Czy pominąć C++?

matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Czy pominąć C++?

Post autor: matma17 »

Witam,
Jestem na studiach, i w tym semestrze mamy C++. Jak to na studiach jest go nie wiele, spokojnie mozna się nauczyć z kursów. Ja mam tak, ze lubię uczyć się na własną ręke. Jezyka C uczyłem się ponad dwa lata i chyba mogę powiedzieć, że umiem go już dość dobrze. Teraz nadszedł czas na innny język. Chciałbym wreszcie pisać aplikacje okienkowe, i do tego dobrze nadaje się C#/Java, ale słyszałem że jezyka C++ nie powienno się olewać i warto się go dobrze nauczyć. Dlatego zastanawiam się czy poprzestać na C++ i od razu przejść do Javy/C#. Czy teraz może nauczyć się porządnie C++, a dopiero potem przejść na Jave/C#?
Ostatnio zmieniony 26 gru 2013, o 17:48 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
witekkq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 16 lis 2007, o 09:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 27 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: witekkq »

Zasadniczo moim zdaniem jeżeli faktycznie dobrze znasz język C to możesz przejść na dowolny język - który Cię interesuje bezpośrednio.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1588
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 245 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: Gouranga »

c++ to w ogóle porażka, prawdziwi mężczyźni piszą w czystym C
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Czy pominąć C++?

Post autor: matma17 »

Gouranga pisze:c++ to w ogóle porażka, prawdziwi mężczyźni piszą w czystym C
Dlaczego tak uważasz?
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: MadJack »

c++ to w ogóle porażka, prawdziwi mężczyźni piszą w czystym C
Prawdziwi mężczyźni programują w Assemblerze. A najbardziej męscy z nich nawet na Assemblera sobie nie pozwalają

Żeby nie było całkowitego OT- skoro znasz dobrze C, to możesz przerzucić sie na coś wysokopoziomowego. Chociaż nauczenie się C++ na pewno by nie zaszkodziło, a najprawdopodobniej się przyda.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1588
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 245 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: Gouranga »

matma17 pisze: Dlaczego tak uważasz?

bo jest bałaganiarskim zlepkiem C z czymś, co chyba miało być obiektowe i w sumie wyszło takie nie wiadomo co
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: Afish »

matma17 pisze:słyszałem że jezyka C++ nie powienno się olewać i warto się go dobrze nauczyć.
Jeżeli planujesz być programistą C++, to pewnie tak, jeżeli nie masz zamiaru go używać, to zbyt wiele nowego się nie dowiesz, aczkolwiek wielobazowe dziedziczenie implementacji czy zabawy szablonami mogą być rozwijające.
matma17 pisze:Czy teraz może nauczyć się porządnie C++, a dopiero potem przejść na Jave/C#?
Stroustrup umie go na 7/10, więc do porządnego nauczenia się życia Ci nie starczy ;)
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: Frey »

matma17, ciężko powiedzieć, ja z programowaniem mam niewiele do czynienia, w takich podstawowych programowania z czego korzystałem to C jak i C++ wydawał mi się bardzo podobny. Zatem moim zdaniem wartość iść w kierunku czegoś trochę innego.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, o 17:01 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: liu »

Frey - jeśli C i C++ wydawały Ci się bardzo podobne, to znaczy, że w życiu nie widziałeś C++, tylko jakieś C z klasami stworzone przez kogoś, kto czytał starą Symfonię Grębosza
Awatar użytkownika
Peter Zof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 585
Rejestracja: 30 cze 2012, o 16:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa (MIMUW) / Pułtusk
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 66 razy

Czy pominąć C++?

Post autor: Peter Zof »

Jak znasz dobrze C to pomyśl o tym, żeby przejść na C++. C++ to C plus klasy czyli OOP. Przechodząc na Jave tracisz tak na prawdę sporo frajdy z niskopoziomowością aplikacji (wskaźniki, dynamiczny przydział pamięci poprzez wskaźnik), ale z drugiej strony nie jesteś zależny od platformy sprzętowej tylko od JVM (wirtualna maszyna Javy), ja polecam najpierw spróbować z C++, a jak nie wyjdzie to przesiąść się na Jave, uwierz że w tą stronę taka przesiadka nie boli, w drugą stronę bywa bolesna.
ODPOWIEDZ