Problem z 3D w telewizji

Tomix91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 8 sty 2009, o 19:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 12 razy

Problem z 3D w telewizji

Post autor: Tomix91 »

Witam!
Posiadam telewizor samsung model: LE40C750R2K z 3D, lecz mam problem z tym całym 3D.Telewizor ten posiada opcje: 2D -> 3D, SBS (side by side), Top-Bottom i jeszcze kilka ale nie są dostępne na ps3 (gdzie najbardziej zależy mi na 3D ze względu na blue-ray). Mam 2 pary okularów aktywnych 3D też firmy samsung. Opcja konwersji z 2D do 3D działa i to bardzo zadowalająco lecz już pozostałe opcje nie.Zauważyłem że cały czas telewizor działa w częstotliwości 60/50 hz, czy ma to jakiś wpływ na poprawne wyświetlanie obrazu, nie powinno być 120hz lub 240hz przy tej technologii? Jak włączam inne opcje to widać że obraz jest podzielony w poziomie lub pionie (zależy czy włączam SBS czy Top-Bottom) ale z okularami włączonymi czy też nie, nie ma dużej różnicy. Ktoś wie może jak skonfigurować ten telewizor poprawnie?
P.S. Jeszcze nie próbowałem odpalać żadnego filmu 3D przez czytnik blue-ray, lecz próbowałem grać na PS3 i oglądać filmy z komputera podlączonego do telewizora za pomocą HDMI.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Problem z 3D w telewizji

Post autor: miki999 »

Ale oglądałeś filmy 3D na TV?
Przykładowa procedura: włączasz film, który jest w 3D i masz 2 obrazy: 1 obok drugiego. Wchodzisz w opcje i uaktywniasz opcję 3D (ale nie konwersja 2D do 3D). teraz obraz powinien być rozmazany - może właśnie należy włączyć SBS. Wystarczy włożyć okulary i cieszyć się seansem. Pamiętaj, że okulary aktywne wymagają ładowania.
Piszę ogólnie, bo na wszystkich TV wygląda to podobnie.
Polecam używać w zaciemnionym pomieszczeniu i siedzieć na wprost TV. Trzeba chwilę odczekać, aż mózg się przyswoi
Tomix91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 8 sty 2009, o 19:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 12 razy

Problem z 3D w telewizji

Post autor: Tomix91 »

Dzięki za radę okazało się że trzeba było wymienić baterie w okularach, teraz wszystko ładnie działa.
ODPOWIEDZ