Jak szukać pracy?

Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: miki999 »

Ale umowa już podpisana?
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: robertm19 »

Jeszcze nie. Hehe tym razem mnie nie oszukają zbyt poważna organizacja.
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: robertm19 »

W poniedziałek zaczynam pracę. Jeżeli macie pytania co do tego co można robić po matematyce, jak szukać pracy, o jakieś wskazówki to śmiało. Mam spore doświadczenie w tym
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Ser Cubus »

napisz tutaj. Co prawda mnie to nie dotyczy, ale z chęcią posłucham
MakCis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 15 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: MakCis »

Ja również.
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: robertm19 »

To pytajcie
MakCis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 15 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: MakCis »

Ja bym prosił, abyś opisał to o czym wspomniałeś w poprzednim swoim poście, tzn.
co można robić po matematyce, jak szukać pracy, o jakieś wskazówki
.

Oraz jeśli możesz - to opisać swoje stanowisko i tym czym będziesz się zajmował.
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: robertm19 »

Szmat czasu spędziłem przeszukując oferty. Mogę powiedzieć, że nie jest tak, że wysyła się setki CV do setek różnych firm. Takie historie czasami słyszałem. Ze znalezieniem oferty w której mogę odnieść sukces jest najtrudniejszym i długim procesem. I mogę powiedzieć, że ja wysyłałem jakieś 2/3 CV tygodniowo. Więc mówię że kolorowo nie jest.
Również wyczytałem w jednym artykule, że wysyła się jedno CV do konkretnej firmy i czeka się na odpowiedź, a międzyczasie przygotowuje się do rozmowy. Takiej postawy nie polecam. Po kilku takich razach, gdzie nie ma się odpowiedzi żadnej można się łatwo zorientować, że nie tędy droga.
Co do ofert.
1) Wiele jest takich "naciągaczy". Niby doradca, niby manager finansowy. To ostatnie jest naprawdę kuszące ale tylko z nazwy. Jeżeli ktoś chcę może iść na to, ale szkoda było studiów, czasu i pieniędzy. Na takie stanowiska przyjmują już po maturze. Z tego co wyczytałem, licencję doradcy finansowego można wyrobić zdając odpowiednie egzaminy( i naciągać na własny rachunek ).
2) Jeżeli ktoś myślał, że po matmie wróci do rodzinnego miasteczka i tam będzie robił kokosy, to jest w błędzie. Poza byciem nauczycielem w małych miastach( a więc w małych firmach) nie znajdziecie zatrudnienia. Matematyka nie przygotowuje do żadnego zawodu.
3) Na studiach można wyrobić sobie także specjalizację. Oczywiście najpopularniejsze to: matematyka finansowa, ubezpieczeniowa i infromatyczna. W małych firmach takie specjalizację również nie mają znaczenia. Dlatego uważam, że matematyk jest skazany na korporację.
4) Teraz o tych korporacjach. Miałem styczność z krakowskimi korporacjami. Mogę śmiało powiedzieć, że ich też mało obchodzi, że ktoś skończył matematykę. Ważne, żeby nowo zatrudniona osoba klepała dobrze w excelu i znała język angielski. Oczywiście nie mówię tu o korporacjach IT. Niestety to nie moja działka. Teraz trochę żałuje bo dobrzy programiści są bardzo cenieni. Tutaj dam wam jedną radę: uczcie się programować, ogarnijcie excela wraz z vba,( excel to standard).
5) Jeżeli już ktoś zaaplikuje do korporacji, to będzie poddawany dziwnym testom logicznego myślenia, tak jakby matematycy na zajęciach nie uczyli się myśleć logicznie. Paradoks normalny
6) Głównie są to stanowiska: " Analityk..." .
7) Dużo jest ofert dla programistów, specjalizacja informatyczna według mnie jest dobrą inwestycją w przyszłośc.
8) Uwaga na firmę ECO Vital. Naciągacze na maksa.
9) Jeżeli, ktoś ma na studiach matematykę aktuarialną to zachęcam do zdawania egzaminów. W Warszawie otworzy sobie drogę do kilku ciekawych stanowisk pracy.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Ser Cubus »

evo vital? To Ci od garnków? Powiedz coś więcej
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: robertm19 »

Tak, od garnków i kołder leczniczych. Wystawiają ogłoszenia na różne ciekawe stanowiska. Później zapraszają na rozmowę, na której i tak namawiają na sprzedaż garnków. Chcą także podpisu pod jakimś wekslem. Strata czasu.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Ser Cubus »

ale Grabowskiemu to nie przeszkadza ^^
MakCis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 15 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: MakCis »

Wspomniałeś, że warto rozwinąć swoją wiedzę w programowaniu. Czy jesteś w stanie rozwinąć temat? Na jakie stanowiska szuka się matematyków z umiejętnościami programistycznymi. O jakim programowaniu w ogóle mowa? Wysokopoziomówka w Javie lub C# (i do tego dorzucić jeszcze np. bazy danych) ?
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: robertm19 »

Nie moja branża. Ogłoszeniom nie przyglądałem się zbyt uważnie. Wiem tylko że jest ich dużo.
Bazy danych, dobrze że wspominasz. Warto znać bazy danych nawet nie będąc informatykiem.
Awatar użytkownika
rtuszyns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2042
Rejestracja: 29 gru 2006, o 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 229 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: rtuszyns »

Ser Cubus pisze:1100 coś, ale pracodawca przez pierwszy rok może płacić chyba 90% tego
Nie może dać mniej niż 1600 brutto jeżeli jest to umowa o pracę w pełnym wymiarze etatu. Na umowie zleceniu można dowolną kwotę ustalić...
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Ser Cubus »

rtuszyns pisze:
Ser Cubus pisze:1100 coś, ale pracodawca przez pierwszy rok może płacić chyba 90% tego
Nie może dać mniej niż 1600 brutto jeżeli jest to umowa o pracę w pełnym wymiarze etatu. Na umowie zleceniu można dowolną kwotę ustalić...
Pomijając pierwszy rok pracy kiedy można płacić 80 czy tam 90%
ODPOWIEDZ