Pytanie odnośnie danych firmy w pracy licencjackiej

vegan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2013, o 10:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Pytanie odnośnie danych firmy w pracy licencjackiej

Post autor: vegan »

Na razie nie mamy tematów prac. Mamy póki co zdobyć ane firmy, ale nie o nie mi chodzi. Mam na myśli to czego te dane mogą dotyczyć. Jak na razie nadać się mogą takie rzeczy jak: struktura zatrudnienia, budżet na nachodzący rok, struktura aktywów i pasywów (jeśli mowa o dziale księgowości w danej firmie), wynagodzenia. Macie może jakieś inne pomysły czego mogą dotyczyć dane firmy?
Co do firm to na celowniku mam lokalny MOPS oraz Telekomunikację Polską w mieście powiatowym. Zastanawiałem się też nad Pocztą Polską, ale nie wiem czy w odniesieniu o niej moja praca będzie wystarczająco wyczerpująca. Zależy mi na tym, aby było te 50 stron jedynie. Czekam a Wasze dodatkowe propozycje. Będę bardzo wdzięczny.
miodzio1988

Pytanie odnośnie danych firmy w pracy licencjackiej

Post autor: miodzio1988 »

Ale jaki temat pracy masz?
vegan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2013, o 10:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Pytanie odnośnie danych firmy w pracy licencjackiej

Post autor: vegan »

Właśnie sęk w tym, że u mojego promotora to wyglada jak groch z kapustą. Nie mieliśmy podanej listy tematów i w ogóle to on będzie nam proponować od siebie chyba. Nie wiem może chce w ten sposób nie dopuścić do tego, że niektórzy wezmą tematy, które fajne są jedynie z nazwy a problem będzie jak trzeba będzie przejść do sedna sprawy. On nam powiedział, abyśmy mieli dane jakiejś firmy.
Tak więc mogę jedynie zapytać się tak a nie inaczej. Jak pójdę do tego TP czy MOPS-u to będę musiał wiedzieć o co się zapytać.
Stąd też zostaje mi póki co czekać na propozycje a znajomych to naprawdę wielu nie mam.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Pytanie odnośnie danych firmy w pracy licencjackiej

Post autor: Jan Kraszewski »

To może napisz chociaż, z czego ma być ta praca licencjacka. Bo na pracę z geometrii różniczkowej to nie wygląda...

JK
vegan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2013, o 10:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Pytanie odnośnie danych firmy w pracy licencjackiej

Post autor: vegan »

Praca ma dotyczyć zagadnienia związanym z ekonomią, a ścislej mówiąc z analizą ekonomiczną czy też finansową na przyładzie danej firmy. Wiadomo, że w przypadku danej firmy można zapytać się o coś, co nie dotyczy wielu innych firm. Może to być też związane z rachunkowością, ale to nie musi być takie konieczne.
Awatar użytkownika
epicka_nemesis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: 27 gru 2010, o 00:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 28 razy

Pytanie odnośnie danych firmy w pracy licencjackiej

Post autor: epicka_nemesis »

16 lat to dość młody wiek jak na pisanie pracy licencjackiej
przechodząc do konkretów - możesz skorzystać z pozycji "Metody ilościowe w badaniach ekonomicznych" wyd. Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW - nie musisz akurat korzystać z takiej tematyki "jak tam leci" ale może Ci to nasunąć pewne pomysły np "ocena stabilności finansowej przedsiębiorstw sektora ..." puszczasz wodzę... nie musisz się więc opierać na jednej firmie czy przedsiębiorstwie lecz na grupie. Może i mętnie ciut piszę ale jak widzę też nie masz sprecyzowanych celów. Możesz też skorzystać z opracowań "taksonomii" pod redakcją Krzysztofa Jajugi i Marka Walesiaka - jest to zbiór prac Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Powodzenia i do dzieła.
ODPOWIEDZ