Jak szukać pracy?

MakCis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1023
Rejestracja: 10 lut 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 15 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: MakCis »

Yaco_89 czy rzeczy, o których piszesz tj.
metody regresji nieparametrycznej (algorytmy LOWESS, MARS i inne), (...) sieci neuronowe, drzewa klasyfikacyjne i regresyjne, (...) boosting czy ogólnie ensemble learning.
należy douczyć się w pracy samemu? Jest jakieś wsparcie od starszych pracowników? Bo nie wygląda mi to na wiedzę akademicką...
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Yaco_89 »

Sieci drzewa czy SVM-y to jak najbardziej wiedza akademicka, tylko częściej wykładana informatykom niż matematykom (a szkoda...), czy uczą się o boostingu to nie wiem, podejrzewam że na dobrych wydziałach zdarza się, a już na pewno doktoranci mają stycznośc z takimi zagadnieniami. Ja w obecnej oraz w poprzedniej pracy miałem bardzo dużo wsparcia starszych pracowników, szkolenia, polecanie książek itp. Jest też dużo materiałów e-learningowych, właśnie trwa kolejna np. edycja kursu "Machine LEarning" na Courserze gdzie robi się podstawy sieci neuronowych, regresji, SVM i klastrowania, są też bardzo dobre wykłady z Caltechu ("Learning from data"), jak ktoś jest ambitny to Biblia uczenia maszynowego jest dostępna za free - - ale tego nie polecam na pierwszy kontakt z tematem

W ogóle spokojnie, część z tego co napisałem to już mocno zaawansowany stuff i chyba mało kto przy rekrutacji oczekuje od absolwenta biegłej znajomości takich rzeczy, raczej chęci i potencjału do uczenia się. Natomiast po prostu polecam bo można liznąć niebanalnej i praktycznej matematyki.
hank
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 3 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: hank »

Yaco to robi się takie rzeczy w Krakowie??
Druga sprawa jak wyglądają zarobki w branży w której siedzisz? (np. w porównaniu z koderem, mającym podobną wiedzę informatyczną, jak ty matematyczną, dużo biedniej jest?)
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Yaco_89 »

W Krk też można, owszem, zarówno w nauce jak i w biznesie bawić się w takie rzeczy. No z tego co ja wiem to koder z porównywalnym stażem co ja ma może trochę lepiej, ale raczej dobry koder i w dobrej firmie tzn. mam kumpli w swoim wieku którzy trzepią dużo większe wypłaty, ale umówmy się oni są aktywni zawodowo często 2 lata i więcej.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Ser Cubus »

możesz podać nazwę firmy w której pracujesz?
robertm19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1847
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów/Warszawa
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 378 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: robertm19 »

Witam, dawno mnie nie było
Jakby ktoś miał wątpliwości co można robić po matematyce, to powiem, że pół mojego departamentu jest po matematyce
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: miki999 »

Ale odpowiedź "pół mojego departamentu jest po matematyce" nie odpowiada na pytanie, co można robić po matematyce. Zwłaszcza, że nie wiemy w jakiej firmie / branży / stanowisku pracujesz.
wdsk90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 4 maja 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 10 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: wdsk90 »

Ser Cubus pisze:możesz podać nazwę firmy w której pracujesz?
Ja wiem co to za firma, ale nie wiem czy wypada mi pisać nie w swoim imieniu.
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Yaco_89 »

A ja już z tego co pamiętam odpisałem koledze przez pw więc nie ma problemu
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Ser Cubus »

zgadza się

Swoją drogą, ciekawe dlaczego Polacy nie lubią mówić gdzie pracują, ani ile zarabiają
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: miki999 »

Ser Cubus pisze:Swoją drogą, ciekawe dlaczego Polacy nie lubią mówić gdzie pracują, ani ile zarabiają
Może dlatego, że część firm regulaminowo zabrania o tym mówić, nawet (a może zwłaszcza) wewnątrz firmy. No i wiadomo... zazdrość i nienawiść do ludzi, którym jest lepiej niż nam
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Ser Cubus »

miki999, co nie zmienia faktu, że takie regulacje są bezprawne i w naszym jakże wolnym kraju odziwo mamy prawo do mówienia ile się zarabia (niezależnie od tego co jest na umowie)

Co do tego, że ludzie nie lubią jak innym się lepiej powodzi, to się chyba zmienia
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Jak szukać pracy?

Post autor: Yaco_89 »

oczywiście nie wiem jak jest w innych miejscach, ale że wątek pojawił się po moich wypowiedziach to wyjaśniam: żadnych zakazów oficjalnych nie mam, natomiast szef mnie kiedyś po dżentelmeńsku poprosił że "sprawy finansowe raczej zostają między nami" a że generalnie jestem w firmie traktowany niespotykanie dobrze jak na czasy w których młodymi na początku kariery się zwyczajnie pomiata to się umowy trzymam.

BTW w Krakowie korporacje zaczynają już też coraz więcej szukać osób ze znajomością technik analitycznych (statystyka, ekonometria + odpowiednie technologie) a nie tylko księgowych, więc idzie w dobrym kierunku
ODPOWIEDZ