Problemy z internetem

bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

Problemy z internetem

Post autor: bakala12 »

Co dziwnego może się dziać jeżeli mam połączenie z internetem i jedne strony mi się ładują a inne nie?
Dla przykładu forum chodzi bardzo dobrze, a na przykład facebook czy google w ogóle się nie ładują.
Jeszcze w sobotę wszystko było w najlepszym porządku, a żadnych ustawień przeglądarki nie zmieniałem. Tylko teraz przeniosłem się do akademika i tam mam zamiast Wi-Fi jak w domu, kabel sieciowy. To musi być jakiś problem z siecią albo jakieś złe ustawienia na kompie, bo przykładowo na telefonie facebook i google mi się elegancko ładują. Co może być nie tak? Macie może jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Problemy z internetem

Post autor: yorgin »

Może to kwestia sieci akademickiej? Przejdź do administratora sieci i podpytaj, dlaczego tak się dzieje.
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Problemy z internetem

Post autor: Afish »

Sprawdź pingiem serwery i rozwiązane przez DNS adresy, przeleć traceroutem adresy docelowe, spróbuj wejść na fejsa przez jakieś proxy/vpn/tunel. Zapytaj też znajomych z akademika, czy również mają ten problem. No i pomęcz admina.
bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

Problemy z internetem

Post autor: bakala12 »

Ok dzięki za rady, problem sam się rozwiązał, bo zapomniałem zaznaczyć jednej rzeczy w ustawieniach serwera proxy
ODPOWIEDZ