Windows XP bootowalny z USB

MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Windows XP bootowalny z USB

Post autor: MadJack »

Witam,
Mam problem z utworzeniem instalki Windows XP, którą da się bootować z pendrive'a (potrzebuję do sformatowania netbooka). Próbowałem z różnych poradników, ale nie wychodziło. Zrobienie tego z programu WinToFlash trwa niemiłosiernie długo. Zna ktoś jakąś pewną i w miarę szybką metodę?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Windows XP bootowalny z USB

Post autor: miki999 »

Nigdy nie puszczałem systemu z pendrive'a, ale chyba najpopularniejsze linuksy da się tak uruchamiać np. Ubuntu.
Ubuntu ma domyślnie zainstalowany program do obsługi dysków (miał gdy ostatnio z niego korzystałem, ale chyba nic nie zmienili w tej kwestii).
kacper218
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2012, o 12:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 38 razy

Windows XP bootowalny z USB

Post autor: kacper218 »

Może win7 zamiast xp? Tam instalacja na pendrive trwa kilka minut. Microsoft wypuścił specjalny program w tym celu.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

Windows XP bootowalny z USB

Post autor: bartek118 »

Ja polecam zrobić to UltraISO. Przy pomocy tego programu jakby "wypalisz" obraz płyty na pendrive, będzie działał jakby to była zwykła płyta bootowalna.
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Windows XP bootowalny z USB

Post autor: MadJack »

Win7 niestety odpada, jakbym mógł, to już bym go zainstalował Udało się wypalić, formatuję partycję i Windows krzyczy o błędzie z plikiem hal.dll. Miał z nim też problem przed formatem. Podmieniłem go przez konsolę naprawczą, ale to nic nie daje. Możliwe, że jest to w jakiś sposób wina dysku twardego?
Ubuntu chętnie bym zainstalował, ale to nie mój netbook :/ Ewentualnie później spróbuję, może instalacja Ubuntu coś da?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Windows XP bootowalny z USB

Post autor: miki999 »

Ja nie zachęcałem do instalacji Ubuntu tylko do jego użycia w celu sformatowania dysku. Jest opcja "Live-CD" czyli system działający bezpośrednio z płyty/USB bez konieczności instalacji.
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Windows XP bootowalny z USB

Post autor: MadJack »

OK, to spróbuję jeszcze raz zrobić (wyczytałem, że taki błąd jest spowodowany najprawdopodobniej złym zgraniem XP na USB), a jak nie wyjdzie, to zrobię jak mówisz Dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ