Znajdź niewiadomą

ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: ChristianGoldbach »

Dobra. Podaje rozwiązanie i napiszcie czy to był mój czy wasz błąd (w zrozumieniu zagadki)

\(\displaystyle{ A = 5}\) i \(\displaystyle{ 7}\) Ponieważ: \(\displaystyle{ 5 + 6 + 6 + 6 ...}\) jak również \(\displaystyle{ 7 + 6 + 6 + 6...}\) będzie czasem natrafiało na wszystkie liczby pierwsze, większe od \(\displaystyle{ 7}\)
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: yorgin »

ChristianGoldbach pisze: \(\displaystyle{ A = 5}\) i \(\displaystyle{ 7}\) Ponieważ: \(\displaystyle{ 5 + 6 + 6 + 6 ...}\)
Omija \(\displaystyle{ 13}\).
ChristianGoldbach pisze: jak również \(\displaystyle{ 7 + 6 + 6 + 6...}\) będzie czasem natrafiało na wszystkie liczby pierwsze, większe od \(\displaystyle{ 7}\)
Omija \(\displaystyle{ 11}\).

Jeżeli \(\displaystyle{ A}\) może się zmieniać, czego jasno nie sprecyzowałeś, to Twoja zagadka przestaje nią być, gdyż jest to trywialna własność liczb pierwszych - każda liczba pierwsza większa od \(\displaystyle{ 3}\) jest postaci \(\displaystyle{ 6k+1}\) lub \(\displaystyle{ 6k-1}\) dla pewnego \(\displaystyle{ k\in\NN}\).
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Odgadnij niewiadomą

Post autor: Ponewor »

bakala12 pisze:virtue, autor chyba sugeruje, że istnieją ciągi arytmetyczne liczb pierwszych o nieskończonej długości. Niestety jest to nieprawda co udowodnili panowie Green i Terence Tao.
No nie. Udowodnić to może praktycznie i każdy i z pewnością zostało to uczynione na długo przed narodzinami tych panów. Natomiast panowie Ci udowodnili, że istnieją ciągi arytmetyczne liczb pierwszych o dowolnej długości.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: scyth »

ChristianGoldbach pisze:Dobra. Podaje rozwiązanie i napiszcie czy to był mój czy wasz błąd (w zrozumieniu zagadki)

\(\displaystyle{ A = 5}\) i \(\displaystyle{ 7}\) Ponieważ: \(\displaystyle{ 5 + 6 + 6 + 6 ...}\) jak również \(\displaystyle{ 7 + 6 + 6 + 6...}\) będzie czasem natrafiało na wszystkie liczby pierwsze, większe od \(\displaystyle{ 7}\)
Czasem na wszystkie? Co to w ogóle znaczy?

edit: Czy chodzi o to, że odpowiednio duże liczby pierwsze są zawsze postaci \(\displaystyle{ 5+6n}\) lub \(\displaystyle{ 7+6n}\)?
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: ChristianGoldbach »

scyth pisze:
ChristianGoldbach pisze:Czasem na wszystkie? Co to w ogóle znaczy?

edit: Czy chodzi o to, że odpowiednio duże liczby pierwsze są zawsze postaci \(\displaystyle{ 5+6n}\) lub \(\displaystyle{ 7+6n}\)?
Wszystkie liczby pierwsze, większe od \(\displaystyle{ 7}\) są postaci \(\displaystyle{ 5 + 6n}\) lub \(\displaystyle{ 7+6n}\), gdzie \(\displaystyle{ n}\) jest naturalne, różne od zera i losowe.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: leszczu450 »

ChristianGoldbach, doceniam Twoje starania, ale zagadka jest dziwna. Samo to jak układasz pytanie i jakim językiem operujesz świadczą o tym, że chyba sam nie wiesz o czym mówisz. Przypomina mi to: Po wodzie pływa i kaczka się nazywa. O Czym mowa?
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: ChristianGoldbach »

leszczu450 pisze:ChristianGoldbach, doceniam Twoje starania, ale zagadka jest dziwna. Samo to jak układasz pytanie i jakim językiem operujesz świadczą o tym, że chyba sam nie wiesz o czym mówisz. Przypomina mi to: Po wodzie pływa i kaczka się nazywa. O Czym mowa?
Dokładnie tak. Nie potrafię pisać sztywną (ogólną) matematyką. Kocham wolność w matematyce i dlatego nikt nigdy mnie nie zrozumie (?)
virtue
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 229
Rejestracja: 3 cze 2012, o 18:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 32 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: virtue »

ChristianGoldbach pisze:
scyth pisze:
ChristianGoldbach pisze:Czasem na wszystkie? Co to w ogóle znaczy?

edit: Czy chodzi o to, że odpowiednio duże liczby pierwsze są zawsze postaci \(\displaystyle{ 5+6n}\) lub \(\displaystyle{ 7+6n}\)?
Wszystkie liczby pierwsze, większe od \(\displaystyle{ 7}\) są postaci \(\displaystyle{ 5 + 6n}\) lub \(\displaystyle{ 7+6n}\), gdzie \(\displaystyle{ n}\) jest naturalne, różne od zera i losowe.
n nie jest losowe.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: leszczu450 »

ChristianGoldbach, wolności to w matematyce nie ma. Są sztywne reguły i zasady, których musisz się trzymać. Inaczej będziesz tylko machał rękoma. Dopóki nie nauczysz się chociaż poprawnie formułować matematycznych twierdzeń to nici z tej wielkiej miłości Twojej : ) Skończmy OT : )
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: ChristianGoldbach »

leszczu450 pisze:ChristianGoldbach, wolności to w matematyce nie ma. Są sztywne reguły i zasady, których musisz się trzymać. Inaczej będziesz tylko machał rękoma. Dopóki nie nauczysz się chociaż poprawnie formułować matematycznych twierdzeń to nici z tej wielkiej miłości Twojej : ) Skończmy OT : )
Ehhhhhh sorry ale..... nie masz pojęcia co osiągnąłem kochając moją matematyke

-- 29 kwi 2014, o 18:19 --
virtue pisze:n nie jest losowe.
a jakie dokładnie?
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: Ponewor »

ChristianGoldbach pisze:
leszczu450 pisze:ChristianGoldbach, wolności to w matematyce nie ma. Są sztywne reguły i zasady, których musisz się trzymać. Inaczej będziesz tylko machał rękoma. Dopóki nie nauczysz się chociaż poprawnie formułować matematycznych twierdzeń to nici z tej wielkiej miłości Twojej : ) Skończmy OT : )
Ehhhhhh sorry ale..... nie masz pojęcia co osiągnąłem kochając moją matematyke
Nawet jeśli coś osiągnąłeś, to na pewno nie w matematyce. Jeśli odrzucasz zasady jakie w niej obowiązują, to z całą pewnością zajmujesz się zupełnią inną dziedziną, nikogo poza Tobą nie interesującą i do niczego absolutnie nie potrzebną poza może Twoją własną satysfakcją. Jeśli chcesz się zajmować Matematyką, to musisz Ty się do niej dostosować, nie na odwrót.
-- 29 kwi 2014, o 18:19 --
virtue pisze:n nie jest losowe.
a jakie dokładnie?
Podręcznik do ręki i zrozumiesz dlaczego nie jest losowe i jak inaczej powinienieś był to ująć. Temat jaki poruszyłeś jest absolutnie banalny, ale nawet tutaj sobie nie radzisz, bo nie masz nawet najprymitywniejszych narzędzi i niezbędnej elementarnej wiedzy. Idź, posiądź ją, a potem korzystaj.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: scyth »

ChristianGoldbach - mała wskazówka do twojego zadania:
zamiast \(\displaystyle{ 5+6n}\) oraz \(\displaystyle{ 7+6n}\) możesz zapisać \(\displaystyle{ 6n \pm 1}\).
Wykazanie dlaczego liczby pierwsze znajdują się właśnie tam jest dość proste.
wiedzmac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sucha/Wrocław
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 62 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: wiedzmac »

@up

Na zadania.info to twierdzenie jest w dziale "zadania dla gimnazjum"
ChristianGoldbach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2013, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: ChristianGoldbach »

Podręcznik do ręki i zrozumiesz dlaczego nie jest losowe i jak inaczej powinienieś był to ująć. Temat jaki poruszyłeś jest absolutnie banalny, ale nawet tutaj sobie nie radzisz, bo nie masz nawet najprymitywniejszych narzędzi i niezbędnej elementarnej wiedzy. Idź, posiądź ją, a potem korzystaj.
Tylko, że wiesz... Szybkiś jak gepard, a to prowadzi do płytkości w matematycznym myśleniu, wiesz czemu? Boś nie wpadł na to, że mogłem zadać to pytanie znając odpowiedź, ale chcąc poznać zdanie virtue. I tak z resztą było. Więc nie mów mi po jaką wiedzę mam iść, tylko Ty zacznij sie otwierać na głębię.
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Znajdź niewiadomą

Post autor: Ponewor »

Chyba żartujesz, to nie jest kwestia wymiany opinii na ten temat z virtue. Albo tego nie wiedziałeś, albo chciałeś sprawdzić czy on sam wie. Nie uchodzi jednak sprawdzanie wiedzy innych użytkowników gdy samemu się jeszcze raczkuje. Niezależnie od tego jak było naprawdę, to ja odsyłam Cię do książek nie na podstawie tego jednego postu, czy nawet tematu, tylko całokształtu Twojej twórczości na tym forum. I jest to rada szczera, bo skoro sprawia Ci przyjemność zajmowanie się matematyką, to nie powinieneś tego marnować. A w szczególności nie warto marnować na wywody o matematycznych co prawda motywach, ale znikomym sensie.
Póki co, to Twoje braki wiedzy i Twoje zamknięcie na głębię prawdziwej matematyki są znacznie lepiej udokumentowane na forum, więc nie sądzę by Twoje uwagi wobec mnie miały jakiekolwiek racjonalne podstawy.
ODPOWIEDZ