WOŚP - dobry czy zły?

Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: VillagerMTV »

Pojawiła się taka propozycja, więc zakładam temat. Co myślicie?
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: smigol »

Nikt mi pieniędzy z kieszeni nie wyciąga. Kto chce ten daje, więc nie widzę problemu. Problemem jest wg mnie np. to, że na pałacu prezydenta RP przez całą noc wyświetlane było logo WOŚPu. Ciekaw jestem jak media zareagowałyby, gdyby wyświetlić w tym miejscu logo Caritasu.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: yorgin »

z 14 stycznia tego roku:
W ciągu 20 lat istnienia WOŚP zebrała łącznie prawie 500 milionów złotych. Ale to nie ona zbiera najwięcej pieniędzy. W tym roku Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy (WOCP) Caritas zbierze około 450 milionów złotych.
Nikt nikogo nie zmusza do dzielenia się swoimi pieniędzmi. Więc podpisuję się obiema rękami i nogami pod słowami smigola.

W odpowiedzi na pytanie z tematu: WOŚP jest dobry. Dzięki jednemu charyzmatycznemu człowiekowi setki milionów złotych zostało przeznaczone na sprecyzowane cele (głównie sprzęt medyczny). Choć to i tak kropla w morzu potrzeb.
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: MadJack »

Dokładnie jak mówi smigol. Poza tym dlaczego WOŚP jest faworyzowane przez media w stosunku do innych fundacji? Poza tym irytują mnie także krzywe spojrzenia ludzi, gdy mówię: "Nie daję na WOŚP". Daję pieniądze innym fundacjom, ale jak nie daję na WOŚP to jestem zły...
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: VillagerMTV »

WOŚP może być faworyzowany przez charyzmę Jurka i pewnie przez Woodstock, który jest bardzo kontrowersyjny.

Jak nie masz serduszka to pójdziesz do piekła. To zdecydowanie minus WOŚPu.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: Frey »

Będą czarną owcą forumową i powiem szczerze, że nie przepadam za WOŚPem. Jest to moje subiektywne zdanie, jedni lubią gruszki inni jabłka. Z Wośpem mam podobnie.

Po za tym po tym co usłyszałem od znajomej, która "kwestowała" dla WOŚPu to wiem, że nie warto dawać im ani jednej złotówki.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: Ser Cubus »

Frey, a co takiego się stało?

Też kiedyś stałem z puszką, taki mały dobry uczynek. WOŚP wg. mnie jest ok, nie wyłudza pieniędzy, wiadomo na co idą pieniądze (na woodstock też, ale to jest jawne). Jedyne co mnie przeraża to biurokracja w takich fundacjach.
Awatar użytkownika
pyzol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4346
Rejestracja: 26 kwie 2010, o 11:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowa Ruda
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 929 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: pyzol »

Wybierzesz się do pierwszego lepszego szpitala zobaczysz sprzęt z serduszkiem. Na coś te pieniądze jednak idą.
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: VillagerMTV »

A Woodstock czasem nie jest finansowany z hojności sponsorów? Tak mi się kiedyś obiło o uszy.
Frey pisze:Po za tym po tym co usłyszałem od znajomej, która "kwestowała" dla WOŚPu to wiem, że nie warto dawać im ani jednej złotówki.
Pewnie chodzi Ci o podkradanie. Cóż są i tacy "ludzie" to akurat nie wina WOŚPu.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: miki999 »

Też nie mam problemu z WOŚPem. Rozumiem również przeciwników, którzy twierdzą, że WOŚP robi to, co powinno robić państwo i dając WOŚPowi niejawnie oddajemy te pieniądze państwu.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: yorgin »

VillagerMTV pisze:A Woodstock czasem nie jest finansowany z hojności sponsorów?
Czy "Przystanek Woodstock" jest finansowany z kasy WOŚP?
I tak, i nie. Każda fundacja może przeznaczyć 10% z zebranych funduszy na swoje cele statutowe. Tak, bo koszta organizacyjne swobodnie mieszczą się w tych 10%; nie, bo nasze konto posiada wysokie oprocentowanie miesięczne i to właśnie z tego oprocentowania przygotowujemy koncert.
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: VillagerMTV »

Czyli coś a la Nobel. Nie z z samej kasy, a z procentów.

A swoją drogą Woodstock to ciekawe przeżycie. Tylko zawsze trafi się jakiś dziwny jegomość i zrobi coś głupiego i telewizja ma o czym gadać ("pobicie" Miecugowa)
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: Ser Cubus »

to akurat mam gdzieś, ale widziałem zdjęcia pociągu po przejeździe grupy z woodstocku. Porażka ...
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: VillagerMTV »

450 tysięcy to zawsze znajdzie się hołota. Ja akurat trafiłem na przedziały czyste. Oczywiście w granicach rozsądku, zawsze jakieś błoto się znajdzie i jakaś puszka piwa. Ale ludzie wyrzucali do koszy. I nawet ubikacje były czyste co mnie zaskoczyło.
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

WOŚP - dobry czy zły?

Post autor: Ponewor »

Hmmm te podwójne standardy mediów o których wspomniano są jedną z rzeczy które zniechęcają mnie do WOŚP-u. Poza tym, że dając kasę odwalamy robotę państwa i w sumie płacimy kolejną z licznych danin, mnie irytuje powszechna akceptacja tego faktu. To, że dla naszego społeczeństwa jest czymś absolutnie normalnym, że państwo nie jest w stanie zapewnić podstawowego sprzętu do niestety publicznej służby zdrowia i musi za nie zrobić to ktoś inny. To, że nas już to nie dziwi i w zupełności tolerujemy takie w gruncie rzeczy dziadostwo. Oczywiście nie jest to winą WOŚP-u, ale negatywne emocje zostają. A fakt, że za kasę z WOŚP-u robi się Woodstock jest mimo że legalny, moralnie mocno nieuczciwy. Po prostu. Ciekawe czy niektórzy ludzie dawaliby tak chętnie gdyby byli świadomi, że część tych pieniędzy jest przeznaczona na ten straszny Woodstock. Poza tym podczas zbiórki ujawnia się to typowe ludzkie robienie czegoś na pokaz, a przyklejone na piersi serduszko wybitnie to umożliwia.
ODPOWIEDZ