi graniczne nie są jakieś straszne, także raczej bez problemu się dostaje akademik.
yta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 17:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 8 razy

Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

Post autor: yta »

Jan Kraszewski pisze:
yta pisze:Akademik się należy każdemu. Ja od domu do miasta uczelni mam 76 km ... a dostałem akademik.
Zazwyczaj o przyznaniu akademika nie decyduje odległość od domu, tylko dochód na osobę w rodzinie.

JK
No to mogę 30km do uczelni, a dochód bardzo niski i dostanę akademik ? ... jakbym mógł codziennie nawet rowerem dojeżdżać ...
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Akademiki PW, PG .. Dochód, odległość

Post autor: yorgin »

yta pisze:No to mogę 30km do uczelni, a dochód bardzo niski i dostanę akademik ? ... jakbym mógł codziennie nawet rowerem dojeżdżać ...
Mieszkałem raz w akademiku z kolegą, który był z Wadowic. A do Krakowa z Wadowic daleko nie jest. Dochód jest najważniejszy, odległość ma mniejsze znaczenie.
ODPOWIEDZ